dav

Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna w dobrej cenie | MOTOSPEED CK62 OUTEMU BLUE

Jako że dział gamingu zawitał do nas już na dobre to w tym artykule pójdziemy nieco dalej. Raczej wszyscy jesteśmy przekonani, że dobra klawiatura mechaniczna dla gracza swoje kosztuje i jest to sprzęt przewodowy. A co Wy na to, jeśli powiem Wam, że marka MOTOSPEED ma w swojej ofercie klawiaturę 2w1 w cenie około 210zł ? MOTOSPEED CK62, czyli klawiatura mechaniczna na przełącznikach OUTEMU Blue działa zarówno w trybie Bluetooth jak i przewodowo. Zobaczymy, co to cudo potrafi 🙂 .

 

MOTOSPEED CK62 przychodzi do nas w niczym nie wyróżniającym się, bardzo minimalistycznym, czarnym, kartonowym pudełku.

 

 

Urządzenie charakteryzuje się 61 klawiszami z przełącznikami OUTEMU BLUE. Producent gwarantuje, że przełączniki  przetrwają 50 milionów wciśnięć.
Szybkość reakcji to 0,1 ms. Mamy tutaj również pełny anti-ghosting i podświetlenie RGB z 19 efektami.  Klawiatura posiada wbudowany akumulator o pojemności 1300mAh co przekłada się na około 10 godzin pracy i 480 godzin czuwania.

 

W zestawie oprócz klawiatury mamy bardzo fajny, 1,5m kabel USB typu C w oplocie, kluczyk do wyjmowania klawiszy oraz papierologię.

 

 

Produkt pod względem designu nie robi żadnego wow. Jest to zwykła, zwarta konstrukcja, a całość wykonana jest z ABSu. Klawiatura niemniej jednak wykonana jest prawidłowo, wszystkie elementy są spasowane idealnie, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy. Na pierwszy rzut oka większość pewnie dozna szoku, bo klawiaturka jest naprawdę mała. Mamy tutaj zaledwie 61 klawiszy bez żadnych krawędzi – oczywiście jak nietrudno się domyślić jest to konstrukcja pozbawiona panelu numerycznego. Tak czy inaczej całość jest mega kompaktowa co z pewnością ucieszy tych bardziej mobilnych użytkowników 🙂 .

 

Patrząc od góry, jak już wielokrotnie wspominałem, mamy 61, podświetlanych klawiszy. Ich jakość jest średnia, ale z drugiej strony przy tej cenie nie ma tragedii. Podświetlenie prezentuje się naprawdę dobrze i jestem w szoku, że mamy tutaj aż 19 trybów świecenia. Ciężko jest mi je opisać, ale łapcie kilka fotek.

 

 

Patrząc na tylny bok, widzimy port USB typu C – i za to należy się kolejna pochwała dla producenta! Port ten służy zarówno do ładowania akumulatora jak i przewodowego działania klawiatury.

 

 

Pozostałe boki pozostały niezagospodarowane.

 

 

Od spodu umieszczono 4 stopki antypoślizgowe, które swoją drogą sprawdzają się znakomicie, a to również zaleta idealnego wyważenia sprzętu – klawiaturka waży 490g co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania. Znajdziemy tutaj również przełącznik ON / OFF, za pomocą którego uruchamiamy tryb bezprzewodowy.

 

 

No i kwestia najważniejsza, jak ten wynalazek sprawdza się w praktyce. Może zacznę od switchy, bo to jakby nie patrzeć najważniejszy element całego produktu. Zastosowano tutaj budżetowe przełączniki OUTEMU w kolorze niebieskim. Niestety są to jedne z najgorszych switchy. Brakuje im płynności, klik wydaje się sztywny i nierówny, przez co praca na takim sprzęcie nie jest zbyt przyjemna. To oczywiście kwestia gustu i tego z jakimi klawiaturami mieliśmy wcześniej do czynienia. Oczywiście nie twierdzę, że urządzenie jest złe,wręcz przeciwnie – MOTOSPEED CK62 używałem przez niecałe 2 tygodnie i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów podczas pisania czy grania w gierki. Co ciekawe anti-ghostinging działa tu bez problemowo, także trzeba to zaliczyć na plus. Również połączenie bezprzewodowe okazało się świetnym rozwiązaniem – w zasadzie to nie ma tutaj jakiejkolwiek różnicy względem połączenie przewodowego. Klawiatura przy moim teście wytrzymała około 9 godzin ciągłego użytkowania także porównywalnie do założeń producenta.

 

 

A dla kogo skierowany jest mechanik MOTOSPEED CK62? Przede wszystkim dla osób szukających taniej klawiatury mechanicznej i niemających wcześniej do czynienia z tego typu sprzętem. Również dla osób szukających kompaktowej klawiatury z połączeniem bezprzewodowym – pod tym względem jest to solidny produkt i zdecydowanie warty uwagi.

Niestety nie mogę polecić tego urządzenia profesjonalnym graczom, czy zwykłym użytkownikom, którzy mieli do czynienia ze switchami MX’a, czy chociażby Kailh – tutaj niestety możecie się mocno rozczarować.

 

 

PODSUMOWANIE

Klawiatura mechaniczna MOTOSPEED CK62 OUTEMU BLUE to produkt wykonany prawidłowo, ale nie wyróżniający się znacznie na tle konkurencji. Produkt mocno traci z racji zastosowania słabych przełączników, co w sumie można wytłumaczyć relatywnie niską ceną, bo za około 210zł ciężko się spodziewać porządnego mechanika. Po części rekompensuje nam to jej tryb bezprzewodowy co jest, jak dla mnie, rewelacyjną funkcją. 19 trybów podświetlenia RGB, w pełni działający anti-ghosting i kompaktowość to zdecydowanie cechy, które trzeba zaliczyć na plus.

 

 

Klawiaturę mechaniczną MOTOSPEED CK62 OUTEMU BLUE możecie nabyć w sklepie Gearbest:

https://pl.gearbest.com/keyboards/pp_009873374640.html?wid=1433363&lkid=19058906

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 4/6

Komfort pracy: 3/6

Funkcje: 5+/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5/6

Ocena ogólna: 4/6

 2,075 total views,  4 views today

Translate »