Projektor za niecałe 900zł . . . | BYINTEK BT96Plus Android – oferujący wysoką rozdzielczość i dużą jasność!

Zapewne każdy marzy o stworzeniu własnego centrum rozrywki, czyli kina domowego. W tym artykule przyjrzę się najnowszemu produktowi marki BYINTEK – znanego chińskiego producenta projektorów multimedialnych.

Niestety projektory znanych producentów to nadal spore obciążenia dla przeciętnego zjadacza chleba, bowiem dobrej jakości projektor o natywnej rozdzielczości 1280×800 to wydatek rzędu ponad 2000zł.

Na szczęście pojawiają się producenci, którzy proponują nam rozwiązania nawet o połowę tańsze niż te od znanych marek.

 

Na warsztat biorę najnowszy model marki BYINTEK – model MOON BT96Plus Android, który kosztuje niecałe 900zł. W oficjalnej sprzedaży dostępny będzie od 1. marca 2018, w tym z europejskich magazynów, co zwalnia nas z dodatkowych opłat celnych.

 

 

Urządzenie przychodzi do nas w zwykłym, czarnym kartonowym pudełku z różnymi mało istotnymi napisami.

 

 

W środku znajdziemy m.in. sam projektor, kabel zasilający (przepraszam, gdzieś mi umknął podczas robienia fotek, ale jest to zwykły kabel jak w zasilaczach komputerowych), kabel VGA – swoją drogą miło ze strony producenta, ale czy ktoś tego jeszcze używa?, biały dobrze wykonany pilot – który będzie nam służył do nawigowania po systemie, zestaw śrubek do montażu sufitowego, bezpiecznik, instrukcja obsługi w języku angielskim i w zasadzie to tyle. Zestaw jak dla mnie ma wszystko czego potrzebujemy do standardowego użytkowania projektora.

 

 

Przejdźmy może do samej budowy urządzenia.

Projektor wykonany jest z dobrej jakości plastiku. Całość obudowy nie trzeszczy i wygląda na naprawdę solidną.

 

 

Na froncie znajdziemy logo producenta oraz obiektyw z możliwością manualnego ustawienia ostrości.

 

 

Od góry umieszczono tzw. keystone, czyli pokrętło do ustawienia kąta nachylenia obrazu.

 

 

Oraz poniżej przyciski funkcyjne, dioda IR dla pilota oraz diody informujące o pracy projektora.

 

 

Na tyle urządzenia znajdziemy szereg złączy, wejść i wyjść. Od lewej strony mamy gniazdo RJ45, dwa porty HDMI, dwa porty USB, gniazdo VIDEO, VGA, wyjście i wejście AUDIO, gniazda COMPONENT oraz gniazdo zasilania AC.

 

 

Patrząc od frontu, na lewym boku znajdują się otwory wentylacyjne oraz głośnik (rzekomo są dwa, ale jakoś nie umiem drugiego znaleźć 🙂 ).

 

 

Zaś na prawym boku umieszczono dwa wentylatory.

 

 

Na spodzie znajdziemy tylko i wyłącznie stopki, do których możemy przykręcić stojak, uchwyt sufitowy czy co tam zechcemy.

 

 

Przejdźmy do specyfikacji i działania projektora.

Urządzenie posiada jasność wynoszącą aż 600 ANSI lumenów i muszę przyznać, że faktycznie jasność jest zauważalna. W jasnym pomieszczeniu obraz jest wyraźny i czytelny – bez problemu można obejrzeć film. Kilka fotek poniżej…

 

 

Jeśli chodzi o kontrast to mamy tutaj 5000:1 co również jest naprawdę dobrym wynikiem.

 

Obsługiwane formaty obrazu to 4:3, 16:9 oraz 16:10, zaś rzucany rekomendowany rzucany obraz to od 63 cali do 200 cali, przy czym do uzyskania poszczególnych wielkości należy odpowiedni oddalić projektor od ekranu. Pokażę to na przykładzie formatu 16:9:

63 cale – 2.44 m

84 cale – 3.14 m

100 cali – 3.62 m

120 cali – 4.3 m

i tak dalej … .

 

 

Niemniej jednak chyba każdy oczekuje dobrej jakości wyświetlanego obrazu.

BT96 Plus oferuje natywną rozdzielczość 1280×800, przy czym obsługiwana jakość to 480p, 575i, 480i, 720p, 1080i, 1080p, 2K oraz 4K.

W mojej opinii jakość obrazu jest naprawdę dobra. Ostrość stoi na dobrym poziomie, krawędzie są wyraźne i nie rozmazane jak w większości tańszych projektorów. Rozdzielczość 1280×800 jest rozdzielczością jak najbardziej prawdziwą. Obraz jest ładny, wystarczający do obejrzenia seansu filmowego, meczu czy prowadzenia prezentacji multimedialnej.

 

 

Poniżej prezentuję krótki filmik pokazujący jakość wyświetlanego obrazu, nagrany w jakości 1080p 60FPS. Warto jednak zaznaczyć, że to co rejestruje kamera nie odzwierciedla w 100% tego, co można zobaczyć na żywo – a jest zdecydowanie lepiej :-). Jeśli ktoś chciałby filmik w jakości 4K 60FPS to piszcie śmiało.

 

 

 

 

 

 

Można by powiedzieć, że to tyle, bo co więcej można powiedzieć o projektorze. Ale zaraz… model to MOON BT96Plus Android. No właśnie.. projektor posiada własny system operacyjny – Android w wersji 6.0.1. Specyfikacja tego cuda nie imponuje – mamy tutaj 4-rdzeniowy procesor Cortex A7, 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Nie jest to demon prędkości, potrafi się przyciąć, ale po odpowiednim skonfigurowaniu systemu nadaje się całkiem nieźle do domowego centrum rozrywki – system wspiera jakość 4K (nawet w aplikacji YouTube), więc jest to ogromny plus. Mamy tutaj również wsparcie dla Happycast, czyli popularnego Miracast. Oczywiście standardowo znajdziemy tutaj łączność bezprzewodową WiFi 2.4GHz/5GHz oraz Bluetooth 4.0. Nie będę zagłębiał się w benchmarki, ani inne cuda, bo nie o to tutaj chodzi. System wbudowany w ten projektor ma być tylko miłym dodatkiem. Jeśli ktoś uzna, że nie potrzebuje wbudowanego systemu to jest możliwość nabycia tego samego modelu bez systemu operacyjnego.

 

//AKTUALIZACJA!

Najnowsze egzemplarze BT96Plus Android posiadają 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej oraz system Android 7.1.2.

 

 

 

Na koniec poruszę jeszcze kwestię głośności pracy i temperatur.

Projektor posiada wbudowane wentylatory, które podczas obciążenia lubią trochę pohałasować. Nie jest jakoś wielce uciążliwe, ani denerwujące. Słyszałem projektory, które pracowały dużo głośniej.  Tutaj głośność pracy jest na akceptowalnym poziomie. Poniżej screeny z testu głośności – bez obciążenia i z obciążeniem.

 

 

Teraz temperatury.

Temperatura kilka minut po uruchomieniu projektora (bez obciążenia):

 

 

Temperatura po około 30min pracy (bez obciążenia – wyświetlany jeden obraz):

 

 

Temperatura podczas obciążenia – oglądany film w 1080p:

 

 

Według mnie temperatury również stoją na akceptowalnym poziomie. Nie zauważyłem efektu przegrzewania się urządzenia.

 

 

 

 

Reasumując BYINTEK MOON BT96Plus Android to projektor świetnie nadający się do kina domowego czy nawet biura. Według mnie sprzęt naprawdę dobry, podczas testów używałem go praktycznie codziennie i uważam, że jak za tą cenę warto go nabyć. Otrzymujemy solidny projektor, który wygląda na dużo droższy.

 

Cena na dzień dzisiejszy to $249, czyli po obecny kursie około 850zł (wersja z Androidem), zaś wersja bez systemu Android – $227, czyli około 780zł. Wysyłka za pomocą DHL, bądź Fedex jest darmowa. Oficjalna sprzedaż rusza 1. marca 2018, wtedy też będzie możliwość zamówienia go z europejskich magazynów.

 

 

//AKTUALIZACJA!

Najnowsze egzemplarze BT96Plus Android posiadają 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej oraz system Android 7.1.2.

 

 

Projektor możecie zamówić na Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/store/product/New-listing-native-1280-800-smart-game-movie-Video-HDMI-USB-VGA-TV-Full-HD-1080P/736783_32303397310.html

 

Oficjalna strona producenta:

http://byintek.com

 

 

Serdecznie polecam !

 

 

OCENA

Zestaw: 5/6

Jakość wykonania: 5+/6

Funkcjonalność: 5+/6

Głośność/temperatura: 4+/6

Jakość obrazu: 5/6

Jasność: 5+/6

Cena: 5/6

Ocena ogólna: 5+/6

 

 

 

//Filmik prezentujący BYINTEK BT96Plus został dodany!

 

 

 

 

 

Loading

Translate »