ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Inteligentne gniazdko elektryczne WiFi z głosowym Asystentem Google

Media-Tech SMART SOCKET WIFI MT6105

Smart home staje się powoli czymś zupełnie oczywistym w domach większości Polaków. Chcemy mieć kontrolę nad wszystkim w jednym miejscu, w urządzeniu które mamy zawsze pod ręką, a mowa oczywiście o smartfonie – bo nie ukrywajmy, każdy z nas spędza z tym wynalazkiem większość dnia. Na testy trafiło do mnie inteligentne gniazdko elektryczne WiFi z głosowym Asystentem Google lub Amazon Alexa – Media-Tech SMART SOCKET WIFI MT6105. Jego cena oscyluje w graniach 70zł, więc trzeba przyznać, że przyzwoicie. Ale czy warto? Przekonajmy się!

 

Specyfikacja

Gniazdko elektryczne: Bezprzewodowo sterowane
Zgodność ze standardem WIFI: IEEE801.11b/g
Wsparcie środowisk smart-home: TUYA, Amazon Alexa, Google Home
Ppobór energii: <0.8W
Zgodność aplikacji: Android 4.1 & iOS8.0 i nowsze
Standard uziemienia: uni-schuko
Maksymalne obciążenie: 10A/2300W
Funkcje: Bezprzewodowe załączanie i wyłączanie, Terminarz regulator czasowy w aplikacji
Rozmiary: 61x84mm
Waga: 93g

 

Urządzenie dostajemy w niewielkim pudełeczku z renderami produktu i masą informacji.

 

 

W zestawie znajdziemy tylko i wyłącznie gniazdko i instrukcję obsługi.

 

 

Smart Socket pod względem designu niczym szczególnym się nie wyróżnia.. ot takie zwykłe, białe gniazdko. Wykonane zostało z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Jego wymiary to 61x84mm przy wadze 93g. Wszystkie elementy zostały prawidłowo spasowane, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy i nie ma wrażenia tandety.

 

Od góry widzimy zwykłe gniazdo 230V, niestety bez uziemienia, a od spodu z kolei wtyczkę, na szczęście już z uziemianiem.

 

 

Wokół obudowy umieszczono tylko logo media-tech i przycisk POWER.

 

 

No dobra, ale jak o ustrojstwo działa?

Pobieramy aplikacje “Tuya” ze Sklepu Play lub App Store, rejestrujemy się, następnie tworzymy tzw. “Rodzinę” i możemy dodaj nowe urządzenie. Wybieramy gniazdko elektryczne, podajemy hasło do sieci domowej WiFi, włączamy gniazdko przyciskiem POWER i następnie przytrzymujemy przycisk POWER aż usłyszymy przełączenie – po chwili zaświeci się niebieska dioda i znowu przyciskamy przycisk POWER – czerwona dioda zacznie migać. Aplikacji wykryje i automatycznie doda gniazdo. Należy pamiętać o tym, że na smartfonie/tablecie musimy być połaczeni z siecią 2.4 GHz, inaczej gniazdo się nie połączy.

 

 

Co do samej aplikacji muszę przyznać, że jest to jedna z przyjemniejszy w obsłudze apek w produktach Media-tech. Przeważnie nie byłem zbyt zadowolony z ich obsługi, ale Tuya jest naprawdę spoko. Przejrzysty i całkiem dobrze spolszczony interfejs, wszystko klarowne i nie muszę się domyślać o co chodziło twórcy – także dla apki duży plus 😉 .

A co możemy w niej robić? M.in. włączył/wyłączyć gniazdko, ustawić timer, czyli czas za jaki gniazdo ma się wyłączyć oraz ustalić dokładny harmonogram – np. o której dokładnie godzinę gniazdko ma się wyłączać lub włączać. I… to tyle. 3 opcje, ale trzeba przyznać, że przydatne i działają prawidłowo. Ani razu nie miałem z tym cudem problemów, a jaki komfort.. leżysz sobie wygodnie w łóżku popijając przy tym browarka, wentylatorek Cię “chłodzi”, a ty ustalasz sobie godzinę kiedy ma się wyłączyć – czyż to nie jest piękne 😀 .

Aaaa sorka.. zapomniałem że w apce jest też możliwość sterowania głosem.. niestety tylko po angielsku. Możemy też podłączyć Asystenta Google i tam pobawić się z polskimi komendami.. osobiście jakoś za tym nie przepadam.

No i jak ktoś ustali położenie to z poziomu apki można sprawdzić aktualną pogodę, wilgotność i ciśnienie powietrza – takie małe urozmaicenie.

 

 

PODSUMOWANIE

Czy Media-Tech SMART SOCKET WIFI MT6105 to urządzenie warte uwagi? Moim zdaniem tak! Za około 70zł dostajemy bardzo dobrze wykonane i przemyślane inteligentne gniazdko. Dopracowana aplikacja, brak problemów, czyli tak jak być powinno. Jeśli szukamy tego typu rozwiązania to propozycja marki Media-tech jest jak najbardziej godna polecenia. Ode mnie leci rekomendacja!

OCENA Media-Tech SMART SOCKET WIFI MT6105
Ocena ogólna
4.4
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Działanie
  • Sterowanie
  • Funkcje
  • Funkcjonalność
  • Aplikacja
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

          

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »