Jak spolszczyć system Windows 10 w 100% ?

logo.png

 

Większość użytkowników systemu Windows 10 (oraz 8, 8.1) ma problem ze zmianą języka tak, aby był w 100% spolszczony.

W tym poradniku przedstawimy Wam krok po kroku w jaki sposób w pełni spolonizować system.

Aby zmienić język w systemie operacyjnym Windows 10, z menu startowego wybieramy opcję Ustawienia (Settings) i następnie, wskazujemy zakładkę Czas i język (Time and language) i kolejno Region i język (Region and language).

Teraz należy kliknąć opcję Dodaj język (Add a language) i wybrać język, z którego będziemy korzystać. Klikamy w język, dla którego pakiet chcemy zainstalować i wybieramy element Opcje (Options), a następnie Pobierz (Download).

 

lang.png

 

Kiedy pobrany pakiet zostanie prawidłowo zainstalowany, klikamy polecenie Ustaw jako domyślny (Set as primary).

W tym momencie proponujemy uruchomić ponownie urządzenie, aby system już w części był po polsku.

Teraz mimo wszystko musimy zmienić tzw. locale, aby nasz system był w 100% po polsku.

Przechodzimy do Panelu sterowania, a następnie udajemy się do zakładki Zegar, język i region, po czym kliknij w odnośnik Język.

 

panell.png

 

Wyświetli nam się nowe okno preferencji językowych. Upewniamy się, że po prawej stronie mamy ustawiony język polski (lub inny, który chcemy mieć ustawiony jako domyślny) na samej górze listy. Następnie po lewej stronie klikamy w odnośnik Zmień formaty daty, godziny lub liczb. Pojawi się nowe okno ustawień regionalnych.

Wchodzimy do ostatniej zakładki o nazwie Administracyjne i zwracamy uwagę na sekcję Ekran powitalny i konta nowych użytkowników.

 

jez.png

 

Klikamy w przycisk Kopiuj ustawienia… . W nowym oknie musimy upewnić się, że mamy ustawiony język polski (lub inny, w którym chcemy wyświetlać system) we wszystkich miejscach. Jeśli chcemy język polski, to ustawiamy region na Polskę lub język na polski we wszystkich polach.

 

jez2.png

 

Jeśli chcemy, aby równy język obowiązywał wszystkich użytkowników, to na samym dole zaznaczamy pola kopiowania wybranych ustawień do ekranu powitalnego i do kont nowych użytkowników.

Po zaakceptowaniu ustawień i zrestartowaniu urządzenia wszystkie komunikaty, informacje i ogólnie wszystko jest w języku, który wybraliśmy.

 

 

 Nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek pośrednie lub bezpośrednie szkody, powstałe w wyniku przeprowadzonej operacji, oraz poniesione na skutek nie umiejętnej obsługi systemu Windows!
label, , , , , , , , , , ,

O autorze

Mam na imię Bartosz. Interesuję się nową technologią, szeroko pojętą elektroniką i samą informatyką. W wolnym czasie zajmuję się tworzeniem stron internetowych, zarządzaniem i administracją serwerów oraz serwiowaniem urządzeń elektronicznych typu laptopy, komputery, tablety, smartfony itp. . Na co dzień śledzę również rynek chiński oraz samą kulturę Państwa Środka. Współpracuję z wieloma chińskimi markami, a moim celem jest ogólny rozwój mniej znanych marek na rynek Europejski. Uwielbiam również podróże, a właściwie zwiedzanie miejsc egzotycznych... poniekąd również urbex :). Jeśli masz jakieś pytania do mnie to pisz na maila: gtaxinbarciol@gmail.com