Pojazdy do zadań specjalnych! | Koparka i wywrotka od uGo

Wywrotka i koparka – to dwie nowe zabawki od uGo.. hmm.. a może nawet coś więcej niż zwykłe zabawki 🙂 . Nie będzie to typowa recenzja, a bardziej prezentacja, bo jednak moje doświadczenie z tego typu “pojazdami” jest bardzo małe. Zarówno koparkę (URC-1310) jak i wywrotkę (URC-1311) kupicie za około 169zł .. powiecie, dosyć drogo, ale może nie uprzedzajmy faktów i zobaczymy co te dwa wynalazki potrafią.

 

Oba modele mają imitować prawdziwe pojazdy w skali 1:18 i trzeba przyznać, że pod tym względem otrzymujemy bardzo dobrze wyglądające konstrukcje. Całość wykonana została z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego, grubego i nie uginającego się przy większym nacisku oraz metalu i gumy. Wszystkie elementy konstrukcji zostały prawidłowo spasowane, nic tu nie odstaje, nic nie trzeszczy i absolutnie nie ma wrażenia tandety.. otrzymujemy produkty bardzo wysokiej jakości z ogromną dbałością o detale i dosyć sporą wagą (myślę, że około 0,5 kg).

 

 

Co do koparki to ma ona wymiary 150 mm x 160 mm x 280 mm i pierwsze w oczy rzuca nam się metalowa, ruchowa łyżka, którą sterujemy za pomocą pilota, którego opiszę w dalszej części artykułu.

 

 

Wywrotka natomiast posiada wymiary 150 mm x 155 mm x 280 mm i tutaj z kolei ruchomym elementem jest pojemna skrzynia, do której załadujemy np. piasek, żwir, kamienie i inne.

 

 

Cechą obu modeli jest ich prędkość – maksymalnie osiągniemy około 10 km/h  co według mnie jest całkiem przyzwoitym wynikiem.. no bo jednak nie są to pojazdy wyścigowe, więc nie oczekujemy zabójczych prędkości :D. Mamy tu także dwa światła z przodu i dwa światła z tyłu, które oczywiście działają i podświetlają się w zależności od tego co robimy – przykładowo podczas skręcania w prawo zaświeci się tylko i wyłącznie prawe światło, a podczas cofania w lewo zaświeci się lewe, tylne światło – taki skromny bajer, a jednak cieszy 🙂 . No i koła.. duże, solidne z wysokim bieżnikiem, które rewelacyjnie radzą sobie podczas przemieszczania się na nierównej powierzchnia, a nawet trawie!

 

 

Pilot dla obu pojazdów jest identyczny, wykonany z plastiku, również całkiem dobrej jakości, ale przede wszystkim bardzo dobrze leży w dłoniach. Pozwala on na kontrolę pojazdów do około  30 – 50m, gdzie w moim przypadku było to jakieś 45m, ale wszystko zależy od warunków, a tak czy inaczej jest to wynik w zupełności wystarczający. Na pilocie znajdziemy dwie gałki, dzięki którym kontrolujemy zabawki, ale najlepsze jest to, że możemy skręcać w miejscu! Dwa przyciski pośrodku służą do opuszczania i podnoszenia łyżki w przypadku koparki i skrzyni w przypadku wywrotki.

 

 

Najważniejsze kwestia, czyli akumulator. Tak.. w obu przypadkach mamy akumulator o pojemności 400 mAh, a nie zwykłe baterie. Niestety nie jest tak kolorowo jakby się mogło zdawać, ponieważ taki akumulatorek pozwala na zaledwie 15 minut zabawy i mowa tu o naprawdę intensywnej zabawie.. zazwyczaj byłem w stanie pobawić się nimi przez jakieś 14 – 20 minut w zależności od tego co robiłem. Pomyślicie sobie, no to przecież bez sensu, no ale zwróćcie proszę uwagę, że są to zabawki, które potrzebuję sporej mocy i nie ma się tutaj czemu dziwić. A szczerze powiem Wam, że te około 15 minut zabawy jest.. przynajmniej dla mnie.. wystarczające 😉 . Czas ładowania akumulatora wynosi około 2 godziny.

 

Czy nauczenie się kontroli nad nimi jest trudne? Nie! Absolutnie nie! Mnie osobiście nauczenie się sterowania obydwoma pojazdami zajęło jakąś minutę.. może dwie. W zasadzie to obsługa jest banalna.. mamy dwie gałki na pilocie do poruszania się i dwa przyciski do sterowania łyżką i skrzynią.. także spokojnie, każdy dzieciak i dorosły bez problemu sobie poradzą 🙂 .

 

Na koniec przygotowałem dla Was krótki filmik, w którym pokazuję jak działają oba pojazdy

PS. Proszę się nie śmiać z mojego nieudolnego ładowania kamyczków 😀

 

 

 

PODSUMOWANIE

Koparka i wywrotka od uGo to bardzo fajne zabawki, które z pewnością przypadną do gustu tym młodszym, jak i starszym fanom tego typu pojazdów. Jeśli nie stricte zabawa to przyznam, że oba modele są tyle dobrze odwzorowane i wykonane, że idealnie wpasują się na półkę do kolekcji. Jak dla mnie produkty świetne, które z przyjemnością mogę polecić.

 

OCENA uGo KOPARKA i WYWROTKA
Ocena ogólna
4.7
 • Design
 • Detale
 • Konstrukcja
 • Jakość wykonania
 • Prędkość pojazdów
 • Poruszanie się
 • Funkcje
 • Zasięg
 • Czas pracy
 • Cena
 • Zestaw

Nagrody

          

label, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

O autorze

Mam na imię Bartosz. Interesuję się nową technologią, szeroko pojętą elektroniką i samą informatyką. W wolnym czasie zajmuję się tworzeniem stron internetowych, zarządzaniem i administracją serwerów oraz serwiowaniem urządzeń elektronicznych typu laptopy, komputery, tablety, smartfony itp. . Na co dzień śledzę również rynek chiński oraz samą kulturę Państwa Środka. Współpracuję z wieloma chińskimi markami, a moim celem jest ogólny rozwój mniej znanych marek na rynek Europejski. Uwielbiam również podróże, a właściwie zwiedzanie miejsc egzotycznych... poniekąd również urbex :). Jeśli masz jakieś pytania do mnie to pisz na maila: gtaxinbarciol@gmail.com