Zestaw wentylatorów komputerowych RGB z pilotem za 115zł

Recenzja Redragon GC-F008

Zestaw 3 wentylatorów z podświetleniem RGB, modułem i pilotem to średnio koszt około 200zł w górę. Natomiast marka Redragon ma w swojej ofercie dosyć ciekawą propozycję w cenie.. zaledwie 115złRedragon GC-F008 składa się z trzech wentylatorów o średnicy 120mm, modułu RGB i pilota do zarządzania podświetleniem. Brzmi ciekawie, co nie? Sprawdźmy więc czy warto coś takiego kupić.

 

Specyfikacja

Rozmiar: 120 x 120 mm
Prędkość obrotowa: 1200 obr.
Maksymalny poziom hałasu: 23,5 dB
Maksymalny przepływ powietrza: 38 CFM
Podświetlenie: RGB
Rodzaj łożyska: Hyper-Spin
Natężenie prądu: 0,16 A
Złącze: Wtyczka 4 pin
Żywotność: 30000 godz.
Wymiary: 120 x 120 x 25 mm
Dodatkowe informacje: Podświetlenie RGB

 

Zestaw dostajemy w ładnym, kartonowym pudełku z renderami produktu oraz podstawowymi informacjami niestety tylko w języku angielskim.

 

 

W zestawie znajdziemy 3 wentylatory, moduł RGB, pilot IR, rzepy przylepne oraz śrubki montażowe.

 

 

Wentylatory nie wyróżniają się niczym szczególnym – zwykła, plastikowa konstrukcja, w środku i dookoła półprzezroczysta. Zastosowane tworzywo wydaje się solidne i dosyć dobrej jakości. Wszystkie elementy są prawidłowo spasowane, nic tu nie odstaje, nic trzeszczy i absolutnie nie ma wrażenia tandety. Każdy wentylator zasilany jest specjalną wtyczką, którą podłączamy do modułu RGB.

 

 

A skoro już o module RGB mowa, to jest to zwykły prostokącik z 10 wejściami do podłączenia wentylatorów, tak więc fajna sprawa, bo możemy dokupić kolejne 7 sztuk i podłączyć do jednego modułu. Sam moduł zasilany jest ze zwykłej wtyczki molex. Urządzenie możemy przykleić wewnątrz obudowy komputera za pomocą dołączonych rzepów.

 

 

Pilot szału nie robi. Jest to zwykły pilocik, który możemy znaleźć np. w tanich taśmach RGB. Za jego pomocą możemy wybrać kolor z ośmiu dostępnych przycisków. Mamy także możliwość zwiększenia i zmniejszenia prędkości wentylatorów, jak i całkowitego ich wyłączenia i pozostawienia np. samego podświetlenia. Ciekawym przyciskiem jest FAN AUTO, czyli automatyczny dobór prędkości, a jeśli moduł uzna że nie ma potrzeby chłodzenia to wentylatory wejdą w stan spoczynku. No i oczywiście możemy zmieniać tryb świecenia spośród kilku dostępnych. Opcji jest kilka, ale fajnych i przydatnych.

 

 

Po złożeniu wszystkiego do kupy i zamontowaniu w obudowie naszego PCta wystarczy tylko uruchomić kompa i cieszyć się podświetleniem. Nie ma tutaj żadnych sterowników, za wszystko odpowiedzialny jest moduł RGB.

 

No to przyszedł czas na moją opinię. Pewnie wielu z Was myśli.. eee tam, w takiej cenie nie ma prawa to dobrze działać… i tu Was zaskoczę! Podświetlenie jest mocne, wyraźne, kolory są żywe i dobrze nasycone, a dostępne tryby świecenia naprawdę fajnie wyglądają w obudowie. Sam jestem w ogromnym szoku, bo na początku podchodziłem do tego z meeega dystansem, atutaj proszę bardzo.. eleganckie podświetlenie, któremu tak naprawdę niczego nie brakuje, tym bardziej w tak niskiej cenie. Oczywiście.. nie ma co tego porównywać z zestawami za ponad 300zł, bo to nie ta liga, ale myślę że spokojnie można je polecać jako najlepsza propozycja do nawet 250zł, a na pewno jako bezkonkurencyjny produkt tego typu w cenie poniżej 180zł, bo nie widziałem innego podobnego zestawu poniżej 180zł.

 

 

Co do hałasu to przy ustawionych maksymalnych obrotach, jeden wentylator osiągał około 20 – 22 dB, co według mnie jest jak najbardziej akceptowalne. Pamiętajcie jednak, że z użyciem pilota możemy tą prędkość sobie regulować i tym samym zmniejszyć hałas. Dobrą opcją jest także wciśnięcie FAN AUTO – wtedy moduł sam będzie wiedział czy jest potrzeba włączenia wentylatorów i z jaką prędkością. Mnie osobiście nawet przy pełnych obrotach hałas nie przeszkadzał, ale to już kwestia indywidualna, więc nie będę się w to zagłębiał.

 

Na koniec jeszcze jedno zdanie na temat pilota. Z modułu wychodzi kabelek zakończony odbiornikiem podczerwieni IR. Niestety jest on dosyć słaby – albo słaby jest nadajnik w pilocie, ponieważ trzeba być bardzo blisko obudowy aby cokolwiek zrobić. Pomyślałem o wyprowadzeniu tego kabelka na zewnątrz obudowy, albo przynajmniej podklejenie go na szybkie, na przeciwko płyty głównej no ale.. kabelek jest zbyt krótki… . Taki mały minus, ale z drugiej strony, dla mnie przynajmniej, nie jest to spory problem, bo nie mam potrzeby co 5 minut zmieniać koloru, trybu i innych opcji.. jedna konfiguracja towarzyszy mi aż do znudzenia, czyli w moim wypadku nawet miesiąc 😉 . Niemniej mam nadzieję, że w kolejnych rewizjach producent jakoś ten problem rozwiąże.

 

PODSUMOWANIE

Redragon GC-F008 to według mnie petarda w stosunku ceny do jakości. Jest to chyba obecnie bezkonkurencyjny zestaw wentylatorów RGB. 115zł to genialna cena i mogę ten produkt polecić każdemu, zarówno tym którzy szukają czegoś bardzo taniego, jak i tym którzy mają do wydania nawet 200zł.. w mojej opinii nie ma sensu wydawać 180zł na produkt konkurencji, skoro tutaj mam naprawdę solidny zestawik. A szczerze wątpię, aby te za 180zł były w czymś lepsze od tego 😉 . Ode mnie leci rekomendacja! Polecam!

 

OCENA Redragon GC-F008
Ocena ogólna
4.7
 • Design
 • Jakość wykonania
 • Opcje & Funkcje
 • Prędkość wentylatora
 • Hałas
 • Tryby świecenia
 • Moc świecenia
 • Jakość RGB
 • Komfort użytkowania
 • Zestaw
 • Cena

Nagrody

               

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »