Tani mikrofon pojemnościowy z dobrą jakością rejestrowanego dźwięku | Snab MicroTone HF-50

08Produktów marki Snab jeszcze tutaj nie było, ale prywatnie miałem okazję korzystać z jednych z modeli słuchawek serii OverTone, które oferowały naprawdę niezłą jakość dźwięku. Mikrofon pojemnościowy Snab MicroTone HF-50 to budżetowa propozycja, która ma zapewnić wysoką jakość rejestrowanego dźwięku. Koszt tego wynalazku to około 199zł. Sprawdźmy więc czy warto.

 

Specyfikacja

Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna
Połączenie: Kabel USB 1,8M
Częstotliwość próbkowania: 16bit, 48kHz
SPL (czułość): 135dB
Zakres częstotliwości: 18-21000 Hz

 

Urządzenie dostajemy w niewielkim kartonowym pudełku z renderami produktu i podstawowymi informacjami.

 

 

W zestawie znalazł się pop filter, trójnóg, uchwyt, gruby kabel USB o dł. 1,8m oraz sam mikrofon. Co ciekawe w środku nie uświadczyłem instrukcji obsługi.. ciekawa sprawa, ale z drugiej strony co tutaj trzeba tłumaczyć.. składasz, podłączasz i gotowe 🙂 .

 

 

Mikrofon pod względem designu absolutnie niczym się nie wyróżnia.. ot taka zwykła konstrukcja, którą spotkamy w konkurencyjnych modelach, np. Radium 600, z tym że HF-50 pozbawiony został jakichkolwiek bajerów, pokrętełek itp. . Produkt został wykonany z dobrej jakości aluminium. Całość konstrukcji została prawidłowo spasowana, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina i absolutnie ma wrażenia tandety!

 

Obudowa urządzenia to czarna, matowa, aluminiowa powierzchnia, z której z czasem może schodzić farba.

 

 

Góra to nic innego jak metalowa maskownica samego mikrofonu.

 

 

Na tyle znalazło się gniazdo USB typu B oraz miejsce na montaż uchwytu i stojaka.

 

 

A skoro jesteśmy już przy stojaku to ten jest bardzo prosty.. po prostu trzy nogi zakończone stopkami, których wysokości niestety nie możemy regulować.. szkoda, ale nie można mieć wszystkiego 🙂 .

 

 

No to teraz możemy przejść do bardziej interesującej części artykułu.

Jak wspomniałem na początku, HF-50 wystarczy podpiąć do portu USB w komputerze i.. tyle. Mikrofon nie wymaga jakichkolwiek sterowników – od razu po podłączeniu jest gotowy do działania. Za to należy się wielki plus, bo jednak takie rozwiązanie mocno podnosi komfort użytkowania.

 

A jak z jakością rejestrowanego dźwięku? Według mnie jest bardzo dobrze jak na tą półkę cenową. Co prawda nie ma tu żadnych fizycznych potencjometrów do regulacji siły dźwięku, ale to możemy bez problemu zrobić w systemie, a w sumie z drugiej strony to nawet i dobrze, bo mikrofon powinien być gotowy do użytku od razu po podłączeniu… Dźwięk jest wyraźny, czysty, miły i ciepły. Co ciekawe również szum jest praktycznie niesłyszalny co mocno zaskakuje. Dodatkowo dołączona gąbka idealnie niweluje głoski wybuchowe. Muszę przyznać jedno.. cena około 199zł to prostu petarda jak za taki produkt i propozycja chyba wręcz bezkonkurencyjna!

Poniżej łapcie próbkę nagrania – jest to surówka, bez modyfikacji, nagrana bezpośrednio w rejestratorze dźwięku w Windows 10.

 

 

 

PODSUMOWANIE

Było krótko, bo i produkt, którego przesadnie nie trzeba opisywać. Snab MicroTone HF-50 to kawał porządnego mikrofonu, którym  nie pogardziłby żaden streamer, YouTuber, vloger czy muzyk. Cena około 199zł sprawia, że stosunek ceny do jakości jest wręcz fenomenalna i ode mnie leci bezapelacyjnie rekomendacja! Serdecznie polecam!

 

 

PS. Dziękuję serdecznie autoryzowanemu dystrybutorowi Snab w Polsce za udostępnienie egzemplarza Snab MicroTone HF-50 do przeprowadzenia testów.

Link do sklepu: MOZOS.PL 

Znalezione obrazy dla zapytania mozos logo

 

OCENA Snab MicroTone HF-50
Ocena ogólna
4.6
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Konstrukcja
  • Jakość dźwięku
  • Funkcje
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

               

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »