Genesis Zircon 550 – bezprzewodowa myszka dla graczy

Recenzja myszki Genesis Zircon 550 stworzonej z myślą o graczach.

Bezprzewodowa myszka dla graczy brzmi dla Was jak oksymoron? Boicie się, że brak kabla zmniejszy waszą skuteczność w rozgrywkach? Czas sprawdzić Genesis Zircon 550 bezprzewodową myszkę stworzona dla graczy.

Specyfikacja

Wbudowana pamięć Tak
Żywotność przycisków 20 mln.
Maksymalna rozdzielczość 8000 DPI
Programowalne przyciski Tak
Kolor podświetlenia RGB
Ilość trybów podświetlenia 9
Model sensora Pixart PMW3325
Częstotliwość próbkowania 1 000 Hz
Przeznaczenie Dla graczy
Maksymalna szybkość śledzenia 300 inch/s
Akcesoria w zestawie Instrukcja obsługi, Kabel USB – USB Typ C, Zestaw ślizgaczy
Typ ślizgacza Teflon
Właściwości Dwa tryby komunikacji, Wbudowana pamięć, Wytrzymałe przełączniki Huano
Waga 90 g
Akceleracja 20 G
Liczba programowalnych przycisków 7
Zasięg 10 m
Cechy dodatkowe Plug&Play
Kolor Czarny
Zasilanie Wbudowany akumulator
Liczba przycisków 7
Rozdzielczość 200 – 8000 DPI
Sensor Optyczny
Komunikacja Bezprzewodowa 2.4 GHz, Przewodowa
Podświetlenie Tak
Długość przewodu 180 cm
Złącza USB Typ-A, USB Typ-C
Obsługiwane systemy operacyjne Android 4.2.2, Linux, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP
Wysokość 42 mm
Szerokość 68 mm
Długość 128 mm

Pudełko

Szaro czerwone opakowanie, które od razu informuje Was, że macie do czynienia z gamingowym sprzętem. Przednia część prezentuje Genesis Zircon 550 w całej swej okazałości. Wokół myszki znajdziecie nazwę producenta, model urządzenia oraz informacje o wadze 90g, bezprzewodowości i 8000 DPI.

Jeden z boków pudełka przedstawia jedynie myszkę pokazaną od boku oraz nazwę firmy i tego konkretnego modelu. Gdy jednak spojrzycie na drugą stronę, zobaczycie myszkę delikatnie od boku, aby pokazać jej dodatkowe przyciski. Do tego są tam informacje o DPI, oprogramowaniu, DUAL CONNECTION, programowanych przyciskach oraz o social mediach firmy Genesis.

Czas spojrzeć na tył opakowania. Tam znajdziecie lawinę informacji: specyfikacja, oprogramowanie, zdjęcie myszki z podpisanymi dokładnie wszystkimi elementami i ogólne cechy urządzenia opisane w szesnastu językach. Wokół tego oczywiście znajdują się jeszcze nazwy producenta i danego modelu myszki.

W pudełku oprócz Genesis Zircon 550 znajdziecie:

  1. dodatkowe ślizgacze,
  2. kabel do myszki.

Wygląd i budowa

Genesis Zircon 550 to myszka dla praworęcznych, wyprofilowana tak, aby kciuk idealnie leżał w zagłębieniu, a dwa palce perfekcyjnie układały się na prawym boku. Całość stworzona jest z bardzo przyjemnego w dotyku tworzywa. Górna część myszki złożona jest z panelu perforowanego, warto zaznaczyć, że nie da się go ściągnąć.

Części boczne, na których opierają się palce, posiadają specjalną strukturę, dzięki której łatwiej stabilnie chwycić myszkę. Ta zapewnia mocny chwyt oraz zmniejsza ryzyko pocenia się dłoni. Przy okazji idealnie pasuje do górnego „podziurkowanego”  panelu.

Myszka waży 90g, co jest odczuwalne, jeśli wcześniej korzystaliście z lżejszego sprzętu. Na tę wagę nie możecie wpłynąć. Genesis Zircon 550 nie posiada dodatkowych ciężarków, wymiennych paneli itp. Da się jednak szybko do tego przyzwyczaić.

Kabel, który został dodany do sprzętu… Widać, że jest stworzony tylko do ładowania. Posiada twardy oplot, dzięki czemu na pewno jest dobrze zabezpieczony, ale przy okazji i bardzo nieprzyjazny do użytkowania. Pewnie przy dłuższym czasie używania się wyrabia, ale nie w tym sens, gdy posiada się myszkę bezprzewodową. Na pewno spokojnie można go trzymać w szufladzie i wyciągać jedynie, gdy bateria się wyczerpie, nic mu się tam nie powinno zdarzyć.

Genesis Zircon 550 nie jest cichym sprzętem. Zarówno przyciski i scroll dość dobrze słychać, nie jest to perfidne i złośliwe na tyle, aby budziło innych domowników. Po prostu nie jest to zabawka, której możecie używać po nocy bez żadnych konsekwencji. Warto też dodać, że ku mojemu zdziwieniu po niecałych dwóch tygodniach codziennego użytkowania, prawy przycisk co jakiś czas skrzypi, iście nieprzyjemny i drażniący dźwięk, jeśli ktoś nie ma stale słuchawek w uszach.

Rolka jest bardzo przyjemna, może być zarówno bardzo dokładna, jak i bardzo szybka. Wszystko zależy od waszych preferencji i ustawień. Dodać jednak warto, że wzór, który został na niej wycięty, jest dość mocno wyczuwalny. Wzmacnia to jedynie precyzję poruszania, w żaden sposób nie przeszkadza.

7 przycisków programowalnych, z natury służą one do normalnego użytkowania myszy, ale wszystko możecie ustawić w dedykowanym oprogramowaniu. Jest to łatwe i przyjemne rozwiązanie. Dzięki temu każdy dostosuje sprzęt do swoich potrzeb.

Dual mode

Ogromny plus tej myszki i pewnie opcja, dzięki której część ludzi zwróci na nią uwagę – to jej bezprzewodowość. Nie oszukujmy się, w cenie 200 złotych można znaleźć lepszy model, który będzie mieć tylko przewodową łączność.

Granie bez kabla łączy się z niskim opóźnieniem oraz czasem pracy baterii, aż do 80 godzin. Oczywiście czas ten jest zależny od szybkości raportowania i ustawień podświetlenia. Warto zaznaczyć, że można bez problemu używać myszki, gdy ta się ładuje. Cały ten proces trwa kilka godzin.

Sensor

W Genesis Zircon 550 znalazł się sensor optyczny PMW3325 o czułości w zakresie 200 – 8000 DPI. Jego maksymalna szybkość przekazywania danych to 4600 FPS, a maksymalna akceleracja wynosi 20 G. Warto pamiętać, że w myszce jest przycisk, który pozwala na błyskawiczną zmianę DPI. Dzięki temu, w każdej chwili jesteście w stanie ustalić idealną szybkość i precyzje waszego sprzętu.

Podświetlenie RGB

Podświetlenie RGB z efektem PRISMO sprawia, że Genesis Krypton 750 błyszczy 16 milionami barw. To zapewnia producent, ale jak jest naprawdę? RGB jest – jak najbardziej. Różne kolory, zmienianie odcieni, płynne przejścia, wszystko bez zarzutów. Tylko wiecie gdzie? Na tym dolnym pasku okalającym myszkę… Kolor scrolla i logo Genesis też się świeci, ale jest zależne od ustawionej wartości DPI. Nie zrozumcie mnie źle, to naprawdę dobre rozwiązanie. Dla mnie wystarczające i jak najbardziej ładne i funkcjonalne. Tyle że jestem z tych, dla których sprzęt gamingowy nie musi migać jak choinka. Jeśli ktoś ma inaczej, będzie zawiedziony siłą podświetlenia w tym sprzęcie.

Wbudowana pamięć

Genesis Zircon 550 posiada wbudowaną pamięć. To bardzo ważne dla użytkowników, którzy korzystają  z kilku sprzętów bądź często odpinają urządzenie. Dzięki temu raz skonfigurowane ustawienia nie zmienią się ani po wyłączeniu komputera, ani po podłączeniu jej do innego PC czy laptopa.

Bateria

Wbudowany akumulator 600 mAh pozwala na zabawę na prawie 80 godzin. Zapewnie to inteligentny system oszczędzania energii, który dodatkowo daje gwarancję pracy bez zakłóceń. Oczywiście czas pracy baterii jest zależy od wielu czynników, w tym od szybkości raportowania i ustawień podświetlenia. Czy 80 godzin to dużo? Nie jest to zły wynik na sprzęt, który jest często używany i notorycznie dotykany. Ogromnym plusem jest to, że można bezproblemowo używać jej w trakcie ładowania.

Oprogramowanie

Warto podkreślić, że każdy sprzęt marki Genesis ma osobne oprogramowanie. Nie połączycie go ze słuchawkami, klawiaturą itp. To jednak bardzo osobista sprawa, co komu pasuje i jak wygodniej.

W aplikacji możecie pobawić się kilkoma rzeczami:

  1. podświetleniem,
  2. DPI,
  3. ustawieniami systemowymi,
  4. edytorem makr,
  5. programowaniem przycisków,
  6. profilami,
  7. szybkością raportowania.

Oprogramowanie jest w całości po polsku, do tego jest jasne i przejrzyste. Dzięki niemu możecie stworzyć myszkę idealną dla siebie.

Podsumowanie

Genesis Zircon 550 to moja pierwsza od lat myszka bezprzewodowa. Od dawna zastanawiałam się nad takim sprzętem, ponieważ kable, które brudziły się od sierści i kurzu, doprowadzały mnie do palpitacji. Sprzęt ten miał mi sporo do pokazania. Używam go w pracy, podczas przeglądania sieci, a wieczorami w grach. Nie zawiódł mnie ani razu.

Myszka jest naprawdę wygodna, nie za głośna, przyjemna w dotyku i precyzyjna. Klawisz do zmieniania DPI i podświetlenie z tym połączone, to coś co kupiło moje serce. Dzięki temu szybko można nie tylko dostosować szybkość do swoich oczekiwań, ale i łatwo sprawdzić czy coś się przypadkiem nie zmieniło.

Genesis Zircon 550 to sprzęt dla ludzi, którzy sporo czasu spędzają przy komputerze. Ręka nie męczy się dzięki ergonomicznej budowie urządzenia, podświetlenie RGB nie bije po oczach (co dla mnie akurat jest bardzo pozytywne), do tego ciekawa struktura robi wrażenie. Godna polecanie dla wszystkich, którzy cenią sobie swobodę ruchów i brak kabli. Jeśli jednak funkcja działania bez kabla nie jest dla Was najważniejsza, w tej cenie znajdziecie wiele przewodowych myszek od firmy  Genesis. Dobrym pomysłem będzie, chociażby Genesis Krypton 750, jej recenzję znajdziecie również na naszej stronie.

Wady i zalety

Plusy Minusy
Precyzyjne ruchy i scroll Twardy kabel do ładowania
Ergonomia przyjemna dla dłoni Brak możliwości ściągnięcia panelu, aby szybko wyczyścić urządzenie
Elegancki i nieprzesadzony wygląd Słabe podświetlenie, jak na „gamingową” myszkę
Lekkość stworzona do szybkich ruchów
Oprogramowanie intuicyjne i po polsku
Solidna konstrukcja
Podświetlenie zależne od ustawień rozdzielczości

Loading

Genesis Zircon 550
Ocena ogólna
4.6
  • Jakość wykonania
  • Cena
  • Akcesoria
  • Wygląd
  • Podświetlenie
  • Wygoda użytkowania
Translate »