Myszka Gamingowa Dream Machines DM6 Holey

Kolejna myszka od firmy Dream Machines. Tym razem mam przyjemność przetestować model DM6 Holey. Została ona wyposażona w sensor Pixart PMW3360 oraz wytrzymałe przyciski Huano. Producent ciekawie zaprojektował całą konstrukcję tej myszki! Czy więc warto zakupić to urządzenie gamingowe? Przekonajmy się!

Specyfikacja :

Rodzaj sensora: Optyczny
Regulacja rozdzielczości: DPI w locie
Obudowa: Typu plaster miodu
Przełącznik: Huano
6 trybów DPI
Rozdzielczość: 16000 dpi
Liczba przycisków: 6
Długość przewodu: 1,8m
Rolka przewijania – 1
Łączność – Przewodowa
Programowalne przyciski
Wymiary: 129x66x40mm
Waga: 69g
Profil: Praworęczny

Opakowanie

Myszka ta zapakowana jest w tradycyjnym pudełku. Na samym przodzie tego opakowania znajdziemy wygląd tej myszki oraz dokładny jej model. Po obydwu bokach znajdziemy również model „DM6 HOLEY„, natomiast z tyłu trzy parametry tej myszki takie jak: waga, rodzaj sensora oraz szacowana ilość kliknięć. W samym środku tego pudełka znajdziemy elegancko zapakowaną myszkę, instrukcję, oraz specjalny kod QR — który daje nam możliwość zarejestrowania produktu w ciągu 14 dni od dnia zakupu, aby uzyskać szybki serwis i bezpłatną pomoc techniczną przez e-mail.

O myszce

Jeżeli chodzi o samą myszkę to pierwsze co wrzuca nam się w oczy to jej budowa, która przypomina plaster miodu. Wyprofilowane przyciski główne oraz przyjemny scroll, przełączniki Huano Blue, które powinny przetrwać do 20 mln kliknięć oraz dwa przyciski boczne-do 3 mln kliknięć. Jeżeli chodzi o kliknięcia to główne naciska się z oporem także nie powinniśmy się bać o dodatkowe kliknięcia, których nie zaplanowaliśmy, podobnie przy bocznych. Na myszce posiadamy logo D3, które jest umieszczone nad scrollem i bardzo dobrze się tutaj wpasowuje. W środku myszki mamy jedną diodę, która zmienia swój kolor podczas zmiany DPI. Pod spodem posiadamy cztery małe teflonowe ślizgacze, które dobrze się ślizgają, a co najważniejsze są wyczuwalne-pamiętajcie o ściągnięciu folii ochronnych, które są ledwo widoczne. Wszystko fajnie, lecz brakuje mi tutaj zamiennych ślizgaczy. Kabel-elastyczny a co najważniejsze bardzo lekki.
Podczas dłuższego użytkowania pojawiają się odciski palców na matowej (czarnej) powierzchni. Jest to myszka przystosowana głównie dla osób praworęcznych.

Oprogramowanie

Myszka DM6 Holey Dream Machines posiada proste oprogramowanie, które na pewno nie sprawi nam większych problemów, aby dostosować myszkę pod swoje indywidualne wymagania.
Możemy tutaj ustawić między innymi: dpi, przypisać przyciskom różne funkcje, szybkość kursora, kolor podświetlenia diody przy scrollu (w zależności od wybranego poziomu DPI), wybrać profil, ustawić makro oraz wybrać LOD-niestety nie działa to u mnie.

Plusy

– Oprogramowanie
– Topowy sensor PMW 3360
– Ciężkość kliku
– Precyzja

Minusy

– Brak dodatkowych ślizgaczy
– Odciski palców
– Podświetlana dioda

Podsumowanie

DM6 Holey jest to moja pierwsza aż tak lekka myszka. Po kilku tygodniach testowania byłem zaskoczony jej precyzyjnością oraz samym użytkowaniem. Przy każdym sprzęcie czy urządzeniu możemy wyciągnąć minusy, czy też jakieś błędy, ale warto zadać sobie pytanie, czy wpływają one znacząco na użytkowanie? Cena rynkowa waha się w graniach 150zł. Reasumując myszka ta to bardzo ciekawe urządzenie, które sam bym zakupił! Polecam!

 534 total views,  4 views today

Ciekawe artykuły
Głośnik typu boombox z potężnym bassem | ORAVA Crater 2 Black