Domowa kamera ze śledzeniem ruchu | SECTEC Cloud WiFi Camera

Od jakiegoś czasu testuję sobie kamerę do domowego monitoringu marki SECTEC. O samej marce pewnie mało kto z Was cokolwiek wie.. nic w tym dziwnego, bowiem jest to bardzo mała, chińska firma, ale wbrew pozorom oferująca całkiem ciekawe rozwiązania do monitoringu w bardzo przystępnych cenach!

SECTEC Cloud WiFi Camera to rozwiązanie, które kosztuje w chwili obecnej zaledwie $23.99, czyli jakieś 95zł – cena względem oferowanych parametrów i funkcji jest według mnie rewelacyjna!

 

No dobrze. Przejdźmy może do pudełka, w którym przychodzi do nas kamera. Mamy tutaj skromne pudełko, z którego w zasadzie możemy się dowiedzieć tyle, że kamera posiada możliwość zapisywania nagrań w chmurze (jest to autorskie rozwiązanie, ale o tym później), funkcję Night Vision – czyli w nocy za pomocą diody podczerwieni wszystko jest widoczne, funkcję WiFi – czyli zdalny dostęp do kamery, PTZ – czyli kierunki osi, w których obraca się kamera, Mobile View – podgląd na urządzeniach mobilnych, Montion Tracking – śledzenie ruchu, Two way audio – możliwość zdalnego wysyłania komunikatów dźwiękowych dzięki wbudowanemu głośnikowi, oraz slot na karty microSD.

Heh.. i jak zwykle popłynąłem.. opisałem właśnie wszystkie funkcje kamerki 🙂 .

 

 

W pudełku znajdziemy zestaw składający się z kabla microUSB, śrubek i innych akcesoriów do montażu na stałe, instrukcję obsługi oraz samą kamerkę.

 

 

Co do samej kamerki SECTEC w tej cenie nie mogę się czepiać jakości wykonania. Mamy tutaj czarny, średniej jakości plastik – nie jest on może najgorszy, ale widać że tutaj producent lekko przyoszczędził. Natomiast nie mogę tego powiedzieć o ogólnej jakości wykonania i spasowania elementów – tutaj jest całkiem okej.

 

Na froncie umieszczono matrycę kamery SONY o rozdzielczości 2Mpx i nagrywaniem w 1080p – przyznacie, że nie wygląda to najlepiej, ale z drugiej strony w pomieszczeniu do zwykłego rejestrowania obrazu w zupełności taka matryca wystarczy – przekonacie się o tym później.

Ponadto wokół matrycy mamy sporą diodę podczerwieni służącą do rejestracji obrazu w nocy. Powyżej matrycy prawdopodobnie znajduje się czujnik ruchu, za pomocą którego cała górna część kamery może poruszać się wokół własnej osi w 360 stopniach oraz w gorę i w dół – poniżej dodam filmik prezentujący jak to działa w praktyce 😉 .

 

 

Z tyłu oprócz rzucającej się w oczy anteny WiFi, mamy również głośnik i pod anteną port microUSB służący do zasilania kamerki.

 

 

Na górze znajduje się slot na karty microSD.

 

 

Natomiast na dole stopki i prawdopodobnie otwór montażowy.

 

A jak to cudo działa? Może zacznijmy od konfiguracji. Na samym początku musimy zajrzeć do instrukcji, która mimo że jest w języku angielskim to sądzę, że większość osób sobie bez problemu poradzi, ponieważ wszystko ładnie przedstawione jest na obrazkach. Szukamy nazwy aplikacji do pobrania ze sklepu Play lub App Store – nazywa się ona YCC365. Po zainstalowaniu należy się zarejestrować. Następnie skanujemy kod QR znajdujący się na obudowie kamery i w zasadzie to tyle. Aplikacja sama skonfiguruje urządzenie.

