ZOSTAŃ REDAKTOREM - Aplikuj już teraz!

Smart żarówka i smart wtyczka WOOX

Tani i prosty w obsłudze smart home

Niedawno na polskim rynku pojawiła się nowa marka urządzeń Smart Home – WOOX. Postanowiliśmy sprawdzić jak działa i co oferuje marka.

Opakowanie i zawartość

Urządzenia otrzymujemy w małych kolorowo-zielonych kartonikach. Ponieważ są to urządzenia nie wymagające dodatków i innych akcesoriów, pudełka są małe i zawierają jedynie urządzenie oraz małą instrukcję obsługi – która jak się przekonaliśmy jest zbędna. Sprawdziliśmy jak działa inteligentna żarówka Woox typu E27 oraz smart wtyczka Woox.

Żarówka Woox – jak działa?

Urządzenia działają w połączeniu z aplikacją WOOX, która jest dostępna na systemy IOS i Android. Aplikację można łatwo wyszukać w sklepie i pobrać ją za darmo na telefon. Po pobraniu aplikacji i zalogowaniu się do utworzonego konta (z adresu mailowego) wybieramy urządzenie które chcemy sparować i zacząć używać. Aplikacja krok po kroku mówi co należy zrobić – w przypadku żarówki to włączyć lampkę – i dosłownie po 3 min. konfiguracji wszystko już działa 🙂

Poprzez aplikację możemy włączyć i wyłączyć żarówkę, zmienić jej kolor (do wyboru mamy całą paletę kolorów RGB), zmienić jasność światła, ustawić harmonogram automatycznego uruchamiania się światła oraz ustawić timer (po jakim czasie żarówka ma się sama wyłączyć).  W aplikacji możemy także ustawić nazwę urządzenia – co przydaje się np. w przypadku podłączenia kilku żarówek.

Smart wtyczka Woox – jak działa?

Gdy już mamy zainstalowaną aplikację w telefonie, przechodzimy identyczną procedurę jak w przypadku żarówki. Wybieramy typ urządzenia, które chcemy podłączyć i po 3 min. mamy już wszystko skonfigurowane.

Oprócz włączenia i wyłączenia wtyczki, aplikacji pozwala nam również na ustawienie harmonogramu włączenia podłączonego urządzenia oraz ustawienie timera kiedy urządzenie podłączone pod wtyczkę ma się wyłączyć. Oczywiście wtyczkę możemy także uruchomić ręcznie (przyciskiem na obudowie, który podczas trybu ON zapala się na niebiesko).

U nas wtyczka sprawdzała się idealnie jako włącznik światełek choinkowych! Wreszcie nie było problemu z dostępnością do gniazdka, nurkowaniem pod choinką aby podłączyć światełka – wszystko jednym kliknięciem w aplikacji.

Podsumowanie

Kończąc opisywanie działania urządzeń nowej marki na polskim rynku – Woox – zastanawiamy się czy są one godne polecenia. Ważną kwestią będą tutaj oczywiście ceny, a te przedstawiają się następująco:

  • Smart wtyczka Woox: to koszt ok. 49 zł
  • Smart żarówka Woox typu E27: to koszt ok. 60 zł

Nie są to wygórowane ceny jak za urządzenia działające w oparciu o domową sieć WiFi bez żadnych dodatkowych urządzeń czy centralek. Prostota działania i obsługi również zasługuje na plus. Jeśli szukasz tanich urządzeń do stworzenia inteligentnych rozwiązań w swoim domu, z pewnością przyjrzyj się rozwiązaniom tej marki.

 

ZOSTAŃ
MOTO
REDAKTOREM
Dołącz do naszego zespołu!
Translate »