Czarna skrzynka w samochodzie? – dziś o Xblitz GO se, czyli samochodowym rejestratorze!

Jak wiemy nasze bezpieczeństwo w samochodach uzależnione jest w dużej mierze od producentów. Kto jednak w razie kolizji nie z naszej winy nam pomoże? Xblitz to firma produkująca sprzęty różnego rodzaju – kamerki sportowe, elektroniczne nianie, czujniki gazu, alkomaty czy słuchawki. Stałą cechą tej firmy jak do tej pory jest znakomita jakość produktów, którą z łatwością możemy zauważyć na pierwszy rzut oka. Dziś chciałbym powiedzieć Wam trochę więcej o tej wspaniałej firmie i między innymi o następcy świetnego wideorejestratora Xblitz GO.

 

 

Zaraz po wyjęciu z pudełka możemy dostrzec, iż kamerka ta jest naprawdę mała.

 

 

Wcale jednak nie oznacza to nic złego w tym przypadku. Rejestratory samochodowe powinny być jak najmniejsze, by nie zajmowały tak bardzo ważnego dla nas pola widzenia podczas jazdy. W zestawie znalazłem również ładowarkę samochodową z kablem, uchwyt z przyssawką na szybę, kabel USB, polską instrukcję obsługi oraz czytnik kart pamięci w formie malutkiego pendrive’ a. Naturalnie kamerka ta jest zbudowana z plastiku. Trzeba jednak przyznać, że plastik ten jest wysokiej jakości. Przez swój połysk oraz strukturę białych drobin na szarym tle robi wrażenie jakby był zrobiony z metalu. Dodatkowo jest on wzbogacony eleganckimi aluminiowymi wykończeniami, które nadają mu piękna. Soczewka oczywiście wykonana jest z wysokiej jakości szkła. Można też zauważyć ładnie wpasowane wokół soczewki LED 'y do trybu nocnego, które nadają całości według mnie jeszcze większego uroku. Całe urządzenie jest fantastycznie wykonane i prezentuje się przy tym elegancko.

 

 

Na urządzeniu możemy dostrzec przyciski funkcyjne jak i wejścia:

-Gniazdo karty microSD
-Zasilanie
-Tryby

 

-MicroUSB

-Mikrofon

-Port HDMI

 

 

-Wyjście AV

-Gniazdo zasilające kamerkę

-Przycisk resetowania

 

 

-Przycisk MENU
-Przycisk sterowania w dół
-Przycisk sterowania w górę
-Przycisk OK

 

 

Sercem Xblitz GO se jest procesor NT96658 odpowiedzialny za pracę wielu funkcji w urządzeniu. Między innymi rejestracją obrazu jednak nie byle jakiego, ponieważ posiada szklane soczewki 6G o kątcie nagrywania 170 stopni i przysłonie F1.7 dając nam rezultat nagrywania w rozdzielczości FULL HD 1920x1080p o prędkości 30 klatek na sekundę. Może też wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 4032×3024p – 12mpx. Naprawdę świetna jakość, która dodatkowo jest połączona z 8 diodami IR wspomagającymi nagrywanie w nocy. Dzięki temu nie będziecie musieli się martwić o słabą jakość nagrań nawet w nocy. Wszystko zobaczycie na wyświetlaczu o wielkości 2 cali, który jest głównym pośrednikiem kontaku z Waszym wideorejestratorem. Procesor może ujarzmić kartę pamięci microSD nawet do 64gb. Dodatkowo nie musicie się tak naprawdę martwić o brak miejsca na karcie, ponieważ urządzenie nagrywa wszystko w pętli. Co to oznacza? Oznacza to, że same filmiki urządzenie dzieli sobie na 2,3 lub 5-cio minutowe odcinki nagrwywając jeden za drugim bez końca, a gdy skończy się miejsce na karcie pamięci urządzenie będzie zapisywać nowe materiały w miejscu starych (możemy sobie sami według uznania ustawić w opcjach jaką długość filmiku chcemy). Daje nam to efekt około 10 godzin nagrań wstecz w pętli – zawsze dostępnych. Jednak co się stanie jeżeli od czasu wypadku kamera rejstrowałaby nadal obraz, a materiał dla nas ważny został nadpisany? Nie musicie się tym martwić z Xblitz GO se, ponieważ został on wyposażony w G-Sensor Sony IMX323. Jest to czujnik grawitacyjny, służący