Jaki komputer kupić do firmy – laptop, PC czy stację roboczą?

Wybór odpowiedniego komputera do zastosowania profesjonalnego budzi wiele wątpliwości u kupujących. Jeśli i ty stajesz w obliczu konieczności podjęcia takiej decyzji, zastanów się w pierwszej kolejności, czego oczekujesz od sprzętu komputerowego albo jakie potrzeby pracowników powinien on spełniać. Decyzja o zakupie musi obejmować wybór pomiędzy laptopem, komputerem PC oraz stacją roboczą.

Różne rodzaje sprzętu komputerowego

Laptopy, inaczej notebooki, zdecydowanie różnią się od komputerów PC. Tymczasem stacje robocze mogą mieć zarówno formę komputera mobilnego, jak i stacjonarnego. Możliwości konfiguracji sprzętowej we wszystkich trzech przypadkach są ogromne, dlatego możesz kupić do biura zarówno laptop, jak i zaawansowaną stację roboczą w formie komputera PC, czyli z obudową typu tower.

Z pewnością komputery stacjonarne PC, podobnie jak przypominające je wizualnie stacje robocze z obudową tower, nie są mobilne, dlatego nie możesz swobodnie zmieniać ich miejsca. Do prawidłowego działania potrzebują one jednego stanowiska – najlepiej biurka – oraz monitora, klawiatury i myszki. Propozycja ta jest polecana głównie osobom stacjonarnie pracującym w biurze.

Natomiast laptop i mobilna stacja robocza mogą być przenoszone dowolnie, w związku z tym nadają się do użytku dla pracowników, którzy czasem wykonują zadania w biurze, a czasami na home office. Jeśli ty lub zatrudnione przez ciebie osoby chcą mieć sprzęt przenośny, z którego można korzystać np. w kawiarni, w podróży czy podczas wyjazdów służbowych, poręczny laptop biznesowy o niewielkiej wadze będzie dla nich dobrym wyborem.

Stacje robocze z największą możliwością rozbudowy

Przy wykonywaniu pracy, która wymaga dużej mocy obliczeniowej komputera i stosowania najnowocześniejszych podzespołów, np. do projektowania grafiki, montowania filmów wideo czy obróbki obiektów 3D, przydatne okazują się zaawansowane stacje robocze. Znajdziesz je w ofercie wielu czołowych producentów komputerów biznesowych. Stacje robocze Lenovo czy stacje robocze Dell obejmują rodzinę profesjonalnych komputerów, które nadają się do zadań specjalnych. Każda stacja robocza pozwala na dowolną rozbudowę o nowe podzespoły, dzięki czemu zwiększają się jej parametry techniczne.

Stacje robocze mogą być jedno­- i dwuprocesorowe, jak stacje robocze HP, które różnią się liczbą zainstalowanych lub możliwych do obsługi procesorów. Możesz mieć jak najbardziej wpływ na to, co znajdzie się na wyposażeniu workstation z poszczególnych marek komputerowych. Zadbaj o skompletowanie sprzętu adekwatnego do wymagań profesjonalnych użytkowników.

Loading

Translate »