Pendrive z dwoma złączami.. powiecie, no ale po co to komu.. . Otóż SanDisk ma w ofercie model ULTRA DUAL USB DRIVE 3.0, który oferuje nie tylko złącze USB typu A, ale również microUSB do podłączenia penika np. do smartfona. I wbrew pozorom nie jest to takie głupie, bo jednak tablet czy smartfon często służą nam jako przenośne „komputery”, na których możemy zrobić praktycznie wszystko to, co na zwykłym komputerze. Nie będę spekulował na temat złącza microUSB, bo wiadomo że już powoli się od niego odchodzi, ale nadal w wielu urządzeniach jest często spotykany. Koszt takiego penika w testowanej wersji 64GB to około 100zł. Sprawdźmy zatem czy warto.
SPECYFIKACJA
Pojemność: 64 GB (inne pojemności od 16 GB do 256 GB)
Szybkość zapisu [MB/s]: 20
Szybkość odczytu [MB/s]: 130
Podłączenie do komputera: USB 3.0
Szyfrowanie: Nie
Kształt obudowy: Standardowa
Kolor: Czarny
Konstrukcja: Wysuwany
Obudowa: Tworzywo sztuczne
Szerokość [mm]: 11
Wysokość [mm]: 36.6
Głębokość [mm]: 19.8
Pena dostajemy w typowym blistrze jakiego znamy z większości kart pamięci, pendriveów itp. . Znajdziemy tutaj pierdyliard informacji nt. produktu.
W zestawie znajduje się tylko i wyłącznie penik.
Urządzenie zostało wykonane całkiem przyzwoicie i w sumie jest to kolejna miniaturowa pamięć przenośna SanDiska, którą mam okazję testować. DUAL USB DRIVE wykonany został w większości z dobrej jakości tworzywa sztucznego i aluminium. Całosc konstrukcji jest solidna, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina i nic w środku nie lata.
Patrząc od frontu widzimy logo SanDisk z fajną chropowatą fakturką. Oddzielono tą część metalową wstawką, która pełni rolę zwieszki na np. smycz czy klucze. Prawa strona to już zwykły, śliski plastik, któremu w sumie nie ma czego zarzucić.
Prawy i lewy bok to otwory, z których wysuwamy złącze USB typu A i microUSB.
Górny bok to bardzo prosty.. hmm.. guziczek? przycisk?.. sam nie wiem jak to nazwać 😛 .. po prostu zwykły element, który służy za przesuwania, a właściwie wysuwanie złącz.
Dolny bok to wcześniej wspomniana, metalowa zawieszka.
Spód pozostał niezagospodarowany.
Jak się tego cuda używało? No a jak się miało używać pendrivea 😀 ? Podczas testów nie miałem absolutnie żadnych zastrzeżeń. Wszystko działało prawidłowo, nie było problemów z rozłączaniem czy nierozpoznawaniem pena. Nie było również spadków prędkości transferów czy innych dziwnych rzeczy. Po prostu penik działał jak powinien i pod tym względem nie mam się do czego przyczepić.
No a teraz kwestia prędkości. Tutaj sądzę, że mogłoby być ciut lepiej jeśli chodzi o szybkość zapisu, bo niestety jest taka sobie.. , aczkolwiek miałem do czynienia z o wiele gorszymi prędkościami w innych modelach, więc nie będę jakoś przesadnie na to narzekał 😉 .
Tutaj prędkość zapisu na pendrive
A tutaj prędkość kopiowania pliku z pendrive na dysk SSD komputera
No i oczywiście testy z HD Tune i Crystal Disk Mark
I na deser testy z telefonu (Neffos C7)
PODSUMOWANIE
SanDisk ULTRA DUAL USB DRIVE 3.0 64GB mimo swojej ceny uważam za ciekawą propozycję dla osób, które oprócz zwykłego złącza USB 3.0, potrzebują również microUSB. Pendrive przede wszystkim działa jak należy, jest bardzo niewielkich wymiarów, a prędkości jakie oferuje są.. powiedzmy akceptowalne 😉 i sądzę, że dla wielu osób będą to wartości wystarczające. Czy warto? Musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie sami 🙂 .
OCENA SanDisk ULTRA DUAL USB DRIVE 3.0 64GB
Overall
-
Design
-
Jakość wykonania
-
Technologia
-
Prędkość odczytu
-
Prędkość zapisu
-
Stabilność pracy
-
Funkcjonalność
-
Zestaw
-
Cena
Nagrody