Bezprzewodowy głośnik z NFC i IPX7 w dobrej cenie | AUDICTUS DYNAMO

Sądzę, że wielu z Was pierwszy raz słyszy o marce Audictus. Nic w tym dziwnego, bowiem marka powstała niecały rok temu i sukcesywnie dodaje do swojej oferty coraz to ciekawsze produkty z segmentu audio. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z ciekawszych urządzeń tej marki, a mianowicie głośnikowi z funkcja NFC i wodoszczelnością IPX7Audictus DYNAMO, które kosztuje zaledwie 130zł. Sprawdźmy czego możemy się spodziewać w tej cienie!

 

Audictus DYNAMO przychodzi do nas w szarym, twardym, eleganckim pudełku. Już na pierwszy rzut oka mamy wrażenie, że produkt jest droższy niż jest to w rzeczywistości. Pudełko muszę przyznać, że jest naprawdę ciekawie zaprojektowane – mowa tu głównie o formie jego otwierania. Zwykle w tej cenie mamy prosty kartonik bez żadnych fajerwerków… tutaj jest zupełnie odwrotnie.

 

 

W środku znajdziemy skromny, ale jak najbardziej akceptowalny w tej cenie zestaw. Mamy tutaj kabel miniJack, kabel microUSB, instrukcję obsługi oraz głośnik. Co prawda kabelki nie są jakieś prestiżowe 😀 – raczej możliwie najtańsze , ale z drugiej strony nie są też mega krótkie.. w większości przypadków producenci dorzucają do tego typu sprzętu kilkucentymetrowe kable.. dlaczego? Nie mam pojęcia.

 

 

Przejdźmy do głośnika, który… jest zaskakująco dobrze wykonany! Całość zamknięta jest w gumowej (jakiś rodzaj ABSu) obudowie, o kwadratowo-zaokrąglonej bryle. Takie wykonanie może się podobać, aczkolwiek należy zaznaczyć, że guma niestety zbiera kurz.. niemniej równie łatwo można głośniczek wyczyścić – także, jak dbasz tak masz 😛 . Mnie osobiście wykonanie naprawdę się podoba – dobrze spasowane elementy i przede wszystkim mobilność – głośnik ze względu na swe niewielkie wymiary łatwo trzyma się w dłoni i bezproblemowo transportuje.

 

 

Na foncie widzimy maskownicę, pod którą umieszczony jest jedyny głośnik o mocy 5W.

 

 

Na górnym boku mamy przyciski funkcyjne tj. POWER , przycisk do zatrzymywania/odbierania połączeń telefonicznych, VOL- i VOL+. Obok mamy również tak jakby uchwyt ze sznurkiem, dzięki czemu głośnik możemy zawiesić, bądź po prostu wygodnie trzymać w ręce.

 

 

Prawy bok skrywa dobrze zabezpieczone przed zalaniem porty – jak na samym początku wspomniałem, głośnik posiada certyfikat wodoszczelności IPX7, dzięki któremu mamy pewność że urządzenie będzie działało nawet po pełnym zanurzeniu.

Tak więc pod gumową klapką mamy port microUSB służący do ładowania głośnika, oraz port miniJack.

 

 

Po przeciwnej stronie mamy moduł NFC służący do połączenia głośnika ze smartfonem/tabletem wyposażonym w owy moduł. Jest to o tyle wygodna funkcja, że wystarczy przyłożyć nasze urządzenie np. telefon i automatycznie będzie on sparowany z głośnikiem. Super sprawa i przyznam, że pierwszy raz widzę głośnik, który oferowałby tą funkcję w takiej cenie.

 

 

Na spodzie znajdziemy tylko i wyłącznie informacje o urządzeniu.

 

 

Tył pozostał bez żadnych dodatków – sama guma.. w sumie nawet dobrze to wygląda.

 

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie mam tutaj do czego się doczepić. Dźwięk jest czysty, wyraźny, bez szumów i innych niespodzianek. Powiedziałbym, że odczucia dźwiękowe są nawet świetne! Głośność również stoi na dobrym poziomie, aczkolwiek imprezy nim nie rozkręcimy 🙂 . Niestety miłośnicy bassu muszą się powstrzymać, ponieważ jest on tutaj raczej słabo wyczuwalny.. pewnie większość stwierdzi, że praktycznie go tu nie ma. Myślę, że nie jest to minus tego urządzenia, ponieważ nie spotkałem się jeszcze z kompaktowym głośnikiem, który oferowałby bass na dobrym, czy nawet przeciętnym poziomie – raczej w takich urządzaniach go po prostu nie ma, a tutaj w zamian dostajemy fajnie grający głośniczek, co też niestety u konkurencji jest rzadkością ;).

 

Zapytacie pewnie o parametry dźwiękowe… wygląda to następująco: rozmiar przetwornika to 50mm, min. częstotliwość przenoszenia to 100 Hz, zaś maks. częstotliwość przenoszenia to 20 kHz.

 

O wbudowanym akumulatorze niewiele się dowiedziałem. Producent deklaruje, że głośnik powinien grać przez około 7 godzin. Ja po pełnym naładowaniu używam go już jakieś 5 – 6 godzin, więc sądzę że 7 godzin jest jak najbardziej do uzyskania. Wynik jak dla mnie jest w zupełności zadowalający.

 

 

Myślę, że w tym momencie możemy już przejść do podsumowania.

Audictus DYNAMO zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Głośnik stawia na wysoką jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Mimo słabo wyczuwalnego bassu otrzymujemy świetną jakość dźwięku, która może przypaść wielu osobom do gustu. Funkcja NFC, czy klasa wodoszczelności IPX7 to raczej rzadko spotykane dodatki w tej cenie (około 130zł). Według mnie produkt warty uwagi i zainteresowania przy wyborze głośnika bezprzewodowego do 150zł !

 

 

Aktualne ceny Audictus DYNAMO możecie sprawdzić tutaj:

https://www.ceneo.pl/68107977

 

OCENA

Jakość wykonania: 5+/6

Jakość dźwięku: 5/6

Funkcje: 6/6

Zestaw: 4+/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5+/6

 

 715 total views,  2 views today

Translate »