IMG 3389 scaled

Kamera samochodowa Mio MiVue C560 Full HD

Recenzja kamery MIO – model C560

Ostatnio testowałem kamerę samochodową od MIO – model C560.  Kamera samochodowa Mio MiVue C560 jest pozycjonowana przez producenta jako produkt premium z tak zwanej średniej półki. To co ją wyróżnia to super szeroki kąt widzenia 150° oraz jasna przysłona f/1,8. Poniżej przedstawiam moje wrażenia z testowania i jak sprawuje się w praktyce oraz co z jakością nagranego materiału.

Mio MI Vue C560 – najważniejsze dane techniczne

Przekątna wyświetlacza;  2,0″, TFT LCD

Dotykowy wyświetlacz  Nie

Rozdzielczość nagrywania; FullHD 1080p (do 30 fps)

Sensor; Sony STARVIS

Przysłona; f/1.8

Kąt widzenia kamery; 150°

Rodzaj soczewki; Szkło

Kamera tylna; Możliwość podłączenia

Format wideo; MP4 (H.264)

Miejsce montażu; Szyba

Moduł GPS Nie

Złącza; Micro USB – 1 szt.

Czytnik kart pamięci – 1 szt. microSD do 128 GB (class 10)

Łączność bezprzewodowa  Nie

Bateria ; Wbudowana o pojemności 240mAh

Pamięć wbudowana  Nie

3 – osiowy czujnik G (przeciążeń)

Dołączone akcesoria

Uchwyt samochodowy

Ładowarka samochodowa ; 2 m przewód

Kolor; Czarny

Wysokość; 61 mm

Szerokość; 54 mm

Głębokość; 38 mm

Waga; 67,5 g

Gwarancja; 24 miesiące (gwarancja producenta)

 

Wrażenia z użytkowania Mio MI Vue C560

Wideorejestrator MIO jest lekki, poręczny, wykonany z dobrego materiału oraz bardzo dobrze prezentuje się od wewnątrz auta jak i za szybą. Pomimo, że uchwyt bardzo dobrze trzyma kamerkę ja dodatkowo zastosowałem zapięcie zabezpieczające przed odklejeniem się jej od szyby.

Mio MiVue C560 – opcje menu

Po około 10 minutach udało mi się ustawić wszystko co potrzebne aby rozpocząć nagrywanie podczas jazdy. Menu jest kolorowe i w języku polskim, dlatego wszystko jest intuicyjne i proste w obsłudze, nawet bez instrukcji obsługi każdy sobie poradzi. Zapisywane filmy widoczne są jako ikonki zdjęć i formacie MP4 (H.264) oczywiście z boku urządzenie po prawej stronie jest czerwony przycisk, którym zrobimy zdjęcie.

 

Szeroki kąt widzenia Mio MiVue C560 – 150°

Widzenie kamerki MIO to 150 stopni – dużo czy mało?  na początku wydawał mi się zbyt mały, gdyż wcześniej korzystałem z kamery o kącie 170. Jednak nic bardziej mylnego.  Po obejrzeniu materiału wideo widać, że kamera doskonale „zbiera” prawe pobocze jak i przeciwny pas jazdy. A instalacje kamery MIO na szybie to bułka z masłem. Nawet nie odłuszczałem szyby. Przyssawka bardzo solidnie przywiera. Jadąc po kostce brukowej przyssawka nawet nie drgnęła.

Wideorejestrator osadziłem na środku lusterka wstecznego, a właściwie pod nim. Jedna próba, docisk do szyby i jest OK. Nawet pomimo lekkiego odchyłu kamery w prawo nagrany materiał wygląda wyśmienicie. Kąty widzenia są naprawdę dobre. Mocowanie i ściąganie samej kamery jest bardzo proste, wystarczy wcisnąć kamerę na uchwyt. Bardzo dobrze spasowane te dwa elementy gwarantują , że urządzenie nie odłączy się od przyssawki. Sama korekcja pola widzenia wymaga obu rąk. Gniazdo obrotowe to kula, która stawia duży opór, ale to dobrze, raz ustawiona kamera nie drgnie.

Materiały video nagrywałem w nocy kiedy padał deszcz i w dzień przy zachmurzonym niebie.

Kamerę wyposażono w technologię Mio Night Vision PRO, który poprawia obraz oraz zastosowane szklane soczewki w obiektywie. Ponadto Mio MI Vue C560 doskonale poradziła sobie zarówno w nocy kiedy padał deszcz jak i w dzień przy zachmurzeniu. Tu robotę wykonała matryca i serce kamery, to Sony StarvisTM CMOS, którą charakteryzuje bardzo dobry obraz z doskonałym kontrastem, jasną oraz bogatą kolorystyką niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i pory dnia. To wszystko zostało potwierdzone w nagraniu video, które można obejrzeć na naszym kanale na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCRSHffOWqr9DYkRKyWMNjLQ.

Na drugiej stronie kamery osadzono  2-calowy ekran LCD TFT, natomiast z boku urządzenia są miejsca na przyciski sterujące. Dlatego sterownie jest dość intuicyjna i nie ma problemów z poruszaniem się po menu. Podobnie gdy kamerę zamontujemy na szybie. Nadmienię, że sam ekran podczas jazdy jest włączony domyślnie przez cały czas. Jeśli ktoś nie lubi gdy podczas jazdy wieczorem coś świeci w twarz, to ustawieniach można ustawić by ekran wygasł po upływie ustawionego czasu.

 

Podsumowanie kamery Mio MiVue C560. Stosunek jakości do ceny i czy warto kupić ten produkt?

Nowe urządzenie można zakupić już od 360 zł. Czy warto tyle wydać? Uważam, że tak. MIO C560 należy do średniej półki cenowej. Ale wysokiej klasy matryca Sony premium STARVIS CMOS doskonale sprawdza się każdych warunkach. Dodatkowo dostajemy solidne urządzenie, fajny desing, bardzo dobra jakość video Full HD z szerokim kątem widzenia. Czy potrzeba czegoś więcej?

Loading

Ocean MIO MiVue C560
Overall
4.3
  • Desgne
  • Jakość wykonania
  • Zastosowane technologie
  • Funkcje
  • Cena