ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Biurowy zestaw w dobrej cenie | Mysz i klawiatura bezprzewodowa Rapoo 5G 8200P

Głównie mam okazję testować zestawy gamingowe, a tutaj miła odskocznia – bezprzewodowa mysz i klawiatura dla mniej wymagających użytkowników, np. do biura. Mowa o Rapoo 5G 8200P, który kosztuje mniej niż 160zł, a nawet widziałem nówkę zestaw za 100zł, więc brzmi ciekawie 🙂 . Zobaczmy co przygotował dla nas producent.

 

Specyfikacja

KLAWIATURA

Interfejs: Radio 5 GHz
Częstotliwość: 5 GHz
Zastosowane technologie: Plug & Play
Zasięg pracy: 10 metrów
Typ klawiatury: Klasyczna
Układ klawiatury: Amerykański (US)
Dodatkowe klawisze: Klawisze multimedialne
Konstrukcja: Ciche klawisze, Kompaktowa, Pełnowymiarowa, Wodoodporna

MYSZ

Rodzaj myszy: Optyczna
Profil myszy: Uniwersalna
Czułość: 1000
Liczba przycisków: 5
Rolka przewijania
Rolka z przyciskiem

 

Zestaw dostajemy w prostym, kartonowym pudełku z renderami produktów i informacjami w kilku językach – brak polskiego.. szkoda.

 

 

W zestawie znajdziemy tylko i wyłącznie mysz, klawiaturę i bardzo podstawową instrukcję obsługi.

 

 

Zacznijmy od klawiatury.

Ta pod względem designu prezentuje się dobrze, bez wodotrysków, zbędnych dodatków i udziwnień.. taka prosta, minimalistyczna klawiaturka. Wykonanie stoi na poprawnym poziomie, tzn. materiał to tworzywo sztuczne, dobrej jakości jak na tą cenę. Całośc konstrukcji jest prawidłowo spasowana, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina i nic nie odstaje.

 

Na froncie widzimy pełnowymiarową klawiaturę o niskim skoku klawiszy – ogółem cały front pokryty jest matowym tworzywem, natomiast powyżej zauważamy dodatkowe przyciski multimedialne, które wykonane są już z tworzywa błyszczącego – przyznam, że w tym wypadku wygląda to całkiem okej 😉 .

Krawędzie są lekko ścięte i także pokryte błyszczącym plastikiem.

 

 

Spód to częściowo matowy plastik, a druga część jakby imitacja szczotkowanego aluminium – oczywiście jest to dalej plastik hehe 🙂 . Znajdziemy tu m.in. 3 stopki antypoślizgowe, dwie nóżki podwyższające – niestety bez gumy.. oraz klapka z miejscem na akumulatorek AA.

 

 

Jak ten wynalazek działa i jak łączy się z komputerem? Najpierw musimy wyciągnąć mini odbiornik 5GHz, który schowany jest pod klapką myszki i włożyć go do portu USB w komputerze, lub innym urządzeniu. Sterowniki nie są wymagane, więc to także duży plus. W zasadzie to zaraz po podłączeniu odbiornika klawiatura i mysz będą gotowe do działania.

Jeśli chodzi o zasięg i czas pracy to jest bardzo pozytywnie – bez problemu możemy korzystać z urządzeń przy oddaleniu o nawet 12m od odbiornika, a akumulatorek powinien wytrzymać według producenta do 12 miesięcy, także przy moich testach ciężko ocenić jaki jest rzeczywisty czas, niemniej przy miesięcznym teście klawiatura i mysz nadal działają bez problemów. Nie odczułem także żadnych przycięć, problemów z połączeniem, rozłączaniem się urządzeń – wszystko działało stabilnie.

 

A jak kwestia komfortu użytkowania klawiatury? Nie jest to z pewnością produkt dla graczy, więc pod tym względem nie będę jej nawet oceniał. Ale do biura, szkoły czy zwykłego korzystania z komputera komfort stoi na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli ktoś lubi bardzo niski skok klawiszy i ich względną ciszę to bez wątpienia będzie zadowolony. Ja jestem przyzwyczajony do mechaników i wyższego skoku, niemniej korzystanie z tej klawy było mega przyjemne i nie mogę absolutnie nic jej zarzucić. Na plus zasługują także przyciski multimedialne do m.in. sterowania głośnością, uruchamiania kalkulatora itp. – fajne i przydatne rozwiązanie. Aaaa… anti-ghosting… czegoś takiego tu nie ma 🙂 .

 

No to teraz gryzoń.

Tak samo jak klawa cechuje go minimalistyczny wygląd, prosta i niewielkie rozmiary. Jakość wykonania przeciętna, albo porównywalna z klawiaturą. Całość konstrukcji jest także prawidłowo spasowana i nie ma się tutaj do czego przyczepić.

 

Góra to element z błyszczącym plastikiem.. szczerze.. mnie się to tak średnio podoba, ale na plus to że jest całkiem przyjemny w dotyku. Mamy tu standardowo prawy i lewy przycisk, klikalny scroll który działa prawidłowo, przycisk doz miany DPI i diodę sygnalizującą stan pracy myszki.

 

 

Prawy i lewy bok to z kolei z matowe tworzywo, jakby lekko miękkie co na pewno pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Dodatkowo na lewym boku znajdziemy dwa niewielkie przyciski, które np. w przeglądarce działają jako WSTECZ / DALEJ.

 

 

Spód to także błyszczący plastik, przełącznik ON / OFF, sensor optyczny i… WOW – dwa ślizgacze! – tego szczerze absolutnie nie spodziewałem się w takim zestawie – SUPER! Dolna część jest klapką, pod która znajduje się akumulatorek AA oraz odbiornik USB – jeden zarówno dla myszki jak i klawiatury.

 

 

Co do działania, zasięgu, czasu pracy.. wszystko to opisałem powyżej opisując klawiaturę. W przypadku myszy jest analogicznie.

 

Komfort użytkowania myszy jest taki sobie. Na pewno trzeba przyznać, że gryzoń bardzo dobrze leży w dłoni – zarówno u osoby lewo, jak i prawo ręcznej. Niestety jej rozdzielczość to maksymalnie 1000 DPI i jest to mało.. bardzo mało i czuć, że precyzja jest wręcz fatalna. Mamy przycisk do zmiany DPI, ale możemy tylko przełączyć się na 500 DPI i tu precyzja jest ciut większa, ale… to 500 DPI… . Oczywiście zgodzę się, że taki laik, osoba która korzysta tylko z przeglądarki, Office’a itp. będzie zadowolona, nie mam ku temu żadnych wątpliwości, ale osoby które wcześniej miały do czynienia z lepszymi myszkami mogą czuć lekki dyskomfort. Tak czy inaczej da się z tego korzystać, nie twierdze że jest fatalnie, po prostu zastosowany tu sensor jest tani i nadaje się tylko do podstawowych zastosowań.. ale własnie do takich podstaw kierowany jest ten zestaw 🙂 .

 

PODSUMOWANIE

Rapoo 5G 8200P to zestaw składający się z bezprzewodowej klawiatury i myszki w rozsądnej cenie – poniżej 160zł, a nawet wyrwiecie go za stówkę, co według mnie jest propozycją wartą uwagi, o ile oczywiście nie oczekujecie cudów i zależy Wam przede wszystkim na podstawowych czynnościach, pracy biurowej. Urządzenia są dobrze wykonane, działają bez zarzutów, a komfort jest całkiem spory za sprawą łączności bezprzewodowej i długiej żywotności baterii.

 

OCENA Rapoo 5G 8200P
Ocena ogólna
4.1
 • Design (klawiatura)
 • Jakość wykonania (klawiatura)
 • Działanie myszy (klawiatura)
 • Komfort użytkowania (klawiatura)
 • Funkcje (klawiatura)
 • Design (mysz)
 • Jakość wykonania (mysz)
 • Komfort pracy (mysz)
 • Precyzja (mysz)
 • Funkcje (mysz)
 • Zestaw
 • Cena

Nagrody

      

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »