Oto coś naprawdę smart – bezprzewodowy snart dzwonek Annke Whiffle. Dzięki niemu zawsze wiesz, kto stoi pod Twoimi drzwiami, a nawet możesz porozmawiać z gościem. Co ciekawe, nie potrzebuje on dzwonka, by działać. Wyposażony w czujnik ruchu, natychmiast powiadomi Cię o aktywności w pobliżu, nawet jeśli ktoś zmieni zdanie i zrezygnuje z wizyty, albo – co gorsza – pojawi się listonosz z awizo. Nie ma szans, żebyś przegapił wizytę! Zapraszam do obejrzenia recenzji wideodzwonka Annke Whiffle.
Spis treści
Specyfikacja Annke Whiffle
Panel zewnętrzny
Sposób montażu: | natynkowy |
---|---|
Kamera: | tak |
Wyświetlacz na panelu zewnętrznym: | tak |
Wykonanie: | tworzywo sztuczne |
Zasilanie: | 2 bateria AA 1.5V |
Panel wewnętrzny
Panel dotykowy: | nie |
---|---|
Wykonanie: | tworzywo sztuczne |
Wyposażenie
Wyposażenie: | zasilacz, uchwyt ścienny |
---|
Dodatkowe informacje
detekcja ruchu, dwukierunkowa transmisja wideo |
Opakowanie
Urządzenie posiada zgrabne opakowanie na którym znajdziemy podstawowe informacje o funkcjonalnościach. Już po pierwszym spojrzeniu dowiemy się, że dzwonek posiada:
- nagrywanie w jakości 1080P Full HD,
- wykrywanie ruchu i powiadomienia,
- możliwość rozmowy wideo,
- widoczność w nocy (podczerwień),
- kamerę ze 148-stopniowym kątem widzenia,
- wbudowany akumulator,
- możliwość bezpośredniego połączenia z Wi-Fi.
Zawartość
W zestawie znajdziecie:
- dzwonek
- podkładkę skośną do montażu
- ulotki
- kabel ładujący do akumulatora
- szpikulec do otwierania klapki
- elementy montażowe
Wygląd zewnętrzny i budowa Annke Whiffle
Sam dzwonek jest podłużny lecz bardzo zgrabny. Prosty, prostopadłościenny design wygląda nowocześnie dzięki zastosowaniu okrągłego przycisku z podświetlaną obwolutą. Obudowa dzwonka wykonana została z matowego plastiku. Część optyczna dla wyróżnienia posiada błyszczące wykończenie. Całość jest naprawdę solidnie i dobrze poskładana.
Klapkę z tyłu dzwonka otwiera się „pinem”, „wichajstrem” lub szpilką dołączoną do zestawu – czym kto woli – jednak jest to jeden i ten sam element dołączony do zestawu 😉 Przed pierwszym użyciem należy naładować akumulator dzwonka do 100%. Powiadomi nad o tym zielona dioda, która podczas ładowania świeci się na czerwono (oznacza to proces ładowania). Czas potrzebny na całkowite naładowanie dzwonka to ok 10h.
Po zdjęciu obudowy mamy dostęp do dwóch zaślepek. Pod jedną ukryty jest przycisk włączania oraz slot na karty pamięci. Pod drugą znajduje się gniazdo ładowania USB.
Do zestawu dołączane są dwa dystanse. Ich montaż nie jest wymagany ale umożliwiają skierowanie dzwonka w górę albo w bok. Umożliwia to optymalne wykorzystanie kamery. Jest opcja by dwa dystanse zamontować jako jeden. Dzięki temu kamera będzie skierowana w bok i w górę.
Instalacja
Aby rozpocząć proces konfiguracji potrzebna jest aplikacja VicoHome. Aplikacja przeprowadza nas przez całą konfigurację i podpowiada co należy wykonać. Nie musimy się martwić o aspekty techniczne ani montażowe – aplikacja również podpowiada w jakiej odległości zamontować dzwonek oraz na jakiej wysokości aby odpowiednio monitorować stan przed drzwiami. Cały proces konfiguracji wraz z przyłączeniem dzwonka do sieci trwał jakieś 10-15 min. Po tym czasie jeszcze aplikacja potrzebowała troszkę czasu na aktualizację funkcji – tutaj podpowiedź dla producenta – czas aktualizowania aplikacji powinien być delikatnie krótszy lub przynajmniej zależny od użytkownika. Aktualnie nie można nic zrobić dopóki aplikacja się nie zaktualizuje… tylko czekać (tutaj polecamy zrobić sobie kawę i zjeść ciacho 😉 Jednak gdy już wszystko ustabilizuje się i uruchomi… wtedy dzieje się magia!
Niestety aplikacja wymaga rejestracji…
Działanie
Z poziomu aplikacji mamy możliwość sterowania i ustawiania kilku funkcji dzwonka.
Dzwonek ma możliwość podglądu obrazu live. Kamera dobrze radzi sobie w zupełnej ciemności, ponieważ uruchamia wtedy podczerwień (na przodzie dzwonka widoczna jest wtedy czerwona dioda podczerwieni).
Kamera i czujniki dzwonka są bardzo czułe. Wykrywają najmniejszy ruch i od razu pojawia się powiadomienie na telefonie. Jednak gdy ktoś naciśnie przycisk dzwonienia – na telefonie pojawia się informacja o przychodzącym połączeniu od… naszego dzwonka 🙂 Odbieramy jak zwykłe połączenie telefoniczne i mamy możliwość podglądu kto jest pod naszymi drzwiami a także mamy możliwość rozmowy – jeśli np. nie ma nas w domu.
Na plus zasługuje szeroki kąt widzenia kamery – 148 stopni, które pokazuje sporo ale… przydałoby się więcej. Jak podaje producent – obraz z kamery nie ucina nóg kurierowi a nawet pokazuje jakie paczki leżą pod drzwiami, pod warunkiem, że kamera dzwonka będzie skierowana lekko w dół.
Do ciekawych i przydatnych funkcji szczególnie podczas nieobecności w domu jest nagrywanie zdarzeń wideo. Nagrania te są przechowywane w chmurze do 30 dni od daty ich nagrania – może to być przydatne podczas przeglądania – kto był pod drzwiami podczas wyjazdu urlopowego 🙂 Istnieje również możliwość aby dzwonek nagrywał obraz bezpośrednio na naszym telefonie (o ile mu na to pozwolimy).
Poniżej nagrania z wnętrza domu oraz z zewnątrz. Jakość SD.
A poniżej nagranie w jakości HD.
Podsumowanie recenzji Annke Whiffle
Annke Whiffle to wysokiej jakości wideo dzwonek, który jest już przedsmakiem wprowadzenia do inteligentnego domu. Jego funkcje oraz jakość w połączeniu z niską ceną czynią ten produkt niezwykle atrakcyjny. Podglądu obrazu z kamery, wykrywania ruchu oraz możliwości dwukierunkowej rozmowy, czego chcieć więcej?
Podsumowując, bardzo polecamy dzwonek wszystkim, którzy szukają dobrego rozwiązania w smart wydaniu.
Cena: 250zł (a w aktualnej promocji tylko 159zł!)
Zalety:
- niska cena,
- podgląd obrazu na żywo,
- możliwość zapisywania nagrań bezpośrednio na telefonie,
- dwustronna komunikacja dźwiękowa,
- atrakcyjny wygląd,
- montaż na kilka sposobów.
Wady:
- przydałby się szerszy kąt widzenia, szczególnie w pionie.
Overall
-
Jakość wykonania
-
Jakość obrazu
-
Cena
-
Komfort użytkowania