dav

Suszarka z technologią dezynfekcji do butów i innej garderoby | Media-tech MULTI DRYER OZONE PRO MT6507

Rzadko mam okazję testować urządzenia pokroju suszarki do butów, a tak się złożyło że w moje ręczę wpadł MULTI DRYER OZONE PRO od Media-tech. Produkt ten ma skutecznie dezynfekować obuwie, czapki, rękawiczki itp. za pomocą ozonu i dodatkowo je suszyć. Cena takiego wynalazku to około 190zł. Czy warto? Sprawdźmy to!

 

SPECYFIKACJA

Moc: Automatyczna regulacja w zakresie 7-300W
Zasilanie: ~220-240V, 50Hz
Regulacja: Płynna regulacja temperatury w czasie suszenia ( 40 – 50°C)
Wyświetlacz: Tak, diodowy
Wymiary: 290 x 330 x 180 mm
Zabezpieczenia: Przed przegrzaniem
Dodatkowe informacje: Dezynfekcja ozonem sterowana timerem (10 – 240 minut)

 

Produkt dostajemy w kartonowym pudełku z renderami urządzenia i masą grafik prezentujących z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Znajdziemy tutaj najbardziej podstawowe informacje o urządzeniu.

 

 

W zestawie bez szaleństw – sama suszarka i instrukcja obsługi.

 

 

Designu tego urządzenia nie będę oceniał, bo nie mam pojęcia do czego mam się odnieść 😀 . Całość wykonana jest ze śliskiego, ale dobrego jakościowo plastiku. Konstrukcja jest zwarta, solidna, nic się nie ugina i nic nie trzeszczy.

 

Na pierwszy rzut oka zauważamy dwie.. jakby nogi, które możemy wyjąć. Jest to nic innego jak suszarka, gdzie nakładamy buty i inne części garderoby.

 

 

Patrząc w dół mamy prosty panel z przyciskami i diodami. POWER, który służy do włączenia urządzenia, OZONE włącza funkcję ozonowania, DRYING włącza funkcję suszenia, TIME- i TIME+ służą do ustawienia czasu dezynfekcji od 10 do 240 minut. Powyżej widzimy diody OZONE i DRYING, które informują nas o tym czy funkcja jest obecnie aktywna. No i prosty wyświetlacz TIME pokazujący pozostały czas działania.

 

 

Z tyłu mamy kratkę wentylacyjną z wentylatorem, a poniżej wychodzi prawidłowo zakotwiczony kabel zasilający.

 

 

Pozostałe boki są niezagospodarowane.

 

 

Na spodzie znalazły się tylko i wyłącznie 4 stopki antypoślizgowe.

 

No dobrze, ale czy to faktycznie działa?

Ciężko mi to stwierdzić, bo nie sprawdzę Wam tutaj czy baterie zostały usunięte 🙂 , ale faktem jest że ten wynalazek potrafi odświeżyć buty, ponieważ po 3-godzinnym ozonowaniu buty jakby mniej śmierdzą. Postanowiłem także najpierw wyprać m.in. czapkę, rękawiczki, kapcie i buty, a następnie je wysuszyć za pomocą MULTI DRYER OZONE PRO. Co ciekawe czapka i rękawiczki wysuszyły się w 30 minut, kapcie w 1h, a buty w 3h, więc trzeba przyznać, że całkiem spoko.

Pewnie niektórzy z Was zadają sobie pytanie, czym tak faktycznie jest ozon i co potrafi. Jest to nic innego jak pewna odmiana tlenu posiadająca silne właściwości aseptyczne i toksyczne. Pomaga on w usuwanie baterii i grzybów w nawet najtrudniej dostępnych miejscach, z czym absolutnie nie poradzą sobie spraye i inne tego typu produkty. Ozonowanie jest także profesjonalną metodą sterylizacji stosowaną w medycynie i kosmetyce. Należy również zdać sobie sprawę, że jest to metoda w 100% bezpieczna, która nie zniszczy naszych ubrań.

 

 

Jak czytaliście wcześniej urządzenie jest w banalnie proste w obsłudze i sprowadza się jedynie do wciśnięcia przycisku POWER, ustawienia czasu pracy i włączenia trybów OZONE i DRYING.. więc nie ma tutaj żadnej filozofii 🙂 .

 

Czy MULTI DRYER OZONE PRO jest głośny? Hmm.. według mnie nie, aczkolwiek trzeba pamiętać że działają tutaj wentylatory, więc nie może to być urządzenie zupełnie bezgłośne. Po prostu wydobywa się tutaj bardzo cichy i w niczym nieprzeszkadzający dźwięk wentylatorów.

 

PODSUMOWANIE

Media-tech MULTI DRYER OZONE PRO to ciekawy produkt dla osób, którym zależy na szybkim wysuszeniu obuwia i innych części garderoby wraz z ich dezynfekcją. Urządzenie działa jak powinno i w zupełności spełnia swoje zadanie. Jeśli szukacie czegoś takiego to moim zdaniem warto się zainteresować tym modelem.

 

OCENA MULTI DRYER OZONE PRO MT6507
Ocena ogólna
4.1
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Ogólne działanie
  • Suszenie
  • Ozonowanie
  • Funkcje
  • Zestaw
  • Cena
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »