Pełna fotorelacja z największych targów elektroniki użytkowej w Polsce – Electronics Show 2019

 

 

To nasza już druga wizyta na największych w Polsce targach elektroniki użytkowej i nowych technologiiElectronics Show 2019, które miały miejsce od 10 do 12. maja 2019 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Tegoroczna edycja w porównaniu z ubiegłoroczną pokazała klasę, a przede wszystkim jakość, zaangażowanie i profesjonalizm jakim należy się wykazać przy realizacji tego typu imprez. Co prawda do berlińskich targów IFA jeszcze długa droga, ale znaczący postęp, który udało się dokonać w zaledwie rok pokazuje jaki potencjał ma polska odsłona targów z tej branży. W Polsce, a także we wschodniej Europie długo brakowała solidnej i potężnej wystawy produktów z kategorii elektroniki konsumenckiej – teraz widzimy jakim potentatem jest Polska właśnie w tej dziedzinie. Głęboko wierzę, że organizatorzy nie spoczną na laurach i nie poddadzą się, a z roku na rok będą szli wyżej i wyżej, aby stworzyć wysokiej klasy, potężne targi pokroju IFA Berlin, czy może nawet CES Las Vegas! Zobaczymy co otrzymamy w przyszłym roku, a teraz pokrótce opowiem co ciekawego przygotowali dla nas organizatorzy i sami wystawcy na Electronics Show 2019.

 

 

ES2019 to przede wszystkim duże marki pokroju Samsung, Huawei, Sony, LG, Epson Panasonic, ale także te mniejsze jak Sharp, Navitel, Trust, Audictus, Blow itd. . Oczywiście oprócz znanych na polskim rynku marek obecne były również start-up’y, które pokazywały swoje ciekawe wynalazki. Interesującą strefą okazała się także strefa chińskich producentów – tutaj np. dystrybutorzy mogli nawiązać współprace i według mnie tego typu posunięcie ze strony organizatorów okazało się strzałem w dziesiątkę – chińskie produkty zalewają polski rynek, a świadomość Polaków co do ich przyzwoitej jakości jest coraz większa.

Jeśli mowa o strefach to na wyróżnienie zasługują m.in. strefa dronów, robotów, druku 3D, gamingu, elektroniki sportowej, czy nawet pojazdów elektrycznych, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć takie samochody jak Audi E-tron, Jaguar I-Pace, czy Tesla Model 3 Performance… baaa.. nawet Navitel postanowił pokazać Porsche 😀 . Ale chyba największą ciekawostką okazała się sklep Media Markt, który postanowiono umieścić na targach – większość produktów, które były pokazywane u wystawców mogliśmy kupić w sklepie i to o 10% taniej niż w normalnej sieci sklepów Media Markt 😉 .

 

 

Atrakcji nie brakowało. Przykładowo na stoisku Motus XD można było spotkać Fit Lovers. Wiele producentów rozdawało gadżety, np. GoPro. Ciekawym elementem okazały się również rywalizacje, przykładowo na stoisku Sharpa mogliśmy ścigać się w grze, a najlepszy wyniki wygrywał nagrodę specjalną! A skoro gry to XBOX także nie próżnował – odwiedzający dostali do dyspozycji kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt stoisk z możliwością zagrania w ulubioną grę. A to tylko niewielka część atrakcji…

Na targach każdy sprzęt można było zobaczyć, dotknąć, przetestować i przed wszystkim porozmawiać z pracownikiem danej firmy – spotkałem się ze stwierdzeniami, że to samo możemy udać się do Media Marktu, czy innego tego typu sklepu.. no nie zgodzę się.. w takim sklepie na obejrzeniu i pobieżnym sprawdzeniu urządzenia się kończy, a pracownicy mają podstawowe pojęcie o sprzedawanym produkcie – na targach mamy do czynienia z producentami, więc różnica jest kolosalna!

 

 

 

Ode mnie to tyle. Przez wszystkie 3 dni bawiłem się świetnie i mam ogromną nadzieję, że tak samo będzie za rok!

Do zobaczenia na 3. edycji, która odbędzie się 08.05 do 10.05.2020!

 

 

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »