ZOSTAŃ REDAKTOREM - Aplikuj już teraz!

Invisible Shield – Sterylizator UV

Zabija 99,99% bakterii!

W obecnych czasach, jak nigdy wcześniej, higiena i dezynfekcja odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu. Myjemy często dłonie, przy wejściu do sklepów często dezynfekujemy ręce, cyklicznie taką dezynfekcję mają również klamki, uchwyty drzwiowe i przyciski w windzie. Nosimy maseczki. Już nawet nie wspominam o regularnej dezynfekcji pomieszczeń sanitarnych w tym głównie toalety. W tym momencie rodzi się pytanie – czy naprawdę o wszystkim pomyśleliśmy? A co z naszym nieodłącznym elementem życia, który praktycznie zawsze nosimy przy sobie czyli telefonem komórkowym? Czy jego też dezynfekujemy?

A jakby tak dezynfekcja wykonywała się sama, w ciągu 5 minut? Zapraszam do testu Sterylizatora UV Invisible Shield.

 

Specyfikacja i opakowanie

 • wbudowane 6 lamp UV,
 • podłączenie poprzez kabel USB,
 • 4 stopniowy wskaźnik postępu,
 • Wymiary urządzenia: 24×14,6x4cm,
 • Waga urządzenia: 450g.

Sterylizator zapakowany jest w białe kartonowe opakowanie z czerwonymi dodatkami. Na wierzchniej stronie umieszczone jest zdjęcie przedstawiające otwarty sterylizator wraz z umieszczonym w nim telefonem komórkowym. Do tego mamy umieszczone informacje na temat skuteczności urządzenia, długości pojedynczego cyklu pracy oraz rozmiaru obsługiwanych telefonów. Boki są czerwone z umieszczonym na nich logiem producenta ZAGG. Spodnia strona opakowania zawiera informacje powielone z przodu oraz kilka nowych, takich jak użycie lamp UV-C oraz możliwości dezynfekcji innych nieporowatych oraz płaskich przedmiotów. Jest również grafika przedstawiająca urządzenie od frontu. W opakowaniu oprócz sterylizatora znajdziemy jeszcze woreczek ochronny i kabel zasilający.

 

Urządzenie

Sam sterylizator wykonany jest z białego plastiku (pokrywa jest błyszcząca). Jego wygląd jest bardzo stonowany ale elegancki. Na pokrywie znajduje się logo Invisible Shield. Z przodu mamy 4 małe diody led sygnalizujące proces dezynfekcji oraz przycisk Start. Z tyłu jest wejście na kabel USB-C a od spodu 6 małych gumowych podkładek. Widać, że producent o niczym nie zapomniał.

  

 

Klapa posiada dwa zawiasy, które w maksymalnym odchyleniu blokują się i nie pozwalają na samoczynny opad. W środku sterylizatora znajdziemy cztery plastikowe wypustki, na których należy umieścić dezynfekowane urządzenie. Po bokach są po 3 lampy UV-C. Przestrzeni w środku jest naprawdę sporo, nie ma obaw, że braknie miejsca nawet na największe współcześnie produkowane smartfony (na zdjęciu Motorola G9 Plus).

 

 

Sterylizacja

Sam proces sterylizacji jest bardzo prosty. Wystarczy umieścić przedmiot w sterylizatorze i nacisnąć przycisk Start. Nie ma potrzeby aby wyłączać włożone urządzenie elektroniczne, sterylizator używa jedynie światła, nie wytwarza żadnego pola elektrycznego czy elektromagnetycznego, które to mogłoby zakłócić działanie sprzętu elektronicznego. Nie wymaga również żadnych środków do dezynfekcji. Cały proces trwa ok 5 minut. Eksperyment wykonany przez moją żonę pokazuje, że czas potrzebny aby urządzenie przeszło z 25% na 50% wynosi ok 1min 10s. Dla ciekawskich osób powiem, że po małym podniesieniu klapy, po sekundzie/dwóch, następuje wyłączenie sterylizacji.

 

 

 

Podsumowanie

Ciężko jest stwierdzić czy deklarowana przez producenta skuteczność 99.99% jest prawdziwa, tak samo jak ciężko stwierdzić jaki procent bakterii i wirusów zabija mycie dłoni czy używanie domestosa w toalecie, jednak co do tych dwóch ostatnich to podświadomie wiemy, że działają. Tak samo myślę, że jest w przypadku Sterylizatora UV, szczególnie że sam pomysł sterylizacji pomieszczeń przy pomocy światła UV jest doskonale znany i często używany np. w szpitalach, gdzie sprawdza się doskonale. Komu mógłbym polecić to urządzenie? W obecnych czasach myślę, że osobom starszym, których organizmy najbardziej narażone są na infekcje. Również mogę polecić każdemu, dla kogo dezynfekcja jest bardzo ważna. Invisible Shield, oprócz do sterylizacji telefonu, można użyć do dezynfekcji kluczyków samochodowych, smartwachy, smartbandów, portfela czy nawet pieniędzy!

Testowany produkt dostępny jest w cenie ok 200zł.

Zalety:

 • wygląd,
 • prostota użytkowania,
 • jakość wykonania.

Wady:

 • cena,
 • mogłoby być więcej trybów działania.

OCENA Invisible Shield UV Sanitizer
Ocena ogólna
4.3
 • Wygląd
 • Funkcjonalność
 • Jakość
 • Cena
 • Opakowanie
 • Dodatki
ZOSTAŃ
MOTO
REDAKTOREM
Dołącz do naszego zespołu!
Translate »