SMART HOME DBAJĄCY O BEZPIECZEŃSTWO I CZAS

Tenda SS3 oraz Tenda SP15 czyli smart włącznik światła oraz smart listwa zasilająca

Perspektywa możliwości ustawienia godziny, o której ma się włączyć lub wyłączyć światło. Perspektywa możliwości zaplanowania włączenia lub wyłączenia poszczególnego gniazda albo ustawienia czasomierza za ile ma się wyłączyć. Ciekawe obie perspektywy prawda? Dodatkowo obie perspektywy są na miarę XXI wieku.

SPECYFIKACJA

 • Tenda SS3

Liczba przycisków 1
Łączność 2.4 GHz,
802.11 b/g/n
Funkcje Zarządzanie oświetleniem
Sterowanie za pomocą aplikacji (Android, iOS)
Tworzenie harmonogramów oraz timer
Sterowanie głosowe (Google Assistant, Amazon Alexa)
Zasilanie Sieciowe (200-240V 50Hz)
Wymagany przewód neutralny
Wymiary (wys. x szer. X gł.) 86 x 86 x 39 mm
Akcesoria Zestaw montażowy
 • Tenda SP15

Łączność Wi-Fi 2.4 GHz
Funkcje Sterowanie za pomocą aplikacji (Android, iOS)
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
Tworzenie harmonogramów oraz timer
Sterowanie głosowe (Google Assistant, Amazon Alexa)
Dodatkowe informacje Przycisk zasilania

3 gniazdka AC

2 porty USB

Przycisk reset

Wymiary (wys. x szer. X gł.) 264 x 67 x 45 mm

 

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

 • Tenda SS3

Smart włącznik światła otrzymujemy w niedużym kwadratowym pudełku. Producent naniósł na opakowanie wszystkie najważniejsze informacje wraz z zawartością opakowania oraz specyfikacją. Z ważniejszych rzeczy można wyszczególnić:

 • Kontrola głosowa za sprawą Amazon Alexa i Google Assistant
 • Tworzenie harmonogramów
 • Zdalna kontrola przez aplikację Tenda Beli

Otwierając opakowanie ukazuje się włącznik z naniesionym logo Tenda, który zapakowano w mleczny woreczek. Prócz tego w środku znajduję się instrukcja szybkiej instalacji, zestaw montażowy oraz naklejki na przewody pozwalające oznaczyć dla przykładu, który jest neutralny, a który jest uziemieniem.

 • Tenda SP15

Smart listwę zasilającą producent zapakował w prostokątne czarne opakowanie z pomarańczowymi akcentami. Ukazano grafikę przedstawiającą listwę oraz wyszczególniono najważniejsze informacje. Prócz specyfikacji i wymagań systemowych zawarto informacje o:

 • Zdalnym zarządzania za pomocą aplikacji Tenda Beli
 • Możliwości tworzenia harmonogramów
 • Kontroli głosowej za sprawą Alexa i Google Assistant
 • Ochronie antyprzepięciowej
 • Połączeniu WiFi
 • Gniazdach w postaci standardowych w ilości trzech oraz USB w ilości dwóch

W środku znajduję się wspomniana listwa zasilająca w mlecznym woreczku oraz instrukcja szybkiej obsługi.

KONSTRUKCJA

Oba urządzenia zostały wykonane z mocnego białego tworzywa.

Włącznik światłą posiada z tyłu zaimplementowaną w obudowę kostkę opisaną do której wpinamy przewód neutralny, uziemienie oraz prądowy. Poniżej znajduję się specyfikacja oraz znaki dopuszczenia. Z kolei aby go przykręcić śrubkami dołączonymi do zestawu musi zdjąć przednią cześć, która jest zamocowana na zatrzaskach. Sam przycisk jest stało miejscowy to znaczy nie zmienia swojego położenia góra/dół jak w standardowych włącznikach.

Listwa zasilająca posiada gruby przewód około 150 centymetrów. Pierwszy w kolejności jest przycisk który umożliwia włączenie i wyłączenie listwy. Następnie dwie diody sygnalizujące pracę Power i Protected. Kolejno 3 gniazda oznaczone jako Plug 1, Plug 2 i Plug 3. Na końcu znajdują się dwa porty USB 5V/2.4A.

APLIKACJA

Tenda Beli to aplikacja obsługująca oba nasze urządzenia. Po instalacji i uruchomieniu aplikacji należy dodać urządzenie wybierając z listy. Następnie włączyć urządzenie i poczekać aż aplikacja automatycznie je wyszuka. Identycznie proces wygląda przy drugim urządzeniu. To wszystko, nasze urządzenie jest gotowe do użytkowania.

Możemy ustawić harmonogram, który będzie wyłączał lub włączał nasze urządzenie w zależności od ustawionej godziny i powtarzalnego dnia. Kolejną ciekawą opcją jest tryb nieobecności, który po ustawieniu godziny i powtarzalności w tygodniu będzie losowo włączał i wyłączał urządzenie w celu zasymulowania, że ktoś jednak w domu się znajduję. Timer to funkcja pozwalająca ustawić odliczanie czasu za który urządzenie się włączy lub wyłączy. Dodatkowo w listwie możemy każde z tych ustawień ustawić osobno dla każdego gniazda.

UŻYTKOWANIE I PODSUMOWANIE

Oba urządzenia użytkuje się bardzo przyjemnie. Aplikacja do zarządzania jest jedna i umożliwia sterowanie nawet gdy nie jesteśmy w domu. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo, a także pozwala na zaoszczędzenie czasu chociażby w sytuacji przypomnienia sobie, że podczas wyjścia nie wyłączyliśmy światła czy urządzenia w listwie zasilającej. Sprzęt wygląda na wytrzymały z długą żywotnością. Jedyny zaobserwowany minus to wymóg przewodu neutralnego dla włącznika światła. Oznacza to, że nie na wszystkich starszych instalacjach elektrycznych urządzenie będzie działać. Za cenę 59 złotych dla włącznika światła oraz 149 złotych dla listwy zasilającej myślę, że mamy bardzo przydatne rzeczy, zwiększające zarówno nasze bezpieczeństwo jak i oszczędzające nasz cenny czas.

ZALETY

WADY

Zdalne sterowanie Wymóg przewodu neutralnego dla włącznika światła
Intuicyjna aplikacja Brak podanej długości przewodu w listwie
Harmonogramy, tryb nieobecności, timer

 524 total views,  20 views today

Translate »