Recenzja mikro ładowarki Anker powerPort III Nano

Małe jest piękne

Ładowarki, ładowarki, ładowarki… biedny byłby bez nich świat. Wszystko potrzebuje ładowarki – telefon, zegarek, latarka czy nawet czujniki smarthome. Nikt nie chce jednak dużych i siermiężnych ładowarek. Znowu małe ładowarki oferują niską moc i długi czas ładowania. Czy aby na pewno? Zapraszam do recenzji mini ciałem lecz maxi duchem ładowarki Anker PowerPort III Nano!

SPECYFIKACJA

Wyjścia: USB-C
Prąd wejściowy 200-240V, 50-60Hz, 0.6A
Prąd wyjściowy 5V/3A lub 9V/2.22A
Moc 20W (9V/2.22A)
Dodatkowe informacje Zabezpieczenie przed przeładowaniem i przegrzaniem
Szybkie ładowanie PowerIQ 3.0
Wymiary 28/30/28 [mm]
Waga 30 g

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Testowany bohater zapakowany jest w kartonowe, biało-niebieskie opakowanie.

Opakowanie jest przejrzyście zaprojektowane. Motywem przewodnim jest zdjęcie testowanego produktu oraz wyszczególnienie jego najważniejszych cech. Na jednym z mniejszych boków znajdziemy tabelkę z danymi technicznymi. Dzięki otwieranym przednim drzwiczkom oraz plastikowym blistrze wewnątrz możemy zajrzeć do środka i zobaczyć jak wygląda nasza ładowarka.

Wewnątrz opakowania, oprócz samego urządzenia PowerPort III Nano znajdziemy jeszcze instrukcję obsługi.

BUDOWA ZEWNĘTRZNA I UŻYTKOWANIE

Anker PowerPort III Nano ma sześcienną budowę z zakończeniem w postaci niedemontowanej wtyczki. Większa część urządzenia wykonana jest z matowego białego plastiku. Jedynie front z portem USB-C wykonany jest z połyskującego, białego plastiku.

Jakość montażu i spasowania jest bardzo dobra. Pomimo moich usilnych prób nie udało mi się w żaden sposób wywołać jakiegoś skrzypnięcia czy ugięcia.

Panel przedni, ten wykonany z błyszczącego plastiku, wyposażony jest w pojedynczy port USB-C, nad którym znajduje się niebieska grafika IQ.

Na spodniej stronie PowerPort III ma nadrukowaną specyfikację techniczną.

Testowane urządzenie wyposażone jest w technologię IQ 3, która dostosowuje prąd ładowania do danego typu podłączonego urządzenia. Podłączając telefon do portu USB-C mamy do dyspozycji 20W mocy (9V/2.22A) lub w przypadku urządzeń 5V tylko 15W (5V/3A). Takie parametry wyjściowe zapewniają nawet 3 krotnie krótszy czas ładowania.

Anker PowerPort III Nano potrzebuje ok 30 min aby naładować mój telefon do 50%, jednak naładowanie do 100% trwa już niecałe 2h (1h 50min).

 

PODSUMOWANIE

Anker PowerPort III Nano to ciekawe urządzenie. Ma bardzo kompaktowe wymiary, ciekawą stylistykę i dobrą jakość wykonania. To wszystko w połączeniu w wysoką mocą ładowania stanowi bardzo dobry tandem i świetny produkt zastępczy dla oryginalnych ładowarek, szczególnie Applowych. PowerPort III jest kompatybilny z większością sprzętu Apple oraz innymi markowymi produktami. Cena jest oczywiście niższa, niż oryginalne akcesoria i wynosi ok 79zł ale można ją już dostać o „dyszkę” taniej.

Zalety:

  • obsługa szybkiego ładowania,
  • wygląd,
  • jakość wykonania,
  • atrakcyjna cena.

Wady:

  • tylko biały kolor.

 476 total views,  8 views today

Ocena ogólna
4.6
  • Jakość wykonania
  • Cena
  • Użytkowanie
  • Opłacalność
Translate »