Dobrej jakości głośniki pozwolą nam popłynąć z rytmem oraz rozkoszą muzyki
Przyjrzyjmy się głośnikom 2.0 Genesis Helium 300BT ARGB. Głośnikom, które z pewnością zaskoczą i to nie jeden raz! Dodatkowo, owe głośniki możemy podłączyć zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth 5.0. W produkt możemy się zaopatrzyć za około 300zł.
Pierwszy rzut oka wraz ze specyfikacją…
- łączna moc wyjściowa RMS satelit – 24W
- wersja Bluetooth – 5.0
- moc wyjściowa RMS – 12W x 2
- pasmo przenoszenia – 100 – 20000Hz
- materiał – Drewno
- system audio – 2.0
- komunikacja – Przewodowa, Bluetooth
- podświetlenie – ARGB (z kompatybilnościami)
- złącza – RCA/Chinch, Jack 3,5 mm
- wymiary – 200 x 85 x 105 mm
- długości przewodów – sygnałowy: 110 cm | pomiędzy głośnikami: 135 cm | zasilający: 135 cm
- Numer katalogowy – NCS-1716
Głośniki otrzymujemy w eleganckim czarnym, skośnie otwieranym, twardym kartonowym pudełku z połyskującym logiem firmy Genesis jak i z samym napisem marki. Na pudełko nasunięta została cienka tektura zawierająca wszystkie najważniejsze informacje odnośnie Helium 300BT ARGB wraz ze specyfikacją i odnośnikami do mediów społecznościowych firmy.
W środku pośród piankowego zabezpieczenia znajdziemy dwa głośniki Genesis HELIUM 300BT ARGB, przewód RCA (tzw. Chinch), przewód do połączenia się z oświetleniem ARGB w komputerze w celu jego synchronizowania (np. z płyta główną), drugi przedłużający poprzedni przewód oraz krótką wielojęzyczną instrukcję.
Na poczekaniu warto przywołać różnicę między oświetleniem RGB (technologii składającej się z trzech małych diodek koloru czerwonego [R], zielonego [G] i niebieskiego [B]) w którym możemy zaadresować jednokrotnie wszystkie 3 diody (jeden kolor). Technologia ARGB umożliwia zaadresowanie każdej z trzech diod osobno (każda może posiadać inny kolor).
Głośniki 2.0 – budowa
Nagłośnienie wykonane zostało z drewna, które pokryto okleiną przypominającą karbon. Na lewej kolumnie znajdziemy cały panel do sterowania głośnikami. Na panelu znajduje się:
- włącznik,
- wejście na przewód ARGB,
- przyciski MODE (służący do przełączania się między trybem przewodowym, a bezprzewodowym), ECO (do uruchamiania trybu ekologicznego w którym głośnik po godzinie bezczynności przechodzi do trybu oszczędzania energii), RGB (do zmiany trybów podświetlenia),
- pokrętło od regulacji głośności oraz pokrętło od basu,
- złączę do którego się podpinamy prawą kolumną,
- złącza do przewodów RCA (chinch).
Na froncie Helium 300BT wokół membran znajdują się paski LED w technologii ARGB (zapewnia około 16,2 mln kolorów), które podczas połączenia Bluetooth „grają” w rytm muzyki aktualnie grającej – minusem jest, że działa to od pewnego poziomu głośności sterując z poziomu telefonu (około 30%); sterując przez pokrętło na kolumnie nie ma żadnego progu. Podpinając kolumny do komputera za pomocą dołączonego okablowania mamy możliwość samemu sterowania podświetleniem.
Ponadto zastosowano technologię BASS REFLEX, która jest niewątpliwym plusem. Wcześniej wspomniana technologia polega na pracy głośnika w komorze wentylowanej, posiadającej otwór, który sprawia wzmocnienie i lepsze odwzorowanie basu.
Helium 300BT – wrażenia
Kolumny grają niesamowicie czysto, świetnie odwzorowują niskie tony, pośrednie, jak i te wysokie. Bas również sprawuje się zaskakująco bardzo dobrze. W dolnych partiach poziomu głośności bas jest bardziej subtelny, zaś w górnych agresywniejszy. Innymi słowy, jestem z osób, które bez basu oraz dobrego brzmienia nie mogą żyć i naprawdę jestem w tym przypadku zadowolony. Podłączając głośniki sądziłem, że będzie dobrze… włączając muzykę, całkowicie odjęło mi mowę z wrażenia co takich niewielkich rozmiarów głośniki potrafią. Po prostu ten dźwięk trzeba usłyszeć, aby uwierzyć🙂. Minusem zdecydowanie jest umiejscowienie gniazda do wpięcia przewodu łączącego głośnik prawy z lewy – gniazdo znajduję się na panelu sterowania znajdującym się na lewym głośniku, co powoduje, że kabel nieestetycznie odstaje w bok i ciężko jest go schować. Ten sam problem jest z przewodem zasilającym – umiejscowienie obu przewodów z tyłu myślę, że byłoby estetyczniejszym rozwiązaniem, a przecież mało kto ma kolumny dosunięte tak, że stykają się ze ścianą „plecami”. Dynamikę oraz równowagę dźwięku oceniam na ocenę dobrą z plusem.
Krótko podsumowując
Zalety:
- barwa dźwięku,
- dynamika i równowaga,
- rozmiar,
- technologie energooszczędne,
- możliwość podłączenia się przewodowo lub bezprzewodowo,
- podświetlenie ARGB
Wady:
- umiejscowienie złącza kabla łączącego kolumny oraz zasilającego,
- minimalny próg głośności, przy której podświetlenie gra do muzyki podczas sterowania głośnością z poziomu urządzenia mobilnego
- krótki przewód zasilający (indywidualnie)
- utrzymanie czystości
Czy jeżeli miałbym jeszcze raz wybrać powyższe głośniki to bym wybrał? Zdecydowanie tak! Odczucia akustyczne Helium 300BT w cenie około 300zł, to zdecydowanie prawdziwa rewelacja. Barwa dźwięku wraz z tonami i równowagą, są to niewątpliwie ogromne zalety. Nieprzesadzone podświetlenie ARGB, które można personalizować jest niewątpliwie przemyślane i wpasuje się w każdy wystrój.
Ocena
Overall
-
Barwa dźwięku
-
Dynamika i równowaga dźwięku
-
Design
-
Cena
-
Wykonanie
-
Bass