Klawiatura + Mysz dla gracza od HYKKER | Gaming Master FX

Biedronka ostatnio wprowadza do oferty sporo tanich, a zarazem ciekawych propozycji dla graczy. Tak się składa, że mam okazję sprawdzić dla Was zestaw Gaming Master FX od HYKKER, który dostępny jest w sieci sklepów Biedronka od 29. listopada 2018 w cenie zaledwie 59.99zł. Zobaczmy co otrzymujemy w tak niskiej cenie.

 

Kolejny raz muszę przyznać, że HYKKER potrafi projektować pudełka 😀 . Opakowania wpada w oko, jest przyjemne i przejrzyste.. myślę, że droższe produkty z tej kategorii nie powstydziłyby się takiego designu.

 

 

Już na początku trzeba zaznaczyć, że w zestawie mamy combo, składające się z myszy i klawiatury membranowej. Oba urządzenia posiadają podświetlenie LED, z czego klawiatura świeci w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i różowym (albo fioletowym?). Ponadto klawiatura posiada posiada 104 klawisze oraz 10 dodatkowych przycisków multimedialnych. Mysz posiada czułość od 800 do 2400 DPI.

 

A co w zestawie oprócz samej klawy i gryzonia? Tylko instrukcja i karta gwarancyjna 🙂 .

 

 

Zacznę krótko od myszy, ponieważ miałem już ją okazję testować przy okazji zestawu HYKKER Gaming Set XR (mysz + podkładka) – jest to ten sam model, także odsyłam do pełnego artykułu:

 

https://retest.com.pl/2018/12/01/mysz-led-podkladka-gaming-set-xr-od-hykker/

 

Żeby tak totalnie nie zlewać tego elementu w tej recenzji to dodam, że mamy tutaj podświetlanie w jednym kolorze – w moim wypadku czerwonym. Znajdziemy tu klikalny scroll, przycisk zmiany DPI oraz dwa dodatkowe przyciski na boku, które służą w przeglądarce jako wstecz / dalej, a w grach możemy je dowolnie spersonalizować. Ogółem mycha jest świetna i przede wszystkim wygodna! Akceptowalna precyzja, bardzo dobra jakość wykonania (w większości w miarę dobrej jakości plastik, a na górze tworzywo sztuczne imitujące gumę) oraz trzy ślizgacze na spodzie.

 

 

No, więc zajmijmy się samą klawiaturą.

Wykonana jest ona z plastiku i porównując ją z myszką to jest to znacznie gorszej jakości tworzywo. Całość konstrukcji jest w miarę dobrze spasowana, aczkolwiek nie idealnie. Niektóre klawisze są jakby nierówne.. no niestety nie wygląda to najlepiej.

 

 

Na froncie mamy 104 klawisze, gdzie W, S, A, D i góra, dół,  prawo, lewo są wyróżnione na kolor jasno czerwony. Dodatkowo mamy na bokach 10 przycisków multimedialnych.. i tutaj również muszę się przyczepić.. oznaczenia na nich są wyżłobione i niezbyt czytelne.. trzeba się dokładnie przypatrzeć, aby odczytać co do czego służy. Druga sprawa to ich spust… tragedia.. są twarde i ciężkie do wciśnięcia. Może się wyrobią, ale z góry produkt traci na ocenie. Szkoda. Oprócz klawiszy mamy tu standardowo w prawym górnym rogu trzy diody LED.

 

 

Jeśli chodzi o podświetlenie to są tu 3 kolory: czerwony, niebieski i różowy (albo fioletowy?). I tutaj już się nie przyczepię 😀 klawiatura jest bardzo ładnie podświetlana, kolory są nasycone i prezentuje się to całkiem fajnie.

 

 

Spód klawy to dwie stopki antypoślizgowe.. który niby coś dają, ale na gładkim blacie klawiatura i tak się ślizga. Oczywiście nie zabrakło podpórek.. no wiecie o co mi chodzi 😉 .

 

 

Czy klawiaturę można wygodnie używać? Tak! Piszę na niej ten artykuł i mimo, że można ją zakwalifikować do najniższej półki to nie ma aż takiej tragedii. Jest to po prostu słabo wykonany produkt, ale po pewnym czasie idzie się do niej przyzwyczaić i w miarę komfortowo z niej korzystać. Ja na odzień korzystam z mechanika, ale swego czasu lubiłem tylko i wyłącznie membranówki.. i poniekąd nadal je lubię za względną ciszę… no ale to kwestia indywidualnych preferencji. Na klawie pograłem też w GTA V i.. jest okej. Może nie jest to mega wygodne, ale działa dobrze.. miałem kiedyś membranówkę, które gubiła się przy szybkim wciskaniu klawiszy w grach.. tutaj coś takie nie występuje.

 

 

PODSUMOWANIE

Gaming Master FX to zestaw za niecałe 60zł, który ma swoje wady i zalety. Zaletą jest zdecydowanie bardzo fajna myszka, a niestety wadą klawiatura, która pod względem wykonania jest niezbyt dobra… zaś pod względem działania już ciut lepiej. Jeśli szukacie czegoś przejściowego, nie oczekujecie cudów, bądź nie możecie wydać więcej kasy to śmiało możecie brać ten zestaw. Czy warto? Nie wiem.. zdecydujcie sami ;).

 

 

Zestaw HYKKER Gaming Master FX dostępny jest w sieci sklepów Biedronka od 15.11.2018 w cenie 59.99zł

 

 

OCENA

Jakość wykonania (klawiatura): 3/6

Komfort pracy (klawiatura): 4/6

Funkcje (funkcje): 5/6

Jakość wykonania (myszka): 5/6

Komfort pracy (myszka): 5/6

Precyzja (myszka): 5/6

Funkcje (myszka): 4/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 4/6

 1,374 total views,  8 views today

Translate »