ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl
edf

Mała, praktyczna i szybka ładowarka samochodowa z dwoma portami USB

Recenzja NAVITEL UC322

Podczas podróży często wykorzystujemy smartfony do korzystania np. z nawigacji, te z kolei podczas takich zadań mocno obciążają baterię przez co koniecznym jest podłączenie takiego urządzenia do zasilania. O ile w nowych samochodach mamy wbudowane porty zasilające USB, tak w starszych modelach już niekoniecznie. Na szczęście każde autko (z tego co mi wiadomo) posiada gniazdo zapalniczki, a to już połowa sukcesu. Wystarczy ładowarka samochodowa z portem USB i voilà!

Wiem, że dla wielu to co napisałem jest oczywiste, ale z uwagi na testowany produkt musiałem w jakiś sposób rozpocząć swój wywód 😀 . A testowanym produktem jest nic innego jak ładowarka samochodowa NAVITEL UC322, która charakteryzuje się dwoma portami USB z szybkim ładowaniem aż 5V / 3A! Cena takie ustrojstwa to okolice 50zł, ale widziałem też nówkę za 39zł 😉 .

 

Specyfikacja

Napięcie: 12 V / 24 V
Dostępne tryby (Zielone złącze) – Szybkie ładowanie 3.0: 5V / 3A, 9V / 2A, 12V / 1.5A
Dostępne tryby (Czarne złącze) – Szybkie ładowanie: 5V / 3A
Wymiary: 59х21 mm

 

Produkt zapakowany jest plastikowy blister. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie najistotniejsze informacje.

W zestawie dostajemy tylko i wyłącznie ładowarkę.

 

 

Urządzeń tego typu na rynku jest multum i możemy przebierać do woli. Większość wygląda bardzo podobnie, bo przecież jakiejś spektakularnej innowacji raczej nie ma się tutaj co spodziewać.

UC322 to prosta, metalowa, a zarazem bardzo solidna konstrukcja w zielono-srebrnym kolorze. Ładowarka mimo powtarzalności w designie prezentuje się bardzo dobrze i widać ogromną dbałość o szczegóły. Nie ma tutaj absolutnie mowy o uginaniu się obudowy – jest to kawał grubego i twardego metalu.

 

Zacznijmy może tak od … pupy strony 😛 – od dołu mamy srebrny, metalowy wtyk, który wkładamy bezpośrednio do gniazda zapalniczki.

Wyżej – obudowa to już ładny, zielony akcent z logo producenta i dwoma bolczykami do gniazdka.

Na górze mamy już to co najbardziej nas interesuje – dwa porty USB i po bokach po jednej, malutkiej diodzie sygnalizującej stan pracy portu. Port zielony posiada możliwość zasilania urządzeń prądem 5V / 3A, 9V / 2A oraz 12V / 1.5A,  z kolei czarny port tylko 5V / 3A.

 

 

NAVITEL UC322 testowałem w dwóch samochodach przez około miesiąc, praktycznie codziennie. Głównie ładowałem smartfony – iPhone 8 Plus, który wykorzystuje pełen potencjał ładowarki, czyli 5V /3A oraz HUAWEI Nova 3, który zasila się prądem 5V / 2A.  Oba telefony ładowały się szybko, tak jak ze zwykłej ładowarki sieciowej. Nie napotkałem jakichkolwiek problemów z przerywaniem zasilania, nadmiernym nagrzewaniem urządzeń, czy ich uszkodzeniem – wszystko działało tak jak powinno i to się ceni!

Przy zakupie takich.. można powiedzieć.. pierdółek, trzeba pamiętać o jednym – bezpieczeństwo przede wszystkim. I tu nie mowa tylko i wyłącznie o bezpieczeństwie naszej elektroniki, ale również naszym i naszych pasażerów. Bardzo tanie ładowarki, które znajdziemy na popularnych serwisach aukcyjnych w cenie nawet 1 zł to proszenie się o uszkodzenie sprzętu, ale również pożaru i innych nieprzyjemnych sytuacji. Możecie się śmiać, że piszę głupoty, ale to są czyste fakty.. . Mega tanie, chińskie ładowarki często nie posiadają żadnych zabezpieczeń, są bardzo prymitywne, a o jakości lutowania już wolę nie wspominać. Lepiej dopłacić kilka $$ i mieć sprawdzony produkt, znanej marki.. niekoniecznie mowa o NAVITELu, bo znajdziecie wiele podobnych modeli innych porządnych producentów. NAVITEL UC322 to tylko przykład bardzo dobrej, profesjonalnie wykonanej ładowarki samochodowej o świetnych parametrach!

 

PODSUMOWANIE

NAVITEL UC322 mogę zaliczyć do udanych produktów, które zdecydowanie można polecić. Ceny są naprawdę różne – od 39zł do nawet 70zł.. skąd taka rozbieżność.. ciężko powiedzieć, ale raczej powyżej 50zł bym wolał poczekać na jakąś lepszą ofertę.  Do 50zł jak najbardziej warto. Ode mnie leci rekomendacja! Polecam!

 

Recenzja NAVITEL UC322
Ocena ogólna
4.3
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Prędkość ładowania
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

          

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »