Jaki program do nagrywania płyt wybrać?

Płyty CD oraz DVD nie są przeszłością jak twierdzi wiele użytkowników PC, są oni w wielkim błędzie. Bardzo często nośniki te są niezbędne, a w wielu wypadkach wymagane. Podpowiemy jaki program należy wybrać do nagrywania płyt. Dla kogo są te programy? Te programy są stworzone dla każdego użytkownika domowego – tych, którzy chcą nagrać swoje ulubione płyty CD i przechowywać je na dysku twardym; tych, którzy chcą mieć możliwość odtwarzania utworów w wielu różnych miejscach – domu, samochodzie czy podczas podróży.

Najlepsze programy do nagrywania płyt

Istnieją proste programy do nagrywania płyt. Możesz ich użyć, by ręcznie wypalić płytę. Producenci używają opcji popularnych, jakie przedstawiają ich programy, które przeznaczone są dla osób z nich korzystających, którzy chcą cieszyć się światem muzyki czy filmów, ale też różnych danych, które zapisujemy na krążku. Funkcja ta jest oczywiście podstawowym celem, jaka jest stosowana w znaczącej ilości programów, to jednak niektóre z tych funkcji można odpowiednio dostosować do swoich potrzeb jeśli jesteśmy zwyczajnym użytkownikiem domowym.

Dla użytkowników, jacy zapisują nośnik i chcą je uruchomić na wielu różnych urządzeniach, program nagrywania płyt jest bardzo przydatną alternatywą. Najlepsze programy do nagrywania płyt posiadają opcję nagrywania danych na płycie w możliwe najlepszych formatach dla każdego wielu różnych rodzaju urządzeń, takie jak DVD, CD oraz Blue-Ray. Oprogramowanie do nagrywania płyt musi umieć też odtwarzać obrazy DVD/CD i usuwać pliki binarne. Do klasycznych i jednych z najstarszych, ale za to skutecznych programów należy Nero Burning Rom. Nero może zrobić wszystko, o czym marzyłeś. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać swoje opcje w menu programu, a Nero Burning Rom zapisze te pliki na domowym lub profesjonalnym nośniku.

Aby ułatwić Ci tworzenie płyt CD i płyt DVD, dodano dostęp do pełnej biblioteki wielu kodeków dźwiękowych, oraz najlepsze dodatki do nagrywania filmów dla Windows 10 Można też nagrywać obrazy na płytę np. systemów operacyjnych i tworzyć nośniki startowe. CD Burner XP jest też dobrym wyborem dla nieco mniej wymagających osób, które nie zajmują się na co dzień wypalaniem dużych ilości płyt. Oferuje on łatwe i intuicyjne oprogramowanie, które pozwala przygotować odpowiednie materiały do nagrania lub pliki audio na dysk CD. Interfejs jest prosty w obsłudze i przejrzysty, który umożliwia pełną obsługę w języku polskim co jest ciekawą opcją dla użytkowników w naszym kraju, którzy poszukują łatwego narzędzia do zapisu np. utworów muzycznych.

To dwa najbardziej popularne i najlepsze programy do nagrywania płyt, które, mimo że posiadają swoje lata to mają ogromny potencjał do nagrywania płyt w nowszych systemach.

Czy programy do nagrywania płyt są darmowe?

Więc jeżeli chciałbyś nagrać kilka płyt i zastanawiasz się, czy warto dokonać zakupu programu specjalnie stworzonego w tym celu w tym celu to odpowiedź brzmi, że nie warto. Darmowe programy w 100% zaspokoją każdego przeciętnego ich posiadacza, a do wyboru jest ich bardzo dużo. Programy są darmowe i nie żadnemu producentowi nie opłaca się wprowadzać stawek za ich udostępnianie. Co ważne wiele z nich ma tak bardzo rozbudowane opcje w darmowej wersji, że ciężko byłoby stworzyć płatny program o większych możliwościach.

Loading

Translate »