Fotel dla gracza Genesis Nitro 550 | Recenzja po 3 miesiącach

Dzisiaj krótko, ale może komuś ten artykuł pomoże w wyborze fotela :).

Genesis Nitro 550 to fotel gamingowy, którego użytkuję już dobre 3 miesiące i szczerze przyznam, że nigdy wcześniej nie korzystałem z lepszego. Jego cena nie jest niska, bo oscyluje w granicach 800zł, ale jak to mówią – za jakość trzeba zapłacić.

 

W tym artykule nie pokażę Wam procesu montażu i pierwszych wrażeń jak moi koledzy z YT, ale postaram się opisać wszystko, co moim zdaniem jest warte przekazania.

 

Sam proces montażu jest dziecinnie prosty – dostajemy świetnie opisane śruby i akcesoria montażowe wraz z czytelną instrukcją obsługi.

 

Nitro 550 wykonany jest z materiału oraz skóry ekologicznej. Całość jest dobra jakościowo i absolutnie nie ma wrażenia tandety. Po 3 miesiącach codziennego, kilku godzinnego korzystania z fotel, ten nadal jest jak nówka.

 

 

Siedzisko wykonane jest z dosyć twardego, grubego materiału, aczkolwiek bardzo wygodnego. Boki zostały specjalnie wyprofilowane i obite eko skórą. Po bokach znalazły się również regulowane, góra-dół, podpórki na ręce wykonane jakby z matowej, twardej gumy. Całe siedzisko możemy również podnosić, bądź obniżać o 8 – 10 cm.

 

 

Oparcie tak samo jak siedzisko, wykonane jest z materiału i po bokach wyprofilowane i obite skórą. Dodatkowo oparcie można opuścić, bądź podnieść w zakresie 90 do 180 stopni względem siedziska. Jest to mega fajne rozwiązania nie tylko do dostosowania kąta, ale i do ucięcia sobie drzemki 😉 .

 

 

Jeśli chodzi o ramę to została ona wykonana z porządnego i grubego metalu przez co trwałość powinna być naprawdę długa. Cały fotel porusza się na 5, solidny kółkach. Maksymalny udźwig to 150 kg, więc wydaje się być całkiem okej.

 

 

W zestawie dostajemy dwie poduszki – jedna to bardzo wygodny, miękki zagłówek wykonany ze skóry i materiału oraz druga, na montowana na pasach, ciut twardsza mająca chronić dany odcinek kręgosłupa.

 

 

Jaka jest moja opinia na temat Nitro 550? Jestem mega zadowolony. Jest to porządny fotel dla wymagających. Po wielogodzinnych sesjach nigdy nie bolał mnie kręgosłup czy pośladki.. co niestety wielokrotnie zdarzały mi się na moim poprzednim fotelu. Jest to kawał solidnej i przemyślanej konstrukcji, bardzo wygodnej z możliwością dostosowania zarówno wysokości, jak i kąta oparcia.. no i zapomniałbym.. wysokości podpórek na nadgarstki. Jak dla bomba i jak najbardziej mogę polecić Genesis Nitro 550 jako bardzo dobry fotel dla gracza.

 

 4,528 total views,  8 views today

OCENA Genesis Nitro 550
Ocena ogólna
4.7
  • Wygląd zewnętrzny
  • Jakość wykonania
  • Konstrukcja
  • Zastosowane elementy
  • Trwałość
  • Funkcje
  • Montaż
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

          

Translate »