Recenzja Xblitz Park View 2

Lusterko z wideorejestratorem i kamerą cofania

Samochody osobowe coraz bardziej przypominają multimedialny komputer na kołach. Poza systemami dbającymi w tle o bezpieczeństwo jazdy występują również systemy, które umilają podróż oraz codzienne czynności – jak parkowanie. Czujniki parkowania, kamery cofania a nawet kamery 360*C, które tworzą wirtualny obraz naszego samochodu widzianego z góry wraz z naniesionymi wszystkimi przeszkodami, które są obok. Czy aby zaznać tych udogodnień trzeba posiadać nowy samochód? Niekoniecznie. Producenci akcesoriów samochodowych starają się opracować coraz to nowsze i lepsze akcesoryjne wyposażenie, które każdy będzie mógł w stanie zamontować we własnym samochodzie. Zapraszam do recenzji lusterka z wbudowanym wideorejestratorem i kamerą cofania Xblitz Park View 2.

 

Specyfikacja

Procesor: Gp6248
Rozdzielczość nagrywania: Przód: 1920×1080 Tył: 640×480
Sensor: SC2363
Kąt widzenia: 140 stopni
Wymiary: 30,5×7,4×3,3 cm
Wyświetlacz: 7 cali
Pamięć: Karty micro SD do 32GB klasy 10
Format zapisu: AVI
Zasilanie: 5V
USB: MINI USB (zasilanie)
Mikrofon / Głośnik: Wbudowane
Bateria: TAK. Wbudowany akumulatorek
G-sensor: TAK
Nagrywanie w pętli: TAK
Tryb parkingowy: TAK
Szeroki kąt widzenia: TAK
Tryb wykrywania ruchu Tak
Zawartość zestawu: Kamera, kamera wsteczna, kabel łączący kamerę wsteczną, czytnik kart, pamięci, ładowarka, gumki mocujące, kabel USB, instrukcja

Opakowanie

Urządzenie zapakowane jest w niewielkich rozmiarów kartonowe pudełko utrzymane w kolorystyce biało-czerwonej. Całość jest bogato zdobiona ilustracjami oraz wypisane są wszystkie najważniejsze ceny charakterystyczne. Kupujący, bazując na informacjach z pudełka, doskonale może zapoznać się z wyglądem lusterka jak i jego cechami charakterystycznymi przed zakupem.

Pudełko ma wysuwany na zewnątrz środek. Wewnątrz urządzenie jest bardzo dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami mogącymi przytrafić się podczas transportu. Producent zastosował miękką a jednocześnie gęstą piankę wypełniającą.

W opakowaniu, oprócz samego lusterka, znajdziemy również:

 • kabel zasilający lusterko montowany do gniazda zapalniczki o długości 3.3m,
 • krótki przewód USB – USB mini o długości 60cm,
 • kabel łączący lusterko z tylną kamerą o długości 6m (kabel sygnałowy do światła wstecznego ma 1.5m),
 • ściereczka jedwabna,
 • dwie gumki montażowe,
 • adapter do kart microSD w kształcie pendrive,
 • instrukcja obsługi,
 • śrubki montażowe.

Wygląd

Lusterko ma nowoczesny, bez ramkowy wygląd. Na środku lusterka umieszczony jest duży 7 calowy wyświetlacz, po bokach znajduje się odbijające tło wykończenie. Ramka okalająca lusterko jest srebrna a tył jest grafitowy, miejscami o fakturze szczotkowanego aluminium. Na dole znajduje się przycisk Power oraz mikrofon. Na górze znajduje się port USB (zasilanie), wejście tylnej kamery AV oraz port kart microSD. Z tyłu, oprócz obiektywu głównej kamery znajdziemy również głośnik.

Kamera tylna ma kształt sześcianu i wyposażona jest w 4 diody LED.

Użytkowanie

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy Xblitz Park View 2 przyłożyć do lusterka w samochodzie, za pomocą dwóch gumek chwycić i utwierdzić go. Podłączyć zasilanie do lusterka i gniazda zapalniczki oraz kabel AV do tylnej kamery. Przewody oczywiście należy najlepiej ukryć pod podsufitką i osłoną słupka A aby nie były widoczne dla oka. Długość okablowania jest co najmniej wystarczająca dla większości osobowych aut. Największą trudnością jest podłączenie tylnej kamery do przewodu plusowego lampy cofania aby po wbiciu tylnego biegu urządzenie przełączyło się w tryb cofania. Przewód taki najlepiej znaleźć przy oprawce tej lampy używając do tego miernika elektrycznego aby sprawdzić, który z pary przewodów, jest dodatni a który ujemny. Po podłączeniu całość prezentuje się jak poniżej.

Nawigowanie po menu jest bardzo proste dzięki dotykowemu wyświetlaczowi. Nie ma potrzeby szukania dodatkowych funkcyjnych klawiszy ukrytych gdzieś na krawędzi urządzenia. Nie będę opisywał wszystkich opcji urządzenia, skupię się jedynie na tych najważniejszych z punktu widzenia użytkownika:

 • 3 tryby pracy kamery – nagrywania, fotograficzny (do robienia zdjęć), odtwarzania (podgląd zarejestrowanego materiału),
 • nagrywanie w pętli – kamera dzieli nagrywany materiał filmowy na kawałki o ustawionej długości, przy przepełnieniu pamięci karty rozpoczyna nadpisywanie najstarszego,
 • kilka rozdzielczości nagrywania, im wyższa rozdzielczość tym mniej materiału będzie można przechować na karcie,
 • G-Sensor – czujnik grawitacyjny, który wykrywa uderzenia i zabezpiecza przed nadpisaniem dany fragment nagrania,
 • tryb parkingowy – gdy kamera podłączona jest do zasilania wykrywa wstrząsy samochodu i zaczyna nagrywanie po wykryciu takiego,
 • tryb wykrywania ruchu – kamera pozostawiona w trybie czuwania zaczyna nagrywanie po wykryciu ruchu,
 • nagrywanie dźwięku – kamera może rejestrować obraz z dźwiękiem bądź nie,
 • wsteczna kamera – domyślnie obraz nagrywany jest z dwóch kamer jednocześnie, przy prawidłowym podłączeniu podczas wbiciu wstecznego biegu wyświetlany obraz na lusterku automatycznie zmieni się na obraz z tylnej kamery oraz pojawią się linie prowadzące.

 

Warto jeszcze wspomnieć, że ze względu na różne projekty samochodów i powstające przez to mniejsze bądź większe prądy wirowe za samochodem podczas jazdy, obiektyw tylnej kamery jest mniej lub bardziej narażony na zabrudzenia. Warto mieć to na uwadze podczas wyboru miejsca montażu tej kamery oraz pamiętać o jej okresowym czyszczeniu (bądź zamontować prosty układ myjący, podłączony do pompki spryskiwaczy tylnej szyby). Xblitz Park View 2 ma wbudowany własny akumulator to jednak jego pojemność pozwala na maksymalnie 5 minutową pracę bez zasilania. Jego zadaniem jest głównie podtrzymywanie pamięci ustawień kamery niż praca bez zewnętrznego zasilania.

Poniżej można obejrzeć krótki film z pracy urządzenia:

Podsumowanie

Będąc miłośnikiem filmów na YT typu StopCham bądź PolskieDrogie uważam, że dla osób, które pokonują duże dystanse w ciągu roku oraz wszystkich tych, którzy chcą mieć w razie „W” potwierdzenie filmowe swojej poprawnej jazdy uważam, że zakup wideorejestratora jest rzeczą bardzo wskazaną! Testowany tutaj Xblitz Park View 2 jest produktem, który nie dość, że oferuje dobrą jakość nagrywanego obrazu przednią kamerą to również rozszerza funkcjonalność naszego samochodu o kamerę cofania. Dzięki temu, że montowany jest na lusterko wsteczne, nie rzuca się w oczy ani nie ogranicza pola widzenia przez przednią szybę. Dotykowy ekran i dodatkowe wyposażenie są miłym akcentem. Myślę, że w cenie 369zł jest to dobry produkt do rozważenia podczas kupna.

Ważne!

Wszystkim zastanawiającym się nad kupnem tego urządzenia pomogę podjąć decyzję! 🙂 Do 30 kwietnia w sklepie Media Markt po wpisaniu kodu mediapark2 cena tego urządzenia zostaje obniżona o 100zł! Link

 2,016 total views,  2 views today

Ocena ogólna
4.5
 • Jakość wykonania
 • Jakość obrazu
 • Funkcjonalność
 • Dodatki
 • Opłacalność
Ciekawe artykuły
Test malutkiej niszczarki Natec Beaver HOME w cenie 90zł