SKY K9, czyli tani projektor HD od BYINTEK za 540zł

Recenzja BYINTEK SKY K9

Przetestowałem już sporo projektorów od BYINTEK i przeważnie okazywały się… po prostu dobre w swojej cenie. Tym razem mam okazję podzielić się z Wami moją opinią na temat nowego modelu SKY K9, który charakteryzuje się rozdzielczością natywną 1280x720px, jasnością na poziomie 250 ANSI lumenów i kontrastem 1800:1. Parametry nie powalają, ale gdy popatrzymy już na cenę – $119 (około 480zł) za wersję podstawową bez opcji Multi screen, oraz $134 (około 540zł) za opcję z Multi screen, to wydaje się być to całkiem sensowną propozycją. Ale jak jest w rzeczywistości? Zobaczmy!

W woli ścisłości testuję wersję droższą z opcją Multi screen 😉 .

 

SPECYFIKACJA

Wyświetlacz: LCD
Źródło światła: LED, żywtoność 30000h
Jasność: 250 ANSI lumenów
Kontrast: 1800:1
Rozdzielczość natywna: 1280×720 (WVGA), wsparcie dla 1080p
Proporcje obrazu: wspiera 16:9
Współczynnik projekcji: 1.4:1
Rozmiar wyświetlanego obrazu: 43-150”
Odległość od ekranu: 1.5- 4.5m
Regulacja kąta nachylenia: manualna
Głośnik: 8Omega,3W
Interfejsy: HDMI x1; USB x2 (wsparcie pendrive’ów do 32GB, zewnętrzne dyski SSD do 500GB, dyski HDD nie wspierane); VGA x1; AV x1; Audio Out x1 (3.5mm miniJack); AC-in AC90V-240V
Pobór prądu: 70W
Wymiary: 245 x 166 x 81.5mm
Waga: 1.29 kg

 

Pudełka produktów BYINTEK nigdy nie zachwycały. Oprócz nazwy modelu, loga producenta i kilku mało istotnych informacji nie znajdziemy tu nic.. żadnych renderów, żadnych opisów, żadnej specyfikacji… szkoda.

Zestaw podstawowy, bez żadnych rewelacji: projektor, pilot, kabel zasilający, kabel AV oraz instrukcja obsługi.

 

 

SKY K9 według mnie prezentuje się bardzo dobrze i pokoszę się nawet o stwierdzenie, że najlepiej względem wszystkich testowanych wcześniej modeli. Urządzenie można zaliczyć do kompaktowych wymiarów, ale na pewno nie mini – mamy tu wymiary 245 x 166 x 81.5mm przy wadze 1.29 kg. Obudowa wykonana została z solidnej jakości plastiku. Całośc konstrukcji została prawidłowo spasowana, nic nie trzeszczy, nic nie odstaje, nic się nie ugina i absolutnie nie ma wrażenia tandety!

 

Na froncie widzimy dumne logo BYINTEK, nieco niżej po prawej okrągła dioda świecąca na niebiesko i sygnalizująca stan pracy sprzętu, a wewnątrz tego kółeczka mamy diodę podczerwieni dla pilota. Po lewej stronie oczywiście obiektyw, który znajduje się w.. jakby to powiedzieć.. odrębnej części w kształcie tuby – ciekawie to wygląda.

 

 

Lewy bok to dwa wygodne suwaki do regulacji kąta nachylenia (keystone) oraz ostrości.

 

 

Prawy bok to tylko i wyłącznie otwory wentylacyjne.

 

 

Na tyle znajduje się cały panel interfejsów. Mamy tu diodę IR dla pilota, port HDMI, dwa porty USB, port miniJack, wejście AV, gniazdo VGA i gniazdo zasilania. Po prawej umieszczono otwór głośnika.

 

 

Górna część obudowy, a w zasadzie ta tuba, o której wcześniej wspomniałem, posiada przyciski funkcyjne, które mają dosyć oporny skok, ale wyczuwalny i klikalny.

 

 

Spód oprócz 4 solidnych stopek antypoślizgowych, posiada gwint 1/4 cala dla np. statywu oraz odkręcaną nóżkę, dzięki której możemy lekko nachylić projektor w górę.

 

 

Budowę mamy za sobą, czas na kwestie bardziej praktyczne.

Najważniejsze, czyli jakość rzucanego obrazu. Mamy tu natywne 1280x720px co w dzisiejszych czasach jest po prostu słabe. No i to widać.. obraz wyświetla drobne piksele, chociaż jest to znośne i w tej cenie w miarę akceptowalne.. no po prostu jest to to, czego możemy się spodziewać po zwykłym 720p. Wiele tanich projektorów boryka się z problemem idealnej ostrości – tak też jest w przypadku SKY K9, który nie jest w stanie rzucić w pełni ostrego obrazu – albo będzie on ostry na krawędziach, albo w centralnej części. O ile nie ma to większego znaczenia przy oglądaniu filmów, tak przy prezentacjach, czy nawet korzystania z internetu, czy jakichś programów będzie to straszną lipą.. dlatego nie poleca się tak tanich rozwiązań do takich zastosowań. Ma to być projektor multimedialny, do oglądania materiałów wideo i w tym wypadku jest po prostu okej. Oczywiście, żeby było jasne – jeśli usiądziemy sobie metr od ekranu to piksele będziemy widzieć i nie sprawi to żadnej frajdy. Kolory są akceptowalne, ale fajnie gdyby było ciut bardziej nasycone, żywe, bo mam wrażenia że są lekko sztuczne.. niemniej po dłuższej chwili korzystania z tego wynalazku oko się przyzwyczaja i jest ok 😉 .

Jasność bez szału – w jasnym pomieszczeniu nie ma szans na oglądanie czegokolwiek. Pozostaje nam albo noc, albo zaciemniony pokój – innej rady nie ma.

Rozmiar wyświetlanego obrazu to od 43″ do 150″, zaś odległości projektora od ekranu mają się następująco:

  • 50″ – 1.53m
  • 84″ – 2.6m
  • 100″ – 3.08m
  • 140″ – 4.5m

Dla wielu istotną kwestią jest także głośność pracy wentylatorów – tutaj miła niespodzianka, projektor nawet po 2 godzinach pracy jest cichutki – można to porównać do pracy laptopa.. wiecie.. takiego wyczyszczonego 😛 .

 

 

A co z wbudowanym głośnikiem? Bez szału.. do obejrzenia filmiku na YouTube spoko, ale do jakiegoś filmu z dobrymi efektami będzie lipa, bo bassu to praktycznie nie ma, a sama jakość jest kartonowa. Polecam zastosować jakieś zewnętrzne głośniki na miniJack.

 

Na koniec słów kilka na temat.. systemu? Tak to można nazwać? Oprócz tego, że mamy wbudowany Miracast, czyli bezprzewodowe przesyłanie obrazu z komputera, telefonu, tabletu itd., o ile ten posiada taką funkcję. Działa to w miarę poprawnie o ile mamy stabilne połączenie WiFi, w przeciwnym razie obraz będzie się przycinał.

Aaa i żeby Was nie zmyliła sekcja Sieć w ustawianiach. Fakt, możemy się tam połączyć z naszą siecią WiFi, ale jest to tylko wykorzystywane do Miracast i DLNA.. no i ewentualnych aktualizacji oprogramowania. YouTubea tu nie znajdziecie 😉 .

Sam „system” jest w spolszczony w około 95% i to całkiem nieźle.

 

 

PODSUMOWANIE

BYINTEK SKY K9 to projektor przeciętny. Jakość wykonania jest na bardzo dobrym poziomie, ale jak zwykle to co najważniejsze troszkę kuleje. Nie twierdzę, że prezentowany obraz jest zły, bo do filmów, a tym bardziej bajek dla dzieci będzie to świetna propozycja, ale nic poza tym. Nie doznamy szoku, nic z tych rzeczy. Cena około 540zł za wersję z Multi screen jest według mnie ciut przesadzona i bezsensowna.. po co to komu? Wystarczy podstawowa opcja, gdzie podłączymy sobie laptopa, czy jakiegoś boxa i to w zupełności wystarczy – i w tym wypadku cena około 480zł mogła by być też leciutko niższa.. 420zł? Byłoby chyba okej. Jeśli nie oczekujemy cudów i zależy nam tylko na obejrzeniu od czasu do czasu jakiegoś filmu na większym ekranie to wydaje mi się, że warto.

Przy zakupie nie zapomnijcie o skorzystaniu z kuponów dostępnych w sklepie 😉 

LINK: https://www.aliexpress.com/item/33039349858.html

Loading

OCENA Byintek SKY K9
Ocena ogólna
4.1
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Jakość obrazu
  • Jasność
  • Kontrast
  • Głośność / temperatura
  • Miracast & DLNA
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

Translate »