Jak ukryć partycje w systemie Windows ?

1.png

 

Macie problem z bezpiecznym ukryciem partycji systemu Windows ?

Jeśli tak, to przedstawiam Was najprostszy, najbezpieczniejszy oraz najszybszy sposób bez instalacji jakichkolwiek dodatkowych programów.

Sposób ten nie usuwa partycja, ani jej nie formatuje – po prostu ją ukrywa.

1. Na początek wchodzimy do Zarządzania komputerem – można to uczynić wpisując w wyszukiwarce programów i plików frazę “Zarządzanie komputerem”, bądź klikając prawym przyciskiem myszy na “Komputer” w menu start.

 

2.png

 

2. Po wejściu w zarządzanie, wybieramy z listy po lewej stronie pozycje “Zarządzanie dyskami”.

3. Ukaże nam się lista dostępnych partycji/dysków. Klikamy prawym przyciskiem myszy na tę, którą chcemy ukryć (nie zaleca się ukrywania dysków i partycji podstawowych – główna partycja to C) i wybieramy pozycje “Zmień literę dysku i ścieżki…”.

 

3.png

 

4.Teraz wyświetli nam się okienko, w którym klikamy na przycisk “Usuń”.

 

3.jpg

 

5. No i to tyle… . Partycja/dysk zostaje ukryta, a jej przywrócenia dokonujemy w sposób alternatywny, z tym, że zamiast klikać w przycisk “Usuń” to klikamy w “Dodaj”, aby przywrócić literę.

 

 

 Nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek pośrednie lub bezpośrednie szkody, powstałe w wyniku przeprowadzonej operacji, oraz poniesione na skutek nie umiejętnej obsługi systemu Windows!
label, , , , ,

O autorze

Mam na imię Bartosz. Interesuję się nową technologią, szeroko pojętą elektroniką i samą informatyką. W wolnym czasie zajmuję się tworzeniem stron internetowych, zarządzaniem i administracją serwerów oraz serwiowaniem urządzeń elektronicznych typu laptopy, komputery, tablety, smartfony itp. . Na co dzień śledzę również rynek chiński oraz samą kulturę Państwa Środka. Współpracuję z wieloma chińskimi markami, a moim celem jest ogólny rozwój mniej znanych marek na rynek Europejski. Uwielbiam również podróże, a właściwie zwiedzanie miejsc egzotycznych... poniekąd również urbex :). Jeśli masz jakieś pytania do mnie to pisz na maila: gtaxinbarciol@gmail.com