Zewnętrzny dysk twardy na USB typu C – My Passport Ultra od WD

Recenzja Western Digital My Passport Ultra 2TB

Przenośne, zewnętrzne magazyny danych to w dzisiejszych czasach coś co niewątpliwie ułatwia pracę w wielu dziedzinach. Jedni preferują popularne pendrive’y, a inni potrzebuje czegoś bardziej pojemnego, czyli po prostu zewnętrznych dysków. Osobiście miałem już kilka tego typu dysków i za każdym razem byłem zadowolony. Tym razem mam okazję przetestować propozycję od Western Digital, a mianowicie model My Passport Ultra w wersji 2TB, który to w swojej karierze miał już kilka wersji i niewątpliwie jest uważany za jeden z najbardziej niezawodnych w stosunku ceny do jakości. Jak radzi sobie najnowsza wersja tego modelu? Przekonajmy się!

 

Specyfikacja

Typ Dysku: HDD
Wielkość dysku [cale]: 2.5
Pojemność dysku: 2 TB
Interfejs: USB typu C (USB 3.0)
Prędkość interfejsu: 5 Gb/s
Wymiary: 12.8 x 81.6 x 110 mm

 

My Passport Ultra dostajemy w ładnym pudełeczku w biało-żółtej kolorystyce. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie najistotniejsze informacje o produkcie.

W zestawie oprócz dysku znajdziemy solidny kabelek USB typu C, przejściówkę z USB typu C na USB 3.0 typu A oraz papierologię.

 

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to elegancki, ale minimalistyczny design. Nie jest to już duży, toporny dysk twardy, a mała 2.5 calowa konstrukcja zamknięta w metalowo-plastikowej obudowie. Wymiary to 12.8 x 81.6 x 110 mm. “Pudełeczko” jest solidne, a wykonanie stoi na naprawdę wysokim poziomie. Całość konstrukcji jest bezbłędnie spasowana, nic nie dostaje, nic się nie ugina i absolutnie nie ma wrażenia tandety.

 

Cały górna pokrywa to metal w kolorze.. niebieskim, ale bardziej podchodzi mi to pod odcień atramentowy, bądź błękit pruski. Dostępny jest również kolor srebrny. Oprócz ładnie prezentującego się kolorka mamy tu logo WD oraz ciekawą fakturkę.

Na spodzie z kolei ma czarny, lekko wypłowiały,  matowy plastik z czterema malutkimi stopkami antypoślizgowymi. Oczywiście znalazły się tu oznaczenia producenta i identyczna fakturka jak na wierzchu.

 

 

Górny bok skrywa port USB typu C oraz diodę sygnalizującą pracę urządzenia.

Pozostałe boki są niezagospodarowane.

 

 

Co można powiedzieć o dysku twardym? Nie za wiele. My Passport Ultra spisuje się bez zastrzeżeń czy to przy przenoszeniu danych na dysk, czy z dysku. Nie ma problemów z odczytywaniem plików, czy z samym działaniem sprzętu. Prędkości jakie udało mi się uzyskać to około 120 MB/s przy przenoszeniu plików na testowany dysk i około 1 GB/s przy przenoszeniu z dysku WD na dysk w komputerze. Oczywiście korzystałem z portu USB 3.0. Screeny poniżej.

 

 

A tutaj benchamrki.

 

 

Jak widzicie szału nie ma jeśli chodzi o prędkości, ale z mojego punktu widzenia jak na interfejs USB 3.0 i dysk HDD są to akceptowalne wyniki i dla mnie w zupełności wystarczające.

 

PODSUMOWANIE

WD My Passport Ultra to bardzo dobrze wykonany zewnętrzny dysk twardy z niezłymi osiągami. Cena, około 430zł ,może i nie należy do najbardziej korzystnych, ale przynajmniej mamy gwarancję wysokiej jakości produktu, no bo to jednak Western Digital 😉 . Warto też wspomnieć, że na dysk dostajemy aż 3 lata gwarancji! Jak najbardziej polecam!

 

OCENA WD My Passport Ultra
Ocena ogólna
4.2
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Technologia
  • Prędkość odczytu
  • Prędkość zapisu
  • Stabilność pracy
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

         

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »