Bezprzewodowa myszka wykonana z tkaniny | Rapoo 3510 Plus

Myszki.. tych na łamach reTEST było już sporo, ale głównie tych z przeznaczeniem dla graczy. W tym artykule przyjrzymy się świetnie wyglądającemu gryzoniowi – Rapoo 3510 Plus. Kosz tego wynalazku to około 100zł.

 

Rapoo 3510 Plus charakteryzuje się przede wszystkim optycznym sensorem i rozdzielczością 1000 DPI. Tutaj trzeba również zaznaczyć, że mysz jest bezprzewodowa, a za komunikację odpowiada nano odbiornik USB 2.4GHz, który to oferuje zasięg  do 10 m w zakresie 360°. Urządzenie zasilane jest jedną baterią AA, która powinna wystarczyć na nawet 12 miesięcy użytkowania.

 

Produkt przychodzi do nas w ładnie wyglądającym, kartonowym pudełku, gdzie od przodu mamy “drzwiczki”, przez które możemy podejrzeć naszą mychę. Na pudełku znalazły się wszystkie podstawowe informacje o produkcie.

 

 

W zestawie oprócz myszki znajdziemy odbiornik USB, baterię AA oraz instrukcję obsługi. Bardzo cieszy fakt, że producent dołączył baterię – to zawsze jest na plus 🙂 .

 

 

Jeśli chodzi o wygląd i jakość wykonania myszy to jest po prostu świetnie! Mimo minimalizmu gryzoń przykuwa oko i sądzę, że nikt, nawet użytkownicy komputerów Apple nie powstydziliby się takiego produktu. Mysz wykonana została w większości z matowego plastiku – bardzo dobrej jakości, w dotyku lekko imitującego tkaninę.. chyba lepszego plastiku jeszcze w swoich dłoniach nie miałem 🙂 , oraz z nakładki wykonanej z tkaniny, które również jest rewelacyjnej jakości i miła w dotyku. Całość jest prawidłowo spasowana, nic nie odstaje i nic nie trzeszczy.

I tak od góry, jak już wspominałem, mamy zdejmowalną plastikową nakładkę obitą plecioną tkaniną. Mamy też standardowe dwa przyciski myszy, które wciskane są lekko i przyjemnie, oraz gumowy, klikalny scroll, który porusza się prawidłowo, skokowo.

 

 

Na bokach mamy wspominany już wcześniej srebrny plastik – całość konstrukcji idealnie leży w dłoni, zarówno u osób prawo-, jak i leworęcznych.

 

 

Od spodu mamy trzy ślizgacze – prawdopodobnie teflonowe, ale nie dam sobie ręki uciąć. Znajdziemy tu również przełącznik ON/OFF, sensor optyczny oraz przycisk, dzięki któremu możemy bezpiecznie zdjąć górną nakładkę.

 

 

No i pod nakładkę oprócz mechanizmów, mamy miejsce na baterię AA oraz schowek na odbiornik USB.

 

 

Na koniec kwestia tego, jak ten wynalazek sprawuje się w praktyce. Rapoo 3510 Plus testuję od około 2 tygodni i szczerze muszę przyznać, że jak na mysz bezprzewodową spisuje się dobrze, jak nie bardzo dobrze. Mamy tutaj zaledwie 1000 DPI i tak, zgodzę się że jest to bardzo mało, ale pamiętajmy też, że nie jest to produkt dla graczy, a dla zwykłych użytkowników – czy to do prac biurowych czy przeglądania internetu i multimediów. I do takiego użytku jest to produkt świetny.. i nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o designie, który jest jak dla mnie świetny, ale o ogólnym działaniu – ani razu nie miałem problemów z przycięciami czy zasięgiem. Używałem jej również z telewizorem do obsługi smart TV.. telewizor oddalony o około 8 – 9 metrów, i.. zero, zupełne zero problemów. Według mnie Rapoo pokazało nam ciekawe, świetnie wykonane i prawidłowo działające akcesorium czy to do laptopa, komputera, smart TV i pewnie mógłbym tak wymieniać bez końca 🙂 .

 

 

PODSUMOWANIE

Bezprzewodowa mysz Rapoo 3510 Plus cechuje się ciekawym designem, świetną jakością wykonania oraz prawidłowym działaniem. Cena około 100zł może i nie jest zbyt kusząca, bo o wiele taniej możemy znaleźć myszki bezprzewodowe, ale nie zawsze są one tak dobre jak testowany dzisiaj gryzoń. Ode mnie jak najbardziej leci rekomendacja! Polecam.

 

OCENA Rapoo 3510 Plus
Ocena ogólna
4.6
  • Jakość wykonania
  • Komfort pracy
  • Precyzja
  • Funkcje
  • Zasięg
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

                 

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »