TENDA CP3 – SMART BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DOMU

Recenzja kamery wewnętrznej TENDA CP3 o obrocie 360 stopni, detekcją ruchu oraz ze śledzeniem ruchu

Bezpieczeństwo nas samych jak i naszego dobytku pomoże zapewnić wewnętrzna kamera Tenda CP3. Wyobraźmy sobie, że gdzieś wyjeżdżamy i w każdej chwili możemy się rozejrzeć co dzieje się w naszym mieszkaniu. Super opcja prawda? Nawet gdybyśmy nie mieli ochoty zajrzeć co się dzieje w mieszkaniu to zawsze otrzymamy powiadomienie na nasz smartfon jakby Tenda CP3 wykryła ruch.

SPECYFIKACJA

 

Rodzaj Wewnętrzna
Jasność obiektywu f/2.2
Kąt widzenia 360
Kompresja wideo H.264
Rozdzielczość Full HD 1920×1080
Łączność WiFi 4  2.4GHz  802.11 b/g/n
Zabezpieczenia transmisji 64/128-bit WEP
WPA / WPA2 / WPA-PSK / WPA2-PSK
Zarządzanie Aplikacja TDSEE dla systemu Android i iOS
Dodatkowe funkcje Tryb nocny

Detekcja ruchu

Powiadomienia na komórkę

Dźwięk odstraszający intruzów

Śledzenie poruszających się obiektów

Dodatkowe informacje Wbudowany głośnik

Wbudowany mikrofon

Transmisja dwukierunkowa

Zdalny podgląd do kamery z urządzeń mobilnych

Ruchoma głowica

Zakres obrotu 360°

Czujnik ruchu

Czujnik podczerwieni

Automatyczny patrol

Alarmowanie wraz z dźwiękiem odstraszającym intruza

Wymiary (wys. x szer. x gł.) 88 x 88 x 103 mm
Akcesoria Zasilacz
Zestaw montażowy
Instrukcja szybkiej instalacji
Zasilanie Sieciowe
Rodzaj wejść/wyjść Gniazdo zasilania – 1szt.
Czytnik kart pamięci microSD – 1szt.

 

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Tenda CP3 otrzymujemy w czarnym niewielkim pudełku z pomarańczowymi informacjami. Na froncie przedstawiono graficznie urządzenie wraz z modelem i najważniejszą informacją o nagrywaniu w jakości Full HD. Ponadto producent informuje nas o możliwości obrotu 360 stopni, wykrywaniu i śledzeniu ruchu, a także o ochronie prywatności o czym w dalszej części. Miło, że i tym razem nie zabrakło kodu QR przenoszącego bezpośrednio do pobrania aplikacji mobilnej. Z pozostałych informacji umieszczona jest również bardzo skrócona specyfikacja oraz możliwy tryb nocny pracujący na podczerwieni.

W środku znajduję się kamera wewnętrzna, dwa kołki ścienne wraz ze śrubami oraz uchwyt ścienny umożliwiający szybkie zaczepienie lub odczepienie kamery ze ściany lub innej powierzchni montażowej. Producent dołącza dodatkowo naklejkę, którą można nakleić w miejsce montażu uchwytu, a następnie zrobić odpowiednie otwory na kołki za pomocą zaznaczonych miejsc na naklejce. Zapewni nam to pewność odpowiedniego rozstawu otworów. Oczywiście w środku pudełka znajduje się jeszcze zasilacz z bardzo długim przewodem mierzącym około trzech metrów.

KONSTRUKCJA

Urządzenie zostało wykonane w stylistyce biało-czarnej. Obudowa została wykonana z tworzywa białego, a kula z obiektywem w kolorze czarnym. Podzielmy sobie obudowę na dwie części. Część obrotową oraz część statyczną, czyli podstawę.

Górna cześć wydaje się być solidna w której części tylnej umieszczono otwory pod którymi kryje się głośnik. Kula z obiektywem posiada możliwość wertykalnej rotacji 90 stopni w górę oraz 65 stopni w dół. Po obrocie do góry ukaże nam się slot na kartę microSD oraz przycisk reset.

Obiektyw posiada przesłonę na poziomie f/2.2. Wokół obiektywu znajdują cztery diody podczerwieni. Powyżej obiektywu umieszczono dwukolorową diodę, która sygnalizuje prace w kolorze niebieskim, a w biały kolorze alarmuje po wykryciu intruza, że jest rejestrowany po włączeniu takowej opcji. Poniżej obiektywu umieszczono małą dziurkę, która służy za mikrofon.

Podstawa posiada logo Tenda, z kolei z tyłu wejście na przewód zasilający. Pod spodem znajdują się cztery gumowe nóżki oraz wgłębienie służące do zamocowania kamery na uchwycie ściennym. Podstawa, mimo że wykonana została również z grubego tworzy to już nie wydaje się być tak solidna jak góra. Możliwe, że takie wrażenie sprawia jej lekkość i pusty dźwięk ze środka. Mimo wspomnianej rzeczy, kamera stoi bardzo stabilnie.

APLIKACJA

Po instalacji i otworzeniu aplikacji, przedstawiane nam są funkcjonalności aplikacji i urządzenia. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami, aby dodać nasze urządzenie. Klikamy dodaj urządzenie, kolejno potwierdzamy szybkie miganie diody i komunikat głosowy, podłączamy się pod sieć WiFi oraz pokazujemy kod QR obiektywowi Tenda CP3 z odległości około 20 centymetrów. Bardzo szybka i przyjemna procedura dodawania urządzenia do aplikacji.

 

Wybierając naszą Tenda CP3 w aplikacji możemy zrobić takie rzeczy jak:

 • Zasłonić obiektyw (ochrona prywatności)
 • Zrobić zdjęcie lub nagrać film
 • Wyciszyć dźwięk
 • Powiększyć obraz
 • Dodać lokalizacje
 • Operować obrotem urządzenia
 • Przywrócić domyślną pozycję urządzenia
 • Sprawdzić zawartość chmury (jeśli wykupiona)
 • Udostępnić materiał
 • Użyć interkomu
 • Odtworzyć zapisane materiały
 • Skonfigurować alarm
 • Wybrać rodzaj przesyłanego obrazu (HD, Auto, Płynne)
 • Sprawdzić powiadomienia alarmu wraz z nagraniem
 • Zaplanować patrol
 • Pozostałe

UŻYTKOWANIE

Włączenie Tenda CP3 odbywa się automatycznie po dostarczeniu zasilania, przy czym urządzenie informuje nas komunikatem głosowym. Komunikat jest bardzo głośny, którego niestety nie da się wyłączyć co jest poniekąd uciążliwe. Kamera automatycznie się konfiguruje poprzez obrót w każdej z osi, a następnie wraca do pozycji ostatnio zostawionej.

Osobiście zaskoczyła mnie jakość nagrań i transmitowanego obrazu, która jest bardzo dobra. W samym obrazie nie występuje znaczące opóźnienie, które jest do 2 sekund. Urządzenie posiada diody podczerwieni, zapewniające świetną widoczność w nocy i pisząc świetną w cale nie przesadzam, bo naprawdę jest bardzo dobrze.

Sam w sobie mechanizm działa dobrze, jednakże przy kalibrowaniu się kamery przy którym występują obroty poziome do granic możliwości słychać przy końcu delikatne trzaski. Wygląda to tak jakby czas pomiędzy maksymalnym wychyleniem, a odczytem go był za długi i silniczek nadal chciał obracać kamerę pomimo stawianego oporu.

Interkom działa bardzo dobrze, wyraźnie wszystko słychać z głośnika i tak samo wygląda sytuacja w drugą stronę, czyli gdy ktoś mówi do kamery my go również wyraźnie słyszymy poprzez aplikację. Opcja prywatności również jest ciekawa, ponieważ gdy przebywamy w domu, jednym przyciskiem możemy zakryć obiektyw, czyli obrócić obiektyw maksymalnie w dół.

Alarmy działają bardzo dobrze, przy których możemy ustalić czas pomiędzy alarmami, sposób alarmowania na który się składa możliwość włączenia straszaka w postaci migającej białej diody oraz wybranych bardzo głośnych dźwięków (przykładowo policji). Minusem jest, że aplikacja musi cały czas działać przynajmniej w tle, aby powiadomienia nam przychodziły. Odnośnie powiadomień to prócz informacji o wykrytym ruchu, zawierają również zdjęć wykonane w chwili wykrycia ruchu.

Śledzenie możemy wybrać, czy ma być ruchu, czy ludzi. W obu przypadkach dobrze sobie radzi, jednak trzeba mieć na uwadze, że mechanizm nie jest bardzo szybki, więc przy szybkim ruchu blisko urządzenia, kamera prosto mówiąc nie nadąża i przestaje śledzić, dopóki obiekt znów się nie pojawi w zasięgu obiektywu.

Opcja patrolu również jest bardzo ciekawa, ponieważ umożliwia ciągłe patrolowanie pomieszczenia w 360 stopniach lub utworzenia patrolu niestandardowego, który opiera się o dodaną przez nas wcześniej lokalizację.

PODSUMOWANIE

Tenda CP3 naprawdę dobrze się sprawuje. Bez problemu wykrywa ruch, a także go śledzi. Funkcja straszaka, a także interkomu również jest na plus. Nie będąc na miejscu możemy bez problemu porozumieć się z osobą znajdującą się przed kamerą. Miło producent również zaskoczył ze wspomnianą naklejką ułatwiającą montaż, co znacznie go przyspieszy i ułatwi, gdyż nie będzie potrzeby mierzenia otworów. Przewód od długości 3 metrów uważam, że jest całkowiciewystarczający w zastosowaniu wewnętrznym, czyli zastosowaniu, do którego kamera została przeznaczona. Kwotę jaką na przyjdzie nam zapłacić za Tenda CP3 to okolice 120 złotych. Myślę, że jest warta swojej ceny, patrząc choćby na to, że możemy z dowolnego miejsca na świecie sprawdzić co się dzieje w domu, a także się skomunikować głosowo. Nieprawidłowości z przełączaniem się pomiędzy trybem normalnym, a nocnym o których można przeczytać w internecie nie zauważyłem.

ZALETY

WADY

Jakość rejestrowanego obrazu Głośny komunikat po włączeniu
Obrót 360 stopni Trzeszczenie mechanizmu przy maksymalnym wychyleniu podczas kalibracji
Aplikacja Wymóg działania aplikacji w tle dla otrzymywania powiadomień
Interkom
Alarm i patrol

 

 1,173 total views,  2 views today

Ocena Tenda CP3
Ocena ogólna
4.7
 • Opłacalność
 • Aplikacja
 • Jakość nagrań/transmisji
 • Dodatkowe funkcje
 • Śledzenie ruchu
 • Wykonanie
Translate »