ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Xbox Project Scarlett ukierunkowuje się na o wiele mocniejszy procesor!

Podczas rozmowy z OXM na Gamescom 2019 dyrektor generalny Xbox, Aaron Greeberg, powiedział, że następna generacja konsol, szczególnie Xbox Project Scarlett, prawdopodobnie będzie bardziej ukierunkowana na o wiele bardziej wydajniejszy procesor niż kartę graficzną.

Czujemy się dobrze z tym, co zrobiliśmy z Xbox One X, ten sam zespół, który zbudował Xbox One X pracuje nad Project Scarlett. To co widzimy dzisiaj to ogromne ulepszenie procesora graficznego – możesz wyświetlać filmy w 4K i wiele innych korzyści. Myślę, że w przypadku następnej generacji zobaczymy ogromne ulepszenie CPU, ponieważ nasz zespół chce się upewnić, że nie będzie w zakresie częstotliwości wyświetlania klatek żadnych kompromisów. Tak możemy zrobić 4K ale też możemy sprawić, że 120 klatek na konsoli będzie powszechne. Myślę, że tego rodzaju możliwości są czymś niespotykanym w konsolach, dzisiaj ludzie nie są w stanie sobie tego wyobrazić bo przecież konsole to 30 klatek maksymalnie utrzymują. Szybkie gry bez ekranów ładowania i wznawianie w każdym momencie bez oczekiwania, przez wykorzystanie szybkich dysków jest możliwe. To będzie ogromna zmiana”

Scarlett bez wątpienia dostarczy zauważalną poprawę grafiki – choćby przez zastosowanie supersamplingu i większej liczby klatek na sekundę w obecnych grach. Jednak marketing bardziej kładzie nacisk na zmiany techniczne w konsoli i poprawę rzeczy, które nas frustrują.

W końcu nie będziemy spędzać pięciu minut na ekranach ładowania (o tobie mówię Days Gone). Jeżeli firmy spełnią wszystkie obietnice to nowa generacja zapowiada się wystrzałowo.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »