LANBERG Smart Home SM01-WPS34 – listwa, której nie wiecie, że potrzebujecie

Recenzja LANBERG Smart Home SM01-WPS34, smart listwy zasilającej

Marzysz o smart domu, ale nie masz ochoty inwestować niezliczonej ilości pieniędzy, w każde „smart” urządzenie? Jak zastanawiasz się nad kosztem takiego sprzętu oraz sporej ilości aplikacji, które pojawią się na twoim telefonie, to dostajesz gęsiej skórki? Co, jeśli powiem Ci, że mamy idealne rozwiązanie? Listwa zasilająca LANBERG Smart Home SM01-WPS34 sprawi, że część twoich urządzeń będzie działać jak wersje „smart”.

Specyfikacja

Kolor biały
Napięcie wejściowe AC 110-240 V
Wymagana częstotliwość 50/60 Hz
Złącza wejściowe 2
Rodzaje złącz wyjściowych zasilania 3 x zasilanie Typ F 10 A, 4 x 4 pin USB Typ A 2.4 A
Maksymalne natężenie prądu 10 A
Zasilanie 2300 wat
Eliminowanie zakłóceń Tak
Długość kabla zasilającego 1.7 m
Wymagany system operacyjny Apple iOS 5.0.1 lub nowsza wersja, Android 4.2.2 lub nowsza wersja

Opakowanie i zawartość

LANBERG Smart Home SM01-WPS34 schowany jest w ciasnym, sporym tekturowym opakowaniu. Pudełko ma stonowaną niebieskawo szarawą kolorystykę. Producent nie atakuje nas dużą dawką informacji.

Na froncie widnieje grafika przedstawiająca LANBERG Smart Home SM01-WPS34. Listwa pokazana jest z lotu ptaka, na samym dole widnieje jej nazwa, a na górze informacja o aplikacji. Tył opakowania prezentuje skróconą specyfikację listwy, dostępną w kilku językach.

Na lewym boku pudełka dostrzec LANBERG Smart Home SM01-WPS34 przedstawioną od boku. Zaraz obok jest pokazany jest telefon z aplikacją, do której dodane zostały kody QR. Zerkając na prawą stronę opakowania, zobaczymy kolejną grafikę przedstawiającą urządzenie oraz ponownie jego nazwę.

Opakowanie jest dość ciasne jak na sporej wielkości listwę. Zdecydowanie ciśnie się ona w ładnym pudełku. Karton ciężko otworzyć tak, aby nic się nie podarło. Jeśli jednak chodzi o jego zawartość. Poza listwą znajdziemy instrukcje obsługi, dostępną w kilku językach. W niej zawarta jest specyfikacja urządzenia oraz dokładny opis połączenia sprzętu z aplikacją.

Budowa

LANBERG Smart Home SM01-WPS34 posiada:

 • 3 x zasilanie Typ F 10 A,
 • 4 x 4 pin USB Typ A 2.4 A.

Całość prezentuje się dość masywnie, ale to nie sprawia, że listwa wyróżnia się na tle otoczenia. Może łatwo wkomponować ją we wnętrze sypialni czy też salonu. Z uwagi na małą ilość gniazd, raczej nie sprawdzi się w gabinecie czy też pokoju gracza.

Przy każdym gniazdu znajduje się dioda, która informuje o stanie włączenia – świecą na czerwono, gdy są uruchomione, nie świecą, gdy są wyłączone. Pojedyncze gniazda można włączać jedynie korzystając z aplikacji. Jeśli uruchomienie listwy nastąpi w zwyczajny sposób, korzystając z fizycznego przycisku, wszystkie gniazda się uruchomią.

Połączenie z aplikacją

Na starcie warto zaznaczyć, że urządzenie posiada moduł WiFi wykorzystujący jedynie pasmo 2.4 GHz. Jeśli telefon jest połączony z pasmem 5 GHz, nie ma szans na połączenie listy z aplikacją w telefonie.

Aplikacja Tuya Smart dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. W aplikacji należy się pierw zarejestrować, podając maila, a następnie kod weryfikacyjny. W ten sposób zapewniasz sobie bezpieczeństwo, nikt inny nie będzie mógł sterować smart urządzeniami w twoim domu.

Dokładny sposób połączenia listy z aplikacją znajduje się w instrukcji. Nie jest to nic skomplikowanego, może bez problemu zrobić to w kilka minut.

Sterowanie aplikacją

Aplikacja jest naprawdę przejrzysta i łatwa w opanowaniu. Obsługuje ona całą paletę urządzeń typu smart. Aby dodać listwę, wystarczy kliknąć plus pojawiający się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie odnaleźć urządzenie na liście.

Gdy listwa będzie już połączona z aplikacją, wyświetli się jej grafika. Do wyboru jest:

 • gniazdo 1,
 • gniazdo 2,
 • gniazdo 3,
 • gniazdo USB.

Warto zaznaczyć, że 4 gniazda USB są obsługiwane jednocześnie. Nie da się sterować wybranym z nich. Mają one jednak bardzo słabą moc, większość nowych telefonów może wyświetlać błąd związany ze zbyt powolnym ładowaniem.

Przyjemną opcją jest możliwość zmiany nazwy gniazdek. Co może na dłuższą metę okazać się bardzo przydatne, tym bardziej, jeśli mamy skłonności do zapominanie tego, co i gdzie podpięliśmy.

Kolejną bardzo przydatną opcją jest możliwość ustawienia harmonogramu pracy, do każdego gniazdka osobno. Możemy to ustalić, nawet nie będąc w domu. Poza mieszkaniem da się również kontrolować pobór energii z urządzenia.

Sterowanie w tradycyjny sposób

Listwą LANBERG Smart Home SM01-WPS34 można sterować w tradycyjny sposób, czyli używać fizycznego przycisku, zamieszczonego na urządzeniu. Dzięki niemu można włączać i wyłączać całą listwę. Oznacza to, że nie da się wybrać pojedynczych gniazd, które będę działać.

Sterowanie głosem

Aplikacja oraz urządzenie działają z Google Assistant, Amazon Alex oraz z systemem IFTTT. Brakuje jednak opcji dostępnej dla Apple. Mimo tego, że aplikacja jest dostępna na urządzeniach z iOS, nie można obsługiwać jej za pomocą Siri.

Wrażenia i podsumowanie

LANBERG Smart Home SM01-WPS34 to urządzenie, które wywarło na mnie niesamowicie dobre wrażenie. Zanim do mnie dotarło, nie myślałam, że smart lista będzie tak ważną częścią mojego mieszkania. Nie spodziewałam się, że tak przyjemne i użyteczne może być odpalanie z aplikacji lampki nocnej czy ładowarki do telefonu. Świetnie sprawdza się również funkcja harmonogramu. Moja dobra, aczkolwiek krótka pamięć, powoduje, że często zostawiam rzeczy podpięte do ładownia na znacznie dłużej niż tego potrzebują. Dzięki aplikacji mogę ustalić zawczasu wyłączenia gniazdka i w żaden sposób się tym już nie przejmować.

Zapewne niektórym będzie przeszkadzać brak połączenia z Siri bądź możliwość sterowania jedynie wszystkimi 4 gniazdami USB jednocześnie, mnie boli coś innego. Dla mnie jest za mało zwykłych gniazdek. Chciałam podłączyć do listwy oczyszczacz powietrza, klimatyzator, lampkę, konsolę, telewizor… Niestety, z uwagi na sporą ilość urządzeń, a małą ilość gniazdek, listwa leży przy łóżku i obsługuje jedynie lampkę nocną i ładowarki.

Zalety i wady

Zalety:

 • przejrzysta aplikacja,
 • sterowanie głosem,
 • proste i intuicyjne działanie,
 • harmonogram działania,
 • wygląd urządzenia, które łatwo wkomponować w różnych wnętrzach,
 • podgląd zużycia energii.

Wady:

 • brak wsparcia dla asystenta głosowego Siri,
 • brak możliwości sterowania osobno portami USB,
 • działanie jedynie na paśmie 2,4 GHz.

 276 total views,  2 views today

LANBERG Smart Home SM01-WPS34
Ocena ogólna
4.7
 • Cena
 • Wygląd
 • Jakość
 • Aplikacja
 • Prostota użycia
Ciekawe artykuły
ICYDOCK Nowość od Icy Dock – kieszeń ToughArmor MB601M2K na dyski M.2 NVMe