Jak działa zewnętrzny dysk SSD? – My Passport Go od WD

Recenzja Western Digital My Passport Go 500GB

Ostatnio był zewnętrzny dysk twardy My Passport Ultra, a dzisiaj przyszedł czas na zewnętrzny dysk SSD My Passport Go od Western Digital. Na testy trafiła do mnie wersja 500GB, która kosztuje około 370zł, ale w sprzedaży dostępny jest także wariant 1TB, za który przyjdzie nam zapłacić mniej więcej 650zł. Czy warto zainwestować w taki wynalazek? Sprawdźmy to!

 

Specyfikacja

Typ Dysku: SSD
Wielkość dysku [cale]: 2.5
Pojemność dysku: 500 GB
Interfejs: USB 2.0, USB 3.0
Prędkość interfejsu: 5 Gb/s
Wymiary: 10 x 67 x 95 mm

 

My Passport Go dostajemy w podobnym pudełku jak model Ultra, ale tutaj już mamy biało-czerwoną kolorystykę. Nie zabrakło najważniejszych informacji o produkcie.

W zestawie znajdziemy tylko i wyłącznie dysk i papierologię.

 

 

Urządzenie trzeba pochwalić za niewielkie wymiary i prostą, dobrze prezentującą się stylistykę. Wymiary to 10 x 67 x 95 mm. Całość wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, matowego i jakby lekko gumowego na bokach. Konstrukcja jest bardzo dobrze spasowana i pod tym względem nie mam się do czego przyczepić.

 

Górna część obudowy to szary plastik.. zresztą jak cała reszta. Na krawędziach i bokach z kolei znalazł się już plastik w kolorze niebieskim.

Spód prezentuje się podobnie, z  tym że tutaj wychodzi nam solidny kabel USB 3.0 typu A i miejsce na niego.

 

 

Boki praktycznie nie zostały zagospodarowane. Niebieski.. lekko gumowy plastik i.. otwór na górnym boku na kabel.

 

 

Moje pierwsze odczucia to.. WOW.. różnica względem zewnętrznego HDD jest całkiem spora, ale.. po dłuższym czasie mam wrażenie że mogłoby być ciut szybciej. Myślę, że minimalnym ograniczeniem jest tu interfejs USB 3.0. Przy dysku SSD przydałby się już 3.1 😉 . Mimo wszystko nie mam żadnych zastrzeżeń. Prędkość zapisu, jak i odczytu są na dobrym poziomie. Nie ma problemów z odczytywaniem plików, ani z samym działaniem urządzenia. Poniżej łapcie zrzuty z prędkości transferu plików.

 

 

A tutaj benchamrki..

 

 

PODSUMOWANIE

Western Digital My Passport Go to udany, zewnętrzny dysk SSD. Oferuje on przyzwoite osiągi jak na swoją cenę. 370zł, bo tyle przyjdzie nam zapłacić za wersję 500GB wydaje się być opcją wartą rozważenia. Mam jednak ogromną nadzieję, że w przyszłości ten model zostanie poddany lekkiemu upgrade’owi, np. o interfejs USB 3.1, może USB typu C, a tym sposobem prędkości jeszcze bardziej wzrosną. Póki co jest to dla mnie produkt dobry, poprawny, ale nic poza tym.

 

OCENA Western Digital My Passport Go 500GB
Ocena ogólna
4
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Technologia
  • Prędkość odczytu
  • Prędkość zapisu
  • Stabilność pracy
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

     

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »