ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl
dav

Gamingowy gryzoń bez podświetlenia za 219zł?

Recenzja Dream Machines DM1 FPS

Produkty z segmentu gaming często kojarzą się nam z uderzającym po oczach podświetleniem LED RGB. Marka Dream Machines natomiast postanowiła wydać myszkę bez światełek, ale za to z fenomenalną specyfikacją. Model DM1 FPS możecie nabyć w okolicach 219zł.. cena nie ukrywam, dosyć sroga, ale może warto.. sprawdźmy to!

 

Specyfikacja

Typ myszy: Dla graczy
Łączność: Przewodowa
Sensor: Optyczny PMW3389
Rozdzielczość: 12000 dpi
Prędkość maksymalna: 7.0 m/s
Polling Rate: 1000 Hz
Liczba przycisków: 6
Rolka przewijania: 1
Interfejs: USB
Profil: Uniwersalny
Dodatkowe informacje: Przełączniki Huano, Kabel w oplocie, Żywotność 20 milionów kliknięć, 6 trybów DPI (400, 800, 2400, 3200, 4800, 16000), 2 tryby Lift-Off Distance
Waga: 83 g

 

Dream Machines DM1 FPS

Urządzenie dostajemy w estetycznym, biało-czerwonym pudełku ze szkicami produktu, bez żadnych dodatkowych informacji.

W zestawie znajdziemy myszkę, zapasowy zestaw ślizgaczy oraz instrukcję obsługi.

 

 

Do mnie na testy trafiła czerwono-czarna wersja kolorystyczna, która w mojej ocenie wygląda ładnie, może trochę przypomina tanie gryzonie z supermarketów, ale to tylko pozory.. Produkt jest bardzo dobrze wykonany, z wysokiej jakości plastiku matowego i błyszczącego. Całość jest prawidłowo spasowana, nic nie trzeszczy nic, nie odstaje i gołym okiem widać, że mamy do czynienia z myszką z wyższej półki cenowej. Jej waga to 83 g, co czyni ją lekko, ale dobrze wyważoną. W sprzedaży dostępne są także wersje kolorystyczne: biała, biało-czarna i niebiesko-czarna.

 

Od góry widzimy prostą, lekko błyszczącą, czerwoną powłokę, która wbrew pozorom nie ślizga w dłoni. Prawy i lewy przycisk został wyposażony w przełącznik Huano zapewniający żywotność aż 20.000.000 kliknięć. Same przyciski działają z lekkim oporem, mają przyjemny klik i ogólnie nie mam się tutaj do czego przyczepić. Na środku widzimy czarną, matową wstawkę, gdzie umieszczono klikalny, idealnie przesuwający się scroll, który jako jedyny element ma tutaj podświetlenie..hmm… a w sumie to można uznać, że go tu w ogólnie nie ma, bo aby dostrzec malutkie światełko trzeba się dokładnie przyjrzeć z góry w stronę scrolla. Wydaje mi się, że jest to tutaj jakiś zbędny, nieistotny dodatek. Ciut niżej znalazł się przycisk do zmiany DPI.

 

 

Na lewym boku znajdziemy dwa, przyjemnie i przede wszystkim cicho działające przyciski, które możemy dowolnie zaprogramować w dedykowanym oprogramowaniu. Oczywiście każdy inny przycisk można dostosować do własnych potrzeb 😉 .

 

 

Prawy bok pozostał niezagospodarowany.

 

 

Od frontu widzimy poprawnie zakotwiczony kabel o długości 1,8 m w ciekawym , sznurkowym oplocie.. jak sznurowadła do butów 😉 – fajne rozwiązanie! Nie zabrakło także pozłacanego wtyku USB.

 

 

Na spodzie znajdziemy 3 ślizgacze i sensor optyczny PMW3389.

 

 

Jak wspomniałem, gryzoń posiada dedykowane oprogramowanie, które możemy pobrać ze strony producenta. Niestety już na wstępie mam pewne zastrzeżenie. Brak polskiego interfejsu.. czy tak trudno spolszczyć kilka linijek? Ogólnie jednak soft jest prosty, intuicyjny i większość osób nie powinno mieć z nim problemów. Za jego pomocą możemy zmieniać funkcje przycisków (tzw. programowanie), edytować makra, zmienić polling rate, zarządzać DPI dla wszystkich 6 trybów, oraz zmienić tryb i kolor podświetlenia.. ehh.. praktycznie niewidocznego scrolla 😛 .

 

 

Jak mi się korzystało z DM1 FPS? Musze przyznać, że moje odczucia się bardzo pozytywne. Mnie osobiście brak podświetlenia w niczym nie przeszkadza. Jakość wykonania stoi na fenomenalnym poziomie i to jest tutaj najważniejsze.

Podczas użytkowania absolutnie nie miałem problemów z połączeniem, przycinaniem, płynnością itd. . Wszystko działało jak powinno, a nawet lepiej niż powinno. Zastosowany tutaj sensor optyczny to jeden z lepszych modeli – PMW3389 charakteryzuje się bezbłędnym fellingiem, ogromną responsywnością, szybkością niskim LODem, brakiem akceleracji .. po prostu wszystko, czego może zapragnąć sobie profesjonalny gracz, ale nie tylko.. przyjemność i wyższych poziom komfortu odczuje każdy, kto skorzysta z tej propozycji. Zapomniałem dodać, że przy tym, DM1 FPS nie ma problemów z działaniem na różnych powierzchniach – podkładka, bez podkładki.. nie ma znacznie, wszędzie będzie perfekcyjnie 😉 .

 

PODSUMOWANIE

Dream Machines DM1 FPS to genialna propozycja dla tych najbardziej wymagających. Do gier, do prac graficznych, czy nawet zwykłego użytkowania komputera. Mysz jest na tyle uniwersalna, że sprosta potrzebą każdego, nawet najbardziej wybrednego użytkownika. Mnie osobiście myszka bardzo przypadła do gustu i bez zawahania mogę ja polecić każdemu! Cena 219zł w tym wypadku jest jak najbardziej uzasadniona 🙂 .

 

OCENA Dream Machines DM1 FPS
Ocena ogólna
4.6
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Komfort pracy
  • Precyzja
  • Funkcje
  • Oprogramowanie
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

               

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »