Kamery samochodowe a bezpieczeństwo podróży. Zobacz, dlaczego warto się w nią zaopatrzyć!

Kamera samochodowa zapisuje informacje w tak zwanej pętli, co oznacza, że urządzenie okresowo nadpisuje pliki, aż do momentu ich zarchiwizowania przez właściciela. Nagrany może zostać na przykład wypadek lub stłuczka na parkingu. To tylko niektóre atuty kamer samochodowych — zobacz, jak jeszcze pomagają kierowcom w trasie! 

 

Podstawowe informacje o kamerach samochodowych — co trzeba wiedzieć?

Kamera samochodowa to narzędzie, które warto wykorzystać w przypadku wystąpienia kolizji. Czym charakteryzuje się dobra kamera samochodowa? Nagrywanie zarówno obrazu, jak i dźwięku to główne zadanie kamery samochodowej.

W razie wypadku kluczowe znaczenie ma roszczenie ubezpieczeniowe lub dochodzenie policyjne. Zgromadzone przez kamerę samochodową Nextbase dane mogą być absolutnie kluczowe. Tak samo, jak docenimy też szereg innowacyjnych funkcji, jak:

  • tryb nocny,
  • zapisywanie trasy,
  • przechowywanie w informacjach pliku danych o prędkości pojazdu,
  • śledzenie lokalizacji,
  • synchronizację z usługami zewnętrznymi, np. z Alexą od Amazona.

 

Jaki jest wpływ kamery samochodowej na bezpieczeństwo kierowców? 

Kamery montowane na desce rozdzielczej i w lusterku to najczęściej spotykane rodzaje kamer samochodowych. Służą one przede wszystkim do rejestrowania kolizji, dlatego wiele osób korzysta z nich, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu urządzeniu kierowcy mogą zebrać więcej informacji o zdarzeniu i w razie potrzeby dostarczyć dowody.

Na przykład, jeśli uczestniczysz w wypadku z kierowcą, który odjeżdża bez podania jakichkolwiek informacji, możesz dostarczyć policji i firmie ubezpieczeniowej pliki uchwycone przez kamerę, aby otrzymać odszkodowanie za uszkodzenia samochodu.

Pozwala to stwierdzić, że zakup kamery samochodowej jest jedną z najważniejszych inwestycji, na którą każdy kierowca powinien wygospodarować środki finansowe — tym bardziej że podstawowe modele kamer samochodowych np. od Nextbase, są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Niektóre urządzenia wyposażone są w obiektyw szerokokątny, który może pochwalić się nieco szerszym polem widzenia. Atutem będzie też dedykowana aplikacja, dzięki której będziemy mogli szybko przesłać dane w sposób bezprzewodowy — na przykład na telefon, czy tablet. Znacznie skraca to czas niezbędny do zabezpieczenia pliku.

 

Podsumowanie

Czy tego chcemy, czy nie, wypadki chodzą po ludziach. Czasem wystarczy, że oślepi nas słońce, lub inny kierowca wymusi pierwszeństwo na rondzie czy drodze szybkiego ruchu. Może zdarzyć się, że dochodzenie swoich racji będzie bardzo skomplikowane i policja będzie musiała stwierdzić współwinę.

Zamiast tracić czas na rozprawy w sądach, lepiej wygospodarować kilkaset złotych, by zawsze można było wykazać, w jaki sposób doszło do kolizji. Atutem kamerek samochodowych jest też tryb parkingowy. Docenią go zwłaszcza te osoby, które obawiają się o zarysowanie pojazdu. Kamera aktywuje się, zabezpieczy zdarzenie, a następnie znów przejdzie w tryb czuwania — nawet gdy silnik pojazdu będzie wyłączony.

 926 total views,  2 views today

Translate »