Laserowy dalmierz od SNDWAY | SNDWAY SW-T4S

Przyznam szczerze, że nigdy nie spodziewałem się, że wleci do mnie coś, co bardziej możemy zaliczyć do narzędzi, aniżeli do elektroniki konsumenckiej. No tak.. powiecie przecież, że dalmierze to też część tego segmentu, ale jednak nie są to produkty, z którymi mam styczność na co dzień.

Z góry chciałbym przeprosić za mój brak wiedzy i bardzo pobieżne przedstawienie produktu.. po prostu wolę tutaj przelać moje wrażenia i przekazać bardzo podstawowe informacje… . Tak więc przyjrzymy się dzisiaj dalmierzowi laserowemu SNDWAY SW-T4S, który możecie zamówić z Aliexpress za $15.79, co w przeliczeniu daje nam około 62zł. Po wstępnych oględzinach znalazłem również kilka ofert w polskich sklepach (również Allegro).

 

Dalmierz SNDWAY przychodzi do nas w kartoniku, z którego możemy odczytać wszystkie potrzebne informacje.

 

 

Jak widzicie na powyższych fotkach urządzenie oprócz obliczania odległości z punktu A do punktu B, potrafi obliczyć objętość pomieszczenia, pole powierzchni, jak i obliczanie boku C jeśli mamy do czynienia z trójkątem prostokątnym (z twierdzenie Pitagorasa) – ufff… ale zawiało matematyką 😀 … ale okej, prócz owych metod mierzenia warto dodać, że dalmierz potrafi również dodawać jak i odejmować sumy kolejnych pomiarów.Maksymalna długość pomiaru to 40m, więc trzeba przyznać, że całkiem sporo. Ogólnie powiem, że jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem.. nie spodziewałem się że urządzenie za raptem 62zł może posiadać aż tyle ciekawych i przydatnych funkcji.

 

W środku pudełka znajdziemy bardzo fajne, materiałowe etui, tabliczkę pomiarową, instrukcję obsługi, kartkę z podziękowaniami od producenta za zakup urządzenia – bardzo rzadko spotykam się z czymś takim, a naprawdę jest to miłe posunięcie ze strony producenta :). No i mamy tutaj również samego SNDWAY SW-T4S.

 

 

Jeśli chodzi o sam dalmierz to wygląda on bardzo minimalistycznie. Bez zbędnych dodatków i innych pierdół. Po prostu jest poręczny i przede wszystkim wygodny w użytku. Jakość wykonania stoi na dobrym poziomie – plastik może i nie jest najwyżej jakości, ale za 62zł nie będę się czepiał.

 

 

Tak jak na wstępie napisałem, nie będę się zagłębiał w szczegóły tego wynalazku, gdyż po prostu nie mam wystarczającej wiedzy aby go omawiać. Powiem może tyle… na górnym boku mamy otwór z laserem, który służy do pomiarów.. obok.. hmmm.. jakaś soczewka?? Nie mam pojęcia co to jest i do czego służy, więc lepiej to zostawmy.

 

 

Na froncie, oprócz prostego, podświetlanego wyświetlacza mamy przyciski funkcyjne. Również nie chciałbym się tutaj zbłaźnić, więc opiszę każdy tak jak ja to odebrałem podczas użytkowania. Pierwszy, czerwony przycisk z góry z napisem READ służy do odczytu, wykonania pomiaru i w sumie do włączenia dalmierza. Poniżej, od lewej strony mamy przycisk służący do zmiany trybu pomiaru, po przeciwnej stronie przycisk do sumowania lub odejmowania kolejnych pomiarów. Niżej, od lewej przycisk do zmiany trybu uwzględniającego pomiar z długością urządzenia lub bez tej długości, czyli mierzona jest tylko długość wiązki lasera z punktu A do punktu B. Po przeciwnej stronie znajduje się przycisk służący do odczytu zapisanych pomiarów. Ostatni, czerwony przycisk na dole ma za zadanie czyścić zapisane pomiary oraz wyłączyć dalmierz.

 

 

Okej.. chyba najbardziej kompromitującą mnie cześć mamy za sobą 😛 . Teraz zapraszam Was do przeglądnięcia fotek z mojego jakże profesjonalnego testu dokładności pomiarów. Do tego celu wykorzystałem zwykłą miarę i po zmierzeniu danej długości, zrobiłem to samo używając dalmierza. Powiem tak.. SNDWAY SW-T4S robi robotę! Nie spodziewałem się tak dokładnych pomiarów. Co prawda zdarzały się błędy, ale maksymalnie było to 5mm, co według mnie jest akceptowalną granicą błędu – w sumie wiele też zależy od nas i naszej precyzji podczas wykonywania pomiarów. Podczas testów nie miałem ani razu problemów, czy też błędów pomiarowych ponad 5mm względem pomiaru manualnego za pomocą miary. Luknijcie na fotki i sami oceńcie 😉

 

 

Na koniec dodam, że urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AAA  – niestety nie jestem w stanie określić ile to cudo będzie trzymało, ale sądzę że jak na taki produkt baterie powinny trzymać dosyć długo.

 

 

Reasumując, uważam SNDWAY SW-T4S  za niesamowicie przydatne, funkcjonalne i rzetelne narzędzie pomiarowe. Mimo, że styczności z czymś takim zupełnie nie mam to według mojej skromnej opinii dalmierz za kwotę $15.79, czyli jakieś 62zł jest godny zakupu. Warto coś takiego mieć w domu na wypadek drobnych remontów, czy też jakichś poważniejszych prac. Urządzenie wiele potrafi i sądzę, że wielu również mile zaskoczy.

 

 

SNDWAY SW-T4S możecie zamówić tutaj:

https://tinyurl.com/yaxb7q32

lub

https://tinyurl.com/y97mkmpz

 

 

Serdecznie polecam !

 

 

OCENA

Zestaw: 5/6

Jakość wykonania: 5/6

Funkcjonalność: 5+/6

Dokładność pomiarów: 5+/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5+/6

 3,935 total views,  6 views today

Translate »