Elegancki Wideorejestrator Prido i7

Recenzja Prido i7

Prido i7 to urządzenie z wyższej półki, które pozwala nam „kierowcom” zarejestrować każdy moment przebytej trasy. Kamerka wyposażona została m.in. w 2,7-calowy wyświetlacz LCD, sensor optyczny Sony STARVIS IMX307, obiektyw o kącie 150 stopni oraz łączność bezprzewodową WiFi. Cena za ten wideorejestrator to około 400zł. Czy warto? Przekonajmy się!

Specyfikacja

Przekątna wyświetlacza 2,7”, TFT LCD
Rozdzielczość nagrywania FullHD
Sensor Sony STARVIS IMX307
Rozdzielczość zdjęć 12 Mpix
Kąt widzenia kamery 150°
Rodzaj soczewki Szkło
Format wideo MOV (H.264)
Łączność bezprzewodowa WiFi
Złącza Micro USB| Czytnik kart pamięci
Przysłona f/2.0
Bateria Wbudowana
Maksymalna pojemność karty pamięci 128GB
Dodatkowe informacje Wbudowany mikrofon
Moduł GPS Nie

 

Opakowanie

Kamera samochodowa zapakowana jest w eleganckim, małym pudełku. Z przodu opakowania znajdziemy wizualizację produktu, najważniejsze parametry oraz dokładny model. Z lewej strony umieszczono kilka podstawowych informacji, podobnie z drugiej strony – tam mamy informacje na temat G-Sensora, sensora Sony STARVIS oraz Wi-Fi.
W zestawie otrzymujemy: instrukcję obsługi, kabel USB, ładowarkę samochodową, uchwyt samochodowy oraz co najważniejsze –  wideorejestrator.

O kamerze samochodowej słów kilka…

2,7-calowy ekran kamery samochodowej Prido i7 zapewnia nam wygodną i co najważniejsze komfortową konfigurację oraz wstępne ustawienia.
Kamera ta obsługuje karty microSD o pojemności do 128GB, dzięki czemu możemy zagwarantować sobie odpowiednią ilość miejsca na nasze nagrania.
Soczewka, to kolejna z dość ważnych rzeczy w tej kamerce. Składa się ona z sześciu warstw wysokiej jakości szkła-dzięki temu nasze materiały są w lepszej jakości, niż w przypadku kamer samochodowych, które mają soczewki z niższej półki.
Dzięki procesorowi Novatek 96658 nasza kamera samochodowa działa bardzo stabilnie, a co ważne niezwykle szybko i precyzyjnie (tyczy się to również przy zmianie ustawień czy konfiguracji).
Jedną z funkcji jest WDR (szeroki zakres dynamiki obrazu) – dzięki niej nasza kamera będzie bardzo dobrze wychwytywała poszczególne elementy kontrastowe np. rejestracje samochodów.
i7 wyróżnia się jedną z bardziej przydatnych funkcji, jakim jest aktywny tryb parkingowy  – pozwala on wybudzić kamerę z czuwania i natychmiast rozpocząć nagrywanie nawet 30-sekundowego materiału, gdy G-sensor wykryje przeciążenie, np. uderzenie. Wystarczy włączyć go raz w ustawieniach, bez konieczności każdorazowej aktywacji po opuszczeniu pojazdu. Trzeba także zaznaczyć, że aktywny tryb parkingowy korzysta z wbudowanej baterii, przez co nie zużywa energii akumulatora.

Dzięki łączności bezprzewodowej WiFi na pokładzie możemy w prosty i szybki sposób zarządzać nagraniami z kamery – wystarczy pobrać dedykowaną aplikację „prido” dostępną na systemach Android i iOS i już… możemy udostępniać nagrania, usuwać je, ale również i zmieniać ustawienia samego rejestratora.

Trzeba też pochwalić producenta za dołożenie do zestawu ładowarki 2x USB – kiedy używamy kamery, w tym samym czasie możemy ładować swój telefon – duży plus!

 

Nagrania w dzień i w nocy

Kamera bardzo dobrze wykonuje swoje zadania:
w dzień bez problemu możemy zauważyć tablice rejestracyjne innych pojazdów, a szumy są nieznaczne,
w nocy jest minimalnie gorzej, co nie jest niczym szczególnym w wideorejestratorach – przy dobrym uchwyceniu klatki nadal możemy odczytać tablice. Według mnie jakość nagrań w nocy i tak wypada nieco lepiej względem konkurencji.
Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że obeznane osoby mogą w jakimś stopniu polepszyć jakość materiałów, dzięki mnogości ustawień obrazu.

Poniżej zachęcam do obejrzenia surowych nagrań w dzień i w nocy.

 

Podsumowanie

Podsumowując, kamera samochodowa Prido i7, to przyzwoity sprzęt dla każdego kierowcy. Mimo dosyć wysokiej ceny – około 400zł, uważam że warto zainwestować w ten model, nie tylko po to, aby nagrywać swoją jazdę, ale również po to, aby być bezpiecznym na drogach. Kamera posiada dużo ciekawych funkcji oraz ustawień – dzięki którym możemy ustawić sprzęt pod swoje indywidualne wymagania. Wykonanie również stoi na wysokim poziomie, a i pod względem designu produkt prezentuje się bardzo dobrze. Mimo że nagrania w nocy to nie jest perfekcja, jakiej byśmy oczekiwali, to mimo to pozostała funkcjonalność w zupełności nam to rekompensuje.

 970 total views,  4 views today

Ocena ogólna
4.8
  • Design
  • Wykonanie
  • Użytkowanie
  • Jakość nagrywania dzień/noc
  • Cena
  • Zestaw

15% RABATU NA PRODUKTY PRIDO DLA CZYTELNIKÓW RETEST

Firma PRIDO udostępniła dla wszystkich czytelników serwisu reTEST.com.pl specjalny kod rabatowy na wszystkie produkty z oferty dostępnej na prido.pl

KOD: retest15
Kod wykorzystasz w oficjalnym sklepie producenta: prido.pl

Ciekawe artykuły
Pojazdy do zadań specjalnych! | Koparka i wywrotka od uGo