WOOX R6084 na ratunek w upalne dni

Recenzja inteligentnego wentylatora WOOX R6084

Gdy temperatura na zewnątrz przebija 20 stopni, wiele osób zaczyna gotować się w mieszkaniach. Należę do tych nieszczęśliwców. Moja kawalerka nie jest w tej kwestii łaskawa i zaczyna zachowywać się jak dobry piekarnik. Od lat szukam rozwiązania, które powoli mi na swobodną pracę i spokojnie spędzone noce. Czy WOOX R6084 uratuje mnie w tym roku?

Specyfikacja

Wymiary (L) 315mm, (W) 315, (H) 960mm
Widoczna długość przewodu zasilającego 1,5 m (w tym pin wtyczki)
Waga netto 3,38 kg
Obudowa ABS
Pokrywa wyświetlacza Półprzezroczysty czarny komputer
Ognioodporność NIL
Stopień ochrony (IP) IP20
Moc 45 W
Napięcie wejściowe 220-240 V AC
Częstotliwość 50/60 Hz
Funkcje panelu sterowania Zasilanie, Timer, OSC, TRYB,
Bezpiecznik silnika AC250V 1A Tf130 ℃
Kondensator AC 450 V 50/60 Hz 1,2 μF P2 / S3
Silnik oscylacyjny AC220-240V, 50 / 60Hz, 4W, 2,5 / 3rpm
Standard Wi-Fi Wi-Fi 2,4 GHz 802.11 b / g / n
Zakres częstotliwości WiFi 2,4-2,472 MHz
Zasięg Wi-Fi 30 m na otwartej przestrzeni
Temperatura pracy -10 ℃ ~ 45 ℃
Wilgotność podczas pracy ≤ 95% RH
Prędności 3 (wysoka, średnia i niska)
Prędkość i obroty wentylatora 6 m. 0 / s + 1 / -0,5 i 1350 ± 10%

Pudełko

WOOX R6084 schowany został w biało zielone pudełko, na którym producent wypisał wszystkie najważniejsze cechy produktu. Skupię się jednak na tym, co w środku. Wentylator został zabezpieczony dwoma styropianami, które zapewniają mu stabilność i bezpieczeństwo. Pod jednym z nich schowane są pozostałe części, takie jak podstawka, pilot czy śruby do dokręcenia całości.

Budowa i wygląd

Jak wpasować wentylator do nowoczesnego domu z eleganckim wnętrzem? Woox zna odpowiedź. WOOX R6084 to czarny 96-centymetrowy wentylator, który wpasuje się w każde wnętrze. Swoim stonowanym kolorem i opływową budową idealnie wtapia się w otoczenie. Mimo dużych rozmiarów nie rzuca się w oczy ani nie wpływa na ogólny odbiór wnętrza. Dodatkowo jest wąski, dzięki czemu nie zajmuje miejsca, nawet na małych przestrzeniach.

Faktura stworzona z poziomych pasków sprawia wrażenie zawsze czystej, chociaż kurz uwielbia się na niej osadzać. Ten kształt jednak idealnie pasuje do WOOX R6084. Gdyby ta część była perfekcyjnie gładka, elementy służące do wentylacji, bardzo rzucałby się w oczy.

Wraz z WOOX R6084 dodawana jest podstawka, którą przykręca się na 4 śrubki. Złożenie tego trwa maksymalnie minutę i to łącznie z przykręceniem. Producent zadbał o to, aby śrubki dało się dokręcić bez żadnego sprzętu. Wystarczą palce, aby złożyć wentylator i zapewnić bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Podstawka ma manię zbierania kurzu, włosów i sierści, ale łatwo  można ją wyczyścić. Mimo tego, że w moim domu ciągle coś ją brudzi, wystarczy przejechać po niej ścierką, aby znowu wyglądała jak wyciągnięta prosto z pudełka. Nie radzę jednak używać do tego odkurzacza, który mógłby porysować wentylator.

Z samego dołu przejdę jednak na górę. Na czubku WOOX R6084 jest pełen panel sterowania, który bezpośrednio został połączony z jasnym wyświetlaczem. Możecie sprawnie włączyć urządzenie, zmienić jego moc, włączyć/wyłączyć tryb oscylacji, uruchomić timer czy też wybrać najpotrzebniejszy tryb chłodzenia.

Ekran

Mówiąc o panelu sterowania, nie można zapomnieć o ekranie. Jasno świeci, gdy zmieniacie ustawienia, a następnie wygasza się w trakcie użytkowania. Dzięki niemu dowiecie się:

 1. Jaka temperatura panuje w pomieszczeniu;
 2. Jaki tryb jest aktualnie włączony;
 3. Czy WOOX R6084 połączony jest z WI-FI;
 4. Jaka jest włączona prędkość chłodzenia;
 5. Czy uruchomiony został tryb oscylacji poziomej;
 6. Na jaki czas został uruchomiony timer i czy w ogóle jest włączony.

Ekran nie tylko uprzyjemnia użytkowania całości, ale i sprawia, że WOOX R6084 wygląda jeszcze nowocześniej. Świetnie wpasowuje się we wszystkie eleganckie sprzęty, tym bardziej te z kategorii SmartHome.

Tryby

WOOX R6084 oferuje kilka trybów pracy. Zacznę od tych dotyczących prędkości. Wentylator może działać na niskiej, średniej bądź wysokiej szybkości. Kolejnym trybem wartym opisania jest oscylacja pozioma 70-stopniowa. Dzięki temu WOOX R6084 umożliwia przepływ powietrza wewnątrz pomieszczenia. Dzięki tej opcji łatwiej schłodzić pomieszczenie i domowników.

Najciekawsze tryby to te ustawiane osobno, niezależnie od szybkości czy oscylacji. WOOX R6084 posiada cztery programy chłodzenia:

 1. Normalny – to zwykły program chłodzenia, który ma za zadanie zapewnić jak najszybsze rezultaty;
 2. Naturalny – ten tryb można byłoby uznać za energooszczędny. Nadaje się w chłodniejsze dni bądź na takie momenty, gdy spadek temperatury nie jest potrzebny na gwałt;
 3. Sleep – to tryb, który ma zapewnić najspokojniejszy i najefektywniejszy sen. Czas działania wentylatora ustalany jest na półtorej godziny, podczas której stopniowo zmniejszana jest szybkość działania sprzętu;
 4. Child – to opcja najcichsza i najdelikatniejsza. Można porównać ja do delikatnej bryzy, która powoli, ale skutecznie chłodzi pomieszczenie.

Ilość trybów i opcji sprawia, że WOOX R6084 to sprzęt dla każdego. Idealnie sprawdzi się w biurze, w pokoju dziecięcym, sypialni czy też w salonie.

Sposób obsługi

Wspominałam już o panelu sterowania wbudowanym w WOOX R6084, to jednak nie wszystko. Jako sprzęt typu SmartHome wentylator umożliwia również sterowanie pilotem na podczerwień oraz smartphonem. W przypadku pilota są na nim dokładnie takie same opcje jak na panelu sterowania. Przydaje się, gdy leżycie w łóżku czy też siedzicie daleko od WOOX R6084. Pilot działa w odległości do kilkunastu metrów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w wielu domach.

W przypadku aplikacji Woox Home ustawić możecie te same opcje, ale tam zostały dokładnie opisane. Całość jest dostępna w pełni po polsku, co ułatwia życie wielu użytkownikom.

Po wejściu w R6084 Smart Tower Fan zobaczycie wiatrak z podpisana bieżącą temperaturą. Poniżej znajdziecie przycisk do włączenia/wyłączenie trybu oscylacji, a jeszcze niżej poziom prędkości nawiewu. Kolejna sekcja to tryby, które opisaliśmy powyżej: Normal, Nature, Sleep i Child. Ostatnią opcją jest minutnik, można go ustawić od 1 do 12 godzin.

Warto wspomnieć, że aplikacja Woox Home została stworzona do wszystkich urządzeń tej firmy, dzięki czemu obsługiwać można wiele elementów jednocześnie. Kupując więcej produktów od Woox stworzycie w pełni SmartHome.

Głośność

WOOX R6084 wtapia się w otoczenie tak dobrze, że praktycznie robi się niezauważalny. Mogę też przyznać, że praktycznie niesłyszalny. Parokrotnie załapałam się na tym, że zastanawiałam się, co szumi w mieszkaniu. I zawsze głośniej od wentylatora działała podkładka chłodząca od laptopa.

WOOX R6084 włączony nawet na najwyższą prędkość chłodzenia nie daje po uszach i pozwala na swobodną pracę czy życie. W odróżnieniu od wielu różnych wiatraków, wentylatorów czy klimatyzacji, Woox dba o to, aby chłodzenie mieszkania nie odbywało się kosztem zdrowia psychicznego domowników.

Chłodzenie w nocy

Wentylator WOOX R6084 posiada tryb sleep, który na pewno ułatwi życie wszystkim użytkownikom. Dzięki tej opcji praca wentylatora jest z góry ustalona i idealnie dostosowana do potrzeb mieszkańców. WOOX R6084 z włączonym trybem sleep działa półtorej godziny. 30 min na najwyższych obrotach, 30 na średnich i ostatnie 30 na najmniejszych. Po wszystkim samodzielnie się wyłącza i pozwala na swobodny sen.

To idealna opcja dla wszystkich, które mają problemy z zasypianiem w upalne dni. WOOX R6084 dobrze schłodzi pomieszczenie, aby umożliwić swobodny, spokojny sen, bez żadnych zmartwień.

Warto jednak pamiętać, aby tryb ten ustalać z jednego sprzętu. W przypadku, gdy ręcznie na wentylatorze ustawicie timer, a następnie przeklikacie opcje w aplikacji, sprzęt może nie wyłapać która informacja jest ważniejsza i wyłączyć się albo o złej porze, albo wcale.

Podsumowanie

WOOX R6084 to wentylator, o którym marzyłam. Elegancki, dobrze wykonany, cichy, a jednocześnie świetnie sprawdzający się w swojej roli. Jego ogrom trybów, możliwość sterowania na różne sposoby, elektryczny wyświetlacz i cichy typ pracy, to tylko niewiele cech, które uprzyjemnią życie użytkowników. Mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi schłodzić całe pomieszczenie i zapewnić komfort życia i pracy. WOOX R6084 na stronie producenta można kupić za ok 470 zł. W podrównaniu do zwykłych wiatraków i wentylatorów jest naprawdę wart swojej ceny.

Plusy i minusy

Plusy Minusy
Elegancki wygląd Czasami pojawiają się problemy z samodzielnym timerem
Matowe wykończenia
Kilka trybów pracy
Cicha praca niezależnie od prędkości
Intuicyjne użytkowanie i obsługa
Pilot w zestawie
Aplikacja łatwa w obsłudze, w pełni po polsku
Podświetlany ekran z informacją o temperaturze w pomieszczeniu

 638 total views,  2 views today

WOOX R6084
Ocena ogólna
5
 • Wygląd
 • Intuicyjne użytkowanie
 • Aplikacja
 • Tryby pracy
 • Głośność pracy
 • Chłodzenie
Translate »