Genesis Krypton 310 – gryzoń lekki jak piórko

Recenzja Genesis Krypton 310 – 94 gramowej myszki dla graczy

Genesis jako marka jest na tyle rozwinięta w naszym kraju, że chyba nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Oferuje produkty bardziej zaawansowane, jak i te mniej, przeznaczone dla zwykłych użytkowników na co dzień. W tej recenzji przyjrzymy się myszce dla graczy Genesis Krypton 310 oscylującej w kwocie 100 zł.

SPECYFIKACJA

Maksymalna rozdzielczość 4000 DPI
Programowalne przyciski Tak
Podświetlenie Tak, RGB
Model sensora Avago A3050
Częstotliwość próbkowania 1000 Hz
Maksymalna szybkość przetwarzania danych 6666
Maksymalna szybkość śledzenia 1,52 m/s
Typ ślizgacza Teflon
Przełączniki Huano
Waga 94 g
Akceleracja 20G
Liczba przycisków/przycisków programowalnych 7/7
Zasilanie USB (5V)
Rozdzielczość 500 – 4000 DPI
Sensor Optyczny
Komunikacja Przewodowa
Długość przewodu 180 cm
Złącza USB Typ-A
Wys/Szer/Dł 39/68/125 mm
Numer katalogowy NMG-1733

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Mysz otrzymujemy w ładnym tekturowym kartonie z naniesioną kolorystyką charakteryzującą markę Genesis. Na froncie dostrzeżemy grafikę Krypton 310 z perspektywy lotu ptaka oraz informację jaki to model wraz z podpisem, że jest to optyczna mysz dla graczy. W górnym prawym rogu zauważymy informację o podświetleniu RGB oraz informację o maksymalnej rozdzielczości na poziomie 4000 DPI.

Lewy bok prezentuje nam gryzonia z rzutu poziomego na lewą stronę. Prawy bok prezentuje najważniejsze informacje w postaci DPI i sensora, oprogramowania dla graczy, pamięci, ilości programowalnych przycisków oraz rodzaju przełączników. Poniżej znajdziemy odnośniki do mediów społecznościowych Genesis.

Tył oczywiście prezentuje nam wyszczególnione cechy myszy w graficzny sposób, krótki opis oraz specyfikację techniczną jako tabelę. Od góry znajduję się logo oraz model produktu wraz z zawieszką.

Po otwarciu wyciągamy papierową wkładkę, w której została umieszczona nasza nowa mysz. W pudełku znajdziemy gryzonia oraz krótką wielojęzyczną instrukcję obsługi.

BUDOWA

Mysz jest myszą przewodową typu palm grip co oznacza, że cała nasza dłoń na niej spoczywa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla graczy długo przesiadujących przed komputerem. Krypton 310 został wykonany z czarnego matowego plastiku z umieszczony pod środkową częścią dłoni podświetlanym logo Genesis.

Scroll prócz podświetlenia posiada podstawowe funkcjonalności w postaci przewijania oraz kliku. Przesuwając się w stronę dłoni, napotkamy dwa przyciski, które również możemy skonfigurować, jak nam pasuje – domyślnie obsługują DPI, zwiększając i zmniejszając je.

Z lewej jak i prawej strony została umieszczona szara guma ze wzorem, która poprawia chwyt gryzonia oraz polepsza komfort użytkowania. Dodatkowo z lewej strony zostały umieszczone dwa dodatkowe czarne przyciski, które w oprogramowaniu możemy dowolnie zaprogramować (domyślnie służą jako przyciski „w przód” i „cofnij”).

Na spodzie zostały umieszczone 3 teflonowe ślizgacze w postaci jednego dużego oraz 2 mniejszych pod naszą dłonią. Prócz informacji o modelu urządzenia i norm europejskich, w samym centrum został umieszczony sensor Avago A3050 o maksymalnej rozdzielczości na poziomie 4000 DPI. Jest to przyzwoity sensor optyczny cechujący się maksymalnymi prędkościami przybliżonymi do 1,52 m/s w tym modelu. Maksymalna szybkość przetwarzania danych opiewa na 6666 FPS, a częstotliwość próbkowania kształtuje się na poziomie 1000 Hz.

Łączna liczba przycisków wynosi 7 i są to przełączniki Huano – niestety nie zostały umieszczone informacje o dokładnym rodzaju przełączników, charakteryzujących się kolorem informującym o wytrzymałości.

PODŚWIETLENIE I OPROGRAMOWANIE

Podświetlenie RGB uświadczymy na scrollu, wolnych przestrzeniach wokół przycisków od DPI, pod dłonią w miejscu logo oraz w perforowanych otworach pod tylnym obrysem myszy.  W oprogramowaniu w zakładce Lighting możemy ustawić takie efekty jak:

Prismo effect (prędkość od 1 do 3, zmiana z góry do dołu lub z dołu do góry),
– Steady (1 wybrany kolor z palety RGB, jasność od 0 do 100%)
– Breathing (7 wybranych kolorów z palety RGB, prędkość od 1 do 3),
– Colorful Tail (prędkość od 1 do 3),
– Neon (prędkość od 1 do 3),
– Colorful Steady (4 wybrane kolory z palety RGB),
– Flicker (2 wybrane kolory z palety RGB),
– Tail (prędkość od 1 do 3),
– Wave (prędkość od 1 do 3),

LED OFF

Po lewej stronie okna oprogramowania mamy możliwość przypisać jedną z 41 dostępnych funkcji na każdym z siedmiu przycisków. Poniżej znajduję się edytor makr, w którym możemy utworzyć i zarządzać nimi. Dodatkowo możemy ustawić opcje dla każdego makra w postaci opóźnień lub momentu aktywacji/dezaktywacji. Bardziej schodząc w dół dotrzemy to profili. W tym miejscu możemy przełączać się między utworzonymi profilami, a także tworzyć, eksportować, importować lub zarządzać nimi.

Z prawej strony pierwsza zakładka to ustawienia DPI. Mamy możliwość ustawienia ilości poziomów do przeskoczenia. Do każdego poziomu mamy opcję ustawienia DPI w zakresie od 500 do 4000 oraz poszczególnych kolorów na każdym skoku. Niżej umiejscowiona została zakładka odpowiedzialna za podświetlenie, którą to opisałem wyżej. Schodząc na ostatnią zakładkę jaką są parametry myszy, możemy ustawić czułość myszy, prędkość scrolla oraz prędkość podwójnego naciśnięcia.

WRAŻENIA I PODSUMOWANIE

Myszką operuję się bardzo wygodnie. Nie jestem zbytnio zwolennikiem lekkich myszek, aczkolwiek w tym przypadku moje odczucia są pozytywne. Precyzja w tej cenie jest bardzo dobra. Nie zauważyłem jakichkolwiek szarpnięć czy zacięć. Podświetlenie nie jest przesadzone – myszka jest myszką, a nie choinką. Do oprogramowania również nie mam żadnych zarzutów, wszystko działa jak należy z niedużym opóźnieniem. Gumy na bokach również spełniają swoją rolę, a przy okazji nie pocą położonych palców.

Mam „ale” do bocznych przycisków obsługiwanych kciukiem. Skok tychże przycisków jest za mały lub opór, który tam występuje jest zbyt delikatny. Wielokrotnie zdarzyło mi się wciśnięcie któregoś z nich przypadkowo, co w domyślnej konfiguracji powodowało choćby cofnięcie się strony. Zmiana skoku bądź oporu rozwiązałaby ten problem.

Genesis Krypton 310 w kwocie oscylującej w okolicach 100zł jest godnym kandydatem do wzięcia pod uwagę, przy wyborze myszki do kwoty wcześniej wspomnianej.

Zalety Wady
Oprogramowanie Boczne przyciski
Podświetlenie RGB Mała ilość przycisków dla graczy
Płynność
Chwyt

 550 total views,  4 views today

Ocena Genesis Krypton 310
Ocena ogólna
4.5
  • Cena
  • Wykonanie
  • Oprogramowanie
  • Dodatkowe przyciski
Ciekawe artykuły
Fotel dla gracza Genesis Nitro 550 | Recenzja po 3 miesiącach