Obudowa Inter-Tech X-3601 Impulse Micro

Gaming w formacie micro

Czy wszystkie obudowy gamingowe muszą być w formacie full ATX albo i większym? Niekoniecznie. Dzisiaj recenzja gamingowej obudowy w formacie micro Inter-Tech X-3601 Impulse Micro! Gorąco zapraszam.

 

SPECYFIKACJA

Kolor: Czarny
Podświetlenie Tak
Wymiary (wys/szer/głęb): 39.5/21/44 [cm]
Waga: 5.5 kg
Typ obudowy: Micro Tower
Kompatybilność: Micro ATX (uATX) / Mini ITX
Okno: Tak
Wygłuszenie: Nie
Maksymalna długość karty graficznej: 32.5 cm
Maksymalna wysokość chłodzenia: 15.5 cm
Ilość portów USB 2.0/3.0: 2/1
Złącze słuchawkowe/głośnikowe: Tak
Złącze mikrofonowe: Tak
Wnęki 2.5/3.5 cala: 2/1
Sloty rozszerzeń: 4
Zamontowane wentylatory: Nie
Miejsce na dodatkowe wentylatory: panel przedni 2x120mm / 2x 140mm, panel tylny 1x 120mm, panel górny 2x 120/140mm
Zasilacz: Nie

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Testowana obudowa jest w całości czarna. Na frontowym panelu, po jego bokach, znajdują się dwie kratki, pod którymi znajdują się filtry przeciw kurzowe. Między filtrami a środkowym przetłoczeniem panelu przedniego biegną dwa paski LED. Obudowa została wyposażona w demontowalny front. W tym celu wystarczy mocno pociągnąć za rączkę od dołu i całość odskakuje z zaczepów. Dzięki temu mamy możliwość wyczyszczenia filtrów. Stylistyka obudowy jest stonowana i nie znajdziemy tutaj żadnych krzykliwych linii.

Na górze obudowy znajduje się panel z przyciskami, są to odpowiednio od lewej strony:

 • przycisk power,
 • dwie diody led sygnalizujące pracę urządzenia,
 • przycisk resetowania,
 • przycisk zmieniający tryb pracy podświetlenia,
 • wyjście USB 3.0,
 • dwa wyjścia USB 2.0,
 • wyjście mikrofonowe i słuchawkowe.

Umieszczenie wszystkich złączy na górze obudowy, poza frontem, jest celowym zabiegiem, ułatwiającym demontaż przedniej części.

Na topie obudowy, poza przyciskami, znajduje się jeszcze magnetycznie przyczepiany filtr, pod którym są otwory montażowe na dodatkowe wentylatory albo chłodnicę. Zaczep magnetyczny to bardzo pomysłowe rozwiązanie dzięki któremu można łatwo i szybko zdemontować filtr.

Lewy bok obudowy wykonany jest głównie z jednego płatu przyciemnionego, hartowanego szła. Od wewnętrznej strony konstrukcja boku pokryta jest specjalną izolacją, która ma na celu tłumienie drgań, które mogłyby być przekazywane z obudowy na ten bok. Bardzo dobry pomysł.

Tył i prawy bok obudowy jest najmniej interesujący. Tył ma standardową, jak na obecne czasy, konstrukcję i układ – płyta główna na górze, zasilacz na dole. Obudowa nie ma żadnego fabrycznie zamontowanego wentylatora. Z tyłu znajdziemy 4 perforowane śledzie kart rozszerzeń. Montaż kart graficznych jest bezśrubkowy. Niestety nie ma możliwości aby zamontować kartę graficzną w pionie w tzw. riserze.

Obudowa stoi na czterech eleganckich i estetycznych, chromowanych nóżkach. Nóżki te są od spodu podbite pianką dzięki czemu wibracje obudowy nie będą przenoszone na podłoże.

Prawy bok obudowy stanowi płat blachy. Warte zanotowania jest, że boki obudowy skręcane są szybkośrubkami a prowadnice, które mocują boki do obudowy mają kształt metalowych grzybków. Jest to na pewno lepsze i praktyczniejsze rozwiązanie niż wyprofilowane „wąsy”.

 

WYGLĄD WEWNĘTRZNY

Wnętrze obudowy jest rozplanowane według obecnych standardów. Występuje tutaj oddzielna, ładnie zabudowana, sekcja zasilacza, który jest przeniesiony na sam dół. Producent Inter-Tech przyłożył dużą wagę do rozplanowania wszelkiego rodzaju otworów na przepusty kablowe tak aby można było zbudować komputer schludny i estetyczny. W innym przypadku sens posiadania okna byłby wątpliwy 😉 Szkoda tylko, że nie zastosowano tutaj gumowych wykończeń. Na szczęście każda krawędź blachy jest zaokrąglona i nie ma mowy o przypadkowym skaleczeniu bądź istnieniu obawy o to, że z czasem puszczone kable zasilające mogłyby się uszkodzić o ostre krawędzie.

Przepusty kablowe znajdziemy zarówno w tacce, do której mocuje się płytę główną jak i w zabudowie zasilacza (aby doprowadzić kable zasilające GPU). Za płytą główną znajduje się duże okno, dzięki któremu możliwa jest wymiana chłodzenia procesora bez demontażu płyty głównej. Rzecz bardzo przydatna osobom, które mają chłodzenie wodne albo często zmieniają procesory. Blacha użyta do konstrukcji poszyć jak i środka obudowy jest cienka lecz przymocowana w wielu miejscach i nie ma tendencji do ugięć. Wszystko jest solidnie do siebie przymocowane.

 

Od wewnętrznej strony panelu frontowego widzimy miejsce na 2 dodatkowe wentylatory o średnicy 120mm lub 140mm.

Po zdjęciu prawego panelu obudowy mamy dostęp do wnęki zasilacza oraz do filtra powietrza. Bliżej frontu jest wnęka ze stelażem przeznaczonym do montażu tradycyjnych, dużych dysków 3.5 cala. Stelaż ma możliwość całkowitego demontażu albo nieznacznego przesunięcia, w obudowie są odpowiednie otwory pod to. Szkoda, że producent nie pomyślał o żadnych szynach do szybkiego wkładania dysku oraz o dodatkowych miejscach montażowych dla dysków SSD 2.5 cala. Kontroler wentylatorów jest pewnie i solidnie przymocowany do obudowy a kable z panelu przedniego idą jedną krawędzią, dzięki czemu nie tworzy się nieestetyczny „makaron”. Plus za przestrzeń pod prawym panelem wynoszącą ok 2cm, nawet najgrubsze wiązki nie będą naprężały na obudowę po zamknięciu.

Wśród akcesoriów, które są dodawane do obudowy można wyróżnić:

 • dodatkowy głośnik,
 • opaski samozaciskowe,
 • gumowe podkładki antywibracyjne pod dyski,
 • szybkośrubki,
 • tuleje dystansowe i śrubki mocujące płytę główną.

 

Po zamontowaniu „bebechów” całość prezentuje się następująco:

PODŚWIETLENIE

Obudowa wyposażona jest w 2 podświetlane paski ARGB. Dzięki zewnętrznemu kontrolerowi istnieje możliwość podpięcia do 4 dodatkowych wentylatorów ARGB, które będą sterowane z poziomu kontrolera. Oczywiście kontroler jest kompatybilny z najpopularniejszymi standardami podświetlenia, takimi jak:

 • Asus Aura Sync,
 • RGB Fusion 2.0,
 • MSI Mystic Light,
 • Asrock Polychrome.

 

Podłączenie dodatkowych wentylatorów jest bardzo proste – do wbudowanego (a raczej ukrytego za prawym panelem) kontrolera obrotów wystarczy podpiąć zasilanie, przewód z kontrolera podłączyć pod gniazdo 4 pin na płycie głównej oraz specjalną wtyczkę 3 pin do sterowania diodami. Jeśli płyta główna nie jest wyposażona w takie sterowanie to istnieje możliwość ręcznego wyboru trybu wyświetlania kolorów za pomocą przycisku LED na przednim panelu obudowy. Trybów jest tyle, że nie byłem w stanie ich zliczyć. Poprzez proste jednobarwne migania, zanikania, po płynne gradienty aż po wszystkie kolory tęczy na raz! Dla każdego coś miłego.

Poniżej krótki film przedstawiający część możliwości jakie oferuje nam wbudowane podświetlenie:

PODSUMOWANIE

Recenzowana obudowa Inter-Tech X-3601 Impulse Micro jest produktem, który przekonuje do siebie dobrze rozplanowanym wnętrzem i jakością wykonania, jak na klasę budżetową. Użycie okna w jednym z boków umożliwia podgląd do wnętrza. Dodatkowo zewnętrzny moduł sterowania podświetleniem LED i dwa diodowe paski z przodu obudowy umożliwiają stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Zastosowanie ładnych, chromowanych nóżek (jak w wysokiej jakości sprzęcie Audio) oraz filtra na przednim panelu pozytywnie wpływa na nasze odczucia. Szkoda, że producent nie zastosował żadnych gumowych zakończeń przepustów kablowych oraz próżno szukać dodatkowych kieszeni na dyski 2.5 cala. Konkurencja potrafi to oferować. Na początku brak wentylatorów uważałem za wadę, jednak w tej klasie obudów komputerowych dodawane wentylatory są zwykle kiepskiej jakości i w sumie dobrze, że producent ich nie zastosował w zamian, za niższą cenę obudowy. Testowana obudowa wywarła na mnie pozytywne zaskoczenie, zarówno wykonaniem, stosunkiem oferowanego wewnątrz miejsca do gabarytów zewnętrznych oraz ceną wynoszącą ok 240zł. Myślę, że w tej klasie ciężko znaleźć coś lepszego i Inter-Tech X-3601 Impulse Micro powinien być pozycją wartą rozpatrzenia przy składaniu nowego komputera.

Zalety:

 • jakość wykonania,
 • cena,
 • okno,
 • przemyślane rozwiązania,
 • dbałość o detale,
 • możliwość montażu chłodzenia wodnego,
 • ciekawy, ascetyczny wygląd.

Wady:

 • brak gumowych zakończeń przepustów,
 • lakoniczna instrukcja.

 270 total views,  2 views today

Ocena ogólna
4.5
 • Jakość wykonania
 • Dodatki
 • Cena
 • Zastosowane rozwiązania
Ciekawe artykuły
LG Stylo 5 zadebiutował w USA.