 

Po całej mega prostej procedurze naszym oczom ukazuje się przejrzysty panel zarządzenia kamerę. Znajdziemy tutaj m.in. informacje o dacie, godzinie, strefie czasowej (można zmienić w ustawieniach), możliwość wyciszenia, zdalnego wysyłania komunikatów głosowych ze smartfona (np. mówimy coś, a dźwięk jest przekazywany i odtwarzany w czasie rzeczywistym z kamery). Oprócz tego mamy możliwość robienia zrzutów, które docelowo będą zapisywane w pamięci naszego telefonu/tableta. Oczywiście możemy również zapisywać nagrania 😉 . Za pomocą gestów przesuwania na wyświetlanym obrazie (prawo, lewo, góra, dół) możemy obracać kamerą w zasadzie o 360 stopni oraz w górę i w dół – naprawdę świetne rozwiązanie!

 

 

W samych ustawieniach znajdziemy takie o to funkcje.. nie będę ich opisywał, ponieważ myślę, że nie są to tak istotne rzeczy, a każdy zainteresowany będzie wiedział o co chodzi 🙂 .

 

 

W instrukcji znajdziemy również adres strony WWW panelu zarządzania kamerą. Po wejściu na stronę i zalogowaniu się danymi wcześniej zarejestrowanego konta w aplikacji YCC365, otrzymujemy prawie identyczny panel jak w przypadku urządzeń mobilnych.

Mamy tutaj identyczne funkcje, więc darujemy sobie powielanie tych informacji.

Dodam tylko, że za pomocą strony WWW możemy nabyć plan – plany oferują możliwość automatycznego zapisywania i nagrywania video w chmurze. Czy jest to warte swojej ceny? Sądzę, że raczej nie ma to większego sensu.. możemy użyć karty pamięci microSD o pojemności np. 256GB i spokojnie powinno nam to starczyć na nagrywanie video.

 

 

Całość przyznaję, że działa naprawdę dobrze, mimo że się tego nie spodziewałem. Uznałem, że taki sprzęt nie ma prawa dobrze działać, a tutaj… mało tego, że działa.. działa wręcz rewelacyjnie! Nie odczułem żadnych przerywań transmisji video, połączenie zawsze było stabilne, a obraz jak dla mnie wystarczający do monitorowania co aktualnie dzieje się w pomieszczeniu. Również w nocy podczas zupełnej ciemności obraz na kamerze był widoczny i wyraźny, dzięki diodzie podczerwieni. Panele zarówno w wersji mobilnej, jak i na WWW są proste i przejrzyste. Bardzo fajnie działa funkcja śledzenia ruchu oraz wysyłania komunikatów głosowych.. można powiedzieć, że są to bajery, ale przyznajcie że bajery które zwiększają możliwości urządzenia.

 

Na koniec prezentuję zrzuty zdjęć video oraz dwa filmiki – pierwszy pokazuje jak działa sensor ruchu, czyli po prostu śledzenie poruszającego się obiektu po pomieszczeniu – od siebie dodam tyle, że działa to wręcz świetnie, a do tego otrzymujemy powiadomienia na telefonie 🙂 .

Drugi filmik to próbka nagrania video – wygląda to całkiem znośnie i w tej cenie nie spodziewałem się niczego więcej. Złodzieja kradnącego nasze smakołyki z lodówki spokojnie dorwiemy 😀 .

 

 

 

Podsumowując, uważam że SECTEC Cloud WiFi Camera to urządzenie warte swojej ceny – za kwotę $23.99, czyli około 95zł otrzymujemy domową kamerę, która posiada mnogość funkcji, dopracowane interfejsy i same algorytmy – tak powinny być tworzone kamery do monitoringu! Cena jest naprawdę niska.. jeśli nie potrzebujecie wysokiej jakości 4K, HDR i innych według mnie zbędnych dodatków to propozycja od mało znanej marki SECTEC jest  jak zdecydowanie warta uwagi.

 

 

SECTEC Cloud WiFi Camera możecie zamówić tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/SECTEC-Cloud-Wireless-IP-Camera-1080P-Intelligent-Auto-Tracking-Of-Human-Indoor-Home-Security-Surveillance-CCTV/32907810641.html

 

Oficjalna strona producenta:

http://www.sectec.com.cn/

 

Serdecznie polecam !

 

OCENA

Zestaw: 4/6

Jakość wykonania: 4+/6

Jakość obrazu: 4+/6

Oprogramowanie: 5/6

Funkcje: 5+/6

Cena: 6/6

Ocena ogólna: 5+/6

 2,408 total views,  14 views today

Translate »