Mechanik z niebieskimi przełącznikami za 170zł | EasySMX ET-8176

Często szukamy produktów, które nie nadwyrężyłyby zbytnio naszego portfela. Tak się składa, że natknąłem się na wcześniej nieznaną mi markę EasySMX, która w swojej ofercie ma całkiem sporo sprzętu dla graczy w całkiem przyzwoitych cenach. Dzisiaj przyjrzymy się klawiaturze mechanicznej EasySMX ET-8176 z niebieskim przełącznikami, która obecnie kosztuje EUR 39.99, czyli około 170zł.

 

Urządzenie charakteryzuje się 105 klawiszami z niebieskimi przełącznikami – niestety nie wiadomo jakiego producenta. Mamy tutaj również pełny anti-ghosting oraz 6 kolorowe podświetlenie LED.

 

Pominę pudełko, ponieważ dotarło do mnie cały poobklejane i zniszczone. A w zasadzie i tak nic oprócz loga producenta na nim nie znajdziemy 🙂 .

 

W zestawie oprócz klawiatury, mamy plastikową podpórkę pod nadgarstki, kluczyk do wyciągania klawiszy oraz papierologię.

 

 

Sama klawiatura prezentuje się całkiem dobrze jak na swoją cenę. Cały korpus wykonany został z solidnego metalu, który trzeba przyznać wygląda bardzo dobrze. Wszystkie elementy są prawidłowe spasowane, a całość waży około 1.2kg – jest sporo jak na klawiaturę, ale z drugiej strony mam pewność że sprzęt jest solidny, także myślę że nie ma co narzekać 😉  .

Na froncie jak wspomniałem mamy metalową powierzchnię z lekką fakturką. Znajdziemy tutaj 105 klawiszy – w moim przypadku jest to wersja niemiecka QWERTZ, ponieważ zamawiałem z Amazon DE, ale z tego co widziałem jest również wersja US. W zasadzie to wystarczy zamienić klawisz Z z Y i jest okej 😀 . Jeśli chodzi o same klawisze to wykonane są one z plastiku, raczej przeciętnej jakości.. jest to typowy tani plastik, który jest średnio przyjemny w dotyku. W prawym górnym rogu znajdziemy również logo EasySMX oraz standardowe diody LED.

 

 

Każdy wiersz klawiszy posiada inny kolor podświetlenia LED i niestety mamy tutaj tylko 3 tryby: brak podświetlenia, ciągłe podświetlenie oraz pulsujące.. dla osób lubiących ciekawe efekty niestety czegoś takiego tutaj nie uświadczycie.

 

 

 

Na spodzie mamy informacje producenta oraz dwie podpórki z gumowymi, bardzo solidnymi nakładkami, które sprawdzają się znakomicie.

 

 

Z tyłu wychodzi zwykły kabel z pozłacanym wtykiem USB. Wygląda on na dosyć solidny, także mimo braku nylonowego oplotu powinien i tak sporo wytrzymać.

 

 

Podpórka wykonana została z plastiku, a wygoda z jej użytkowania jest raczej średnia. Niby jest to fajny dodatek, ale plastik powinien być ciut lepszej jakości.. chociażby lekko matowy co zdecydowanie podniosłoby komfort użytkowania.

 

 

Co mogę powiedzieć na temat działania klawiatury? Hmm.. dla osób, które miały do czynienia z droższymi mechanikami jest to wręcz beznadziejny produkt. Przełączniki faktycznie mają fajny klik jak przystało na niebieskie switche, ale ich skok i płynność są niezbyt przyjemne. Klawisze są twarde i wolne przez co dla zaawansowanych graczy może to być lekko frustrujące. Przesiadając się z membranówki można stwierdzić, że EasySMX ET-8176 wcale nie nie jest zły, ale tak jak wspominałem.. tylko dla osób, które nie wymagają cudów i nie miały wcześniej do czynienia z droższymi mechanikami.. w przeciwnym wypadku można się mocno rozczarować.

 

 

PODSUMOWANIE

Klawiatura mechaniczna EasySMX ET-8176 to propozycja tylko i wyłącznie dla początkujących graczy i przede wszystkim osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z mechanikami. Cena moim zdaniem i tak jest ciut za wysoka.. gdyby była o 50zł niższa to byłoby zdecydowanie lepiej.

 

 1,196 total views,  2 views today

Ocena EasySMX ET-8176 Cena: około 170zł
Ocena ogólna
3.4
  • Jakość wykonania
  • Działanie przełączników
  • Funkcje
  • Zestaw
  • Cena
Translate »