ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Malutki dron dla początkujących | uGo Zephir 2.0

uGo Zephir 2.0 to malutki, wręcz mikro quadcopter, który oferuje całkiem ciekawe funkcje i jest proponowany dla początkujących pilotów. Jego cena jest całkiem przyzwoita, bo przyjdzie nam za niego zapłacić około 100zł. Czy warto? Przekonajmy się!

 

Specyfikacja

Konstrukcja: Quadcopter
Stabilizator: 6-osiowy
Czujniki: Żyroskop
Maksymalna prędkość: 5 m/s
Funkcje dodatkowe: Oświetlenie LED, Akrobacja 360°, Regulacja prędkości, Auto – Start, Auto – Lądowanie, Automatyczne utrzymywanie wysokości lotu
Sterowanie: Pilot zdalnego sterowania
Częstotliwość [GHz]: 2.4
Zasięg [m]: 50
Przewidywany czas lotu do [min]: 8
Pojemność baterii [mAh]: 240
Czas ładowania: 45 min
Waga [g]: 150
Wymiary [mm]: 75 x 70 x 26

 

Drona dostajemy w niewielkim pudełeczku z okienkiem, przez które możemy zobaczyć produkt i zapoznać się z najbardziej podstawowymi informacjami.

 

 

W zestawie znajdziemy quadcopter, pilot do zdalnego sterowania, 4 zapasowe śmigła, śrubokręt i instrukcję obsługi.

 

 

Dronik pod względem designu prezentuje się po prostu dobrze.. szału nie ma, ale z drugiej strony nie ma także tragedii. Jego wymiary wywołują uśmiech na twarzy 🙂 – szczególnie u osób, które miały już wcześniej do czynienia z dużymi przedstawicielami tego typu urządzeń – mamy tu wymiary  75 x 70 x 26 mm przy wadze zaledwie 150 g! Całość wykonana została z plastiku – przyzwoitej jakości, dosyć twardego i wyglądającego wytrzymałego. Konstrukcja jest prawidłowo spasowana, nic nie trzeszczy, nic nie odstaje i nie ma wrażenia tandety.

 

Patrząc od góry widzimy m.in. logo uGo i 4 śmigła, które całkowicie są osłonięte – jest to bardzo dobre rozwiązanie dla początkujących, więc ogromny plus 😉 .

 

 

Od frontu mamy pojedynczą diodę LED, które służy do doświetlania otoczenia, a tył to przełącznik ON / OFF do włączania / wyłączania drona i poniżej gniazdo służące do ładowania akumulatora.

 

 

Na spodzie znalazły się 4 nóżki i informacje producenta.

 

 

Pilot został wykonany prawidłowo, z całkiem dobrego tworzywa sztucznego. Dobrze leży w dłoniach, aczkolwiek przyciski funkcyjne mogły by być większe – ogólnie jednak jest akceptowalnie.

Znalazły się tut takie funkcje jak zmiana trybu prędkości – są w sumie trzy, akrobacje powietrzne – które w moim przypadku nie działały… dziwne.. , mamy możliwość zmiany kierunku lotu za pomocą przycisku, , lądowanie awaryjne i utrzymanie lotu – które działa całkiem przyzwoicie, ale tylko w pomieszczeniach i w bezwietrzne dni.

 

 

Jak wygląda sterowanie i czy trudno nauczyć się nim latać? Nauka i sterowanie jest naprawdę proste – wystarczy jakieś 5 minut i w miarę dobrze opanujemy podstawy lotu. I tutaj warto też wspomnieć o tych pierwszych lotach.. nawet upadki ze sporej wysokości na płytki, czy też kostkę brukową nie wyrządziły żadnych uszkodzeń, więc trzeba przyznać, ze konstrukcja jest naprawdę wytrzymała. Niestety jest to bardzo podstawowy model i nie ma co oczekiwać cudów.. tym bardziej, że kosztuje on zaledwie 100zł.. wystarczy lekki podmuch wiatru i stracimy nad nim kontrolę, także według mnie używanie go na dworze jest niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Jeśli natomiast chcemy pobawić się nim w domu to jak najbardziej spełni on swoje zadanie i gwarantuję, że przyniesie wiele frajdy zarówno młodszym jak i starszym osobom.

 

Zasięg lotu to według producenta jakieś 30 – 50m i jest to standard jeśli chodzi o odbiorniki 2.4GHz. Podczas moich lotów bez problemu mogłem oddalić się dronem na 50m, a nawet 55m bez większych problemów – oczywiście wszystko zależy od warunków.

 

Wbudowany tutaj akumulator ma pojemność zaledwie 240 mAh, więc… mało.. ale z drugiej strony nie ma szans, aby doi takiego malucha wpakować większe ogniowo. W rezultacie pozwala on na jakieś 8 minut lotu, co jak najbardziej jest prawdziwe – mnie udało się uzyskać nawet 10 minut lotu.. i tutaj też należy pamiętać o tym jak z jaką prędkością latamy i jak latamy 🙂 .

 

 

PODSUMOWANIE

Czy warto kupić quadcopter uGo Zephir 2.0? Patrząc na cenę – zaledwie 100zł, jakość wykonania i przyzwoite możliwości, myślę że jest to propozycja godna uwagi, szczególnie dla osób, które chcą się nauczyć latać i w przyszłości przesiąść się na większe drony. Jak dla mnie nie ma na co narzekać i jak najbardziej mogę go polecić.

 

OCENA uGo Zephir 2.0
OCENA OGÓLNA
4.2
 • Design
 • Jakość wykonania
 • Prędkość i wysokość lotu
 • Akrobacje i poruszanie się
 • Obsługa
 • Szybkość nauki latania
 • Wytrzymałość
 • Długość lotu
 • Funkcje
 • Zestaw
 • Cena

Nagrody

               

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »