Jaki telewizor 75 cali wybrać?

Artykuł sponsorowany

Smart TV dalej się liczy, natomiast oczekiwania dotyczące funkcjonalności telewizorów są dzisiaj znacząco większe. Sprawdź, o czym warto pamiętać, przygotowując się do zakupu nowego telewizora. 

Jaki TV 75 cali wybrać do oglądania filmów, gry, streamingu?

Telewizor dzisiaj może ci zagwarantować niezapomniane wrażenia wizualne. Aby tak się jednak stało, musi spełniać określone kryteria, być wyposażonym w odpowiednie rozwiązania, niekoniecznie ograniczające się jedynie do Dolby Vision i gwarantujące wysoką częstotliwość odświeżania. Zaczynając jednak od początku, formułowanie odpowiedzi na pytanie, jaki TV 75 cali wybrać, wskazać należy na kluczowe kryteria wyboru:

  1. rozdzielczość ekranu:im wyższa rozdzielczość, tym obraz bardziej szczegółowy; dla ekranu 75 cali minimum to rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli), inaczej nie uda się zapewnić dobrego obrazu na tak dużym ekranie;
  2. technologia: OLED, QLED lub LED dają odmienny efektjakości obrazu, głębokości kolorów i kontrastu; o ile LED jest najbardziej przystępny cenowo, to zyskują OLED, który oferuje głębokie czernie i szeroki kąt widzenia, a także QLED zapewniający intensywne kolory;
  3. odświeżanie obrazu (refresh rate):wyższy wskaźnik odświeżania (powyżej 120 Hz), czyli płynniejsze przechodzenie obrazów liczyć się będzie bardzo dla miłośników gminu, ale także przy transmisjach sportowych czy filmach akcji.
  4. wsparcie dla technologii High Dynamic Range: HDR pozytywnie wpływa na kontrast, jasność i głębokość kolorów; podstawą jest obsługa przez telewizor standardów takich jak  HDR10, Dolby Vision czy HLG.

Dodatki, które gwarancją doskonałą jakość obrazu

Dobre odwzorowanie kolorów, utrzymanie doskonałej jakości obrazu, a przy tym idealny, czysty dźwięk to zasługa także wielu inteligentnych funkcji, które dzisiaj przy wyborze konkretnego modelu telewizora mają naprawdę duże znaczenie. Warto zwrócić uwagę np. na:

  • technologię interpolacji, która nadaje obrazom z każdego źródła o niższej rozdzielczości jakość zbliżoną do 4K,
  • Netflix Adaptive Calibrated Mode, IMAX Enhanced pozwalają cieszyć się doskonałą jakością obrazu, zgodnie z założeniami twórcy,
  • funkcje podobne Dynamic Tone Mapping Pro, przetwarzające do 5 000 stref ekranu, co przekłada się na wyjątkowo szczegółowy i dynamiczny obraz,
  • czujnik światła  automatycznie dostosowujący ustawienia jasności ekranu do poziomu zaciemnienia pomieszczenia,
  • technologie typu NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR wpływające na dynamikę obrazu
  • technologia dźwięku podążającego za obiektem.

Ranking telewizorów — pomocne narzędzie wyboru

Telewizor Sony, Samsung, LG oferują naprawdę doskonałą jakość obrazu, wybór między nimi może być trudny. Bardzo często liczą się szczegóły, w wychwyceniu których pomóc może ranking telewizorów 75 cali. Jest to rozwiązanie dobre także dla osób, które potrzebują konkretnej wskazówki, które trzy telewizory z danej półki cenowej można uznać za godne uwagi.

Loading

Translate »