Playstation 5 najpotężniejszą konsolą 9 generacji!

Wszystko co wiemy

PS5 może się ukazać szybciej niż myślicie ponieważ 8 generacja konsol ukazała się już 6 lat temu.

Data premiery i cena

Konsola ma kosztować 399$ czyli w Polsce cena premierowa będzie wynosiła około 1800 zł. Konsola ma się podobno ukazać w 2020 roku lub na początku 2021 roku. Osobiście bardziej obstawiam rok 2021 ponieważ sony zapowiedziało kilka bardzo mocnych tytułów na wyłączność na PS4 takich jak: The Last of Us: Part 2, Death Stranding, Ghost of Tsushima, Dreams, Concrete Genie.

Specyfikacja

Wiele plotek na temat specyfikacji Playstation 5 są nieprawdziwe. Na pewno wiemy, że Sony i Microsoft współpracują z AMD produkcji APU w którym znajduje się procesor główny i procesor graficzny. Dokładnie tak jak jest to w ósmej generacji konsol. PS5 ma korzystać z procesora opartego o technologię Zen. Plotki mówią, że procesor może być taktowany 3,4-3,6 GHz. Podobno pamięć operacyjna konsoli będzie wynosiła 16 GB GDDDR6.

Wsteczna kompatybilność

Jak wiadomo konsola sama się nie sprzedaje tylko gry sprzedają konsolę. Playstation 5 zaoferuje nam wsteczną kompatybilność z PS4. Jednak pewnie niektóre gry dostaną reedycję na PS5 np. Ghost of Tsushima, The Last of Us: Part 2

Gry tylko i wyłącznie na następną genereację

Project Cars 3

Harry Potter RPG

Project Awakening

Starfield

Dragon Age 4

The Elder Scrolls 6

Alien: Blackout

Oprócz tego mamy otrzymać nowszą wersję PSVR, które będzie miało lepszą rozdzielczość i większym polem widzenia.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »