Project Scarlett nowości oraz Microsoft xCloud

Project Scarlett nowości jakie znamy oraz przypominajka o Microsoft xCloud, streamingu gier.

Przypomnienie o xCloud:

Microsoft wprowadza xCloud, Sony ma już PlayStation Now, a Google, Google Stadia. Wielkie firmy będą rywalizować o przeniesie rozgrywki do chmury, co odciąży dyski i sprawi że konsole będą mogły mieć mniej 'zawalonego twardziela' przez co będą szybsze.

Pozostaje również kwestia czy każdy będzie miał wystarczająco szybki internet, ale widząc że korporacje posuwają się do czegoś takiego, to raczej spodziewają się określonych norm z prędkością przesyłu. Kolejną ciekawą rzeczą jest to że w gry w które można było grać jedynie na konsoli teraz możemy pograć w zasadzie na wszystkim co ma ekran i dostęp do internetu (i jest dostatecznie nowe). Microsoft niedawno ujawnił również Project Scarlett więc dość przypominania tego co było zabierzmy się za nowości związane z głośnym projektem Microsoftu.

 

 

Project Scarlett i dlaczego wspomniałem o xCloud:

Pozostawała niepewność co do dysku jaki znajdzie się w konsoli, w filmie prezentującym Project Scarlett zapewniają że będzie to SSD, a znów w wywiadach wynika że mogą to być 'te lepsze' wersje konsoli, a ta tańsza zostanie przy starym twardzielu. I co do tego ostatnio wątpliwości zostają rozwiane ponieważ dowiadujemy się że wszystkie konsole nowej generacji zostaną wyposażone w SSD, ale dlaczego?

Najważniejsze zadanie SSD:

Problem który mógłby napotkać dysk twardy to po prostu zbyt mała prędkość, przez to że wszystkie gry będą streamowane, świat będzie musiał się odświeżać w zawrotnym tempie, łatwo to tłumacząc. Na pewno ze starym dyskiem wywołało by to w pewnych momentach zauważalne ścięcia, głównie w grach z otwartym światem, rozdzielczość też by ubolewała. Myślicie że to tyle?? Wiadomo że konsole mają też swój system operacyjny którego interfejs jest łatwo dostępny podczas gry, to też musi na czymś chodzić. Wszystko rozwiązuje w miarę potężny SSD, na którego wszyscy czekamy, i na którego mamy czekać według zapewnień. Wszystko będzie po prostu szybsze, mniejsze oczekiwanie na załadowanie gry spowoduje dużą różnicę, sam w to wierzę ponieważ czasami przez ładowanie gry robiłem przerwy od gry itd. po prostu przerywało to moje wczucie się w gry. Czekamy!

 

 78 total views,  1 views today

Ciekawe artykuły
iPhone Xr 2. Pierwsze informacje przeciekły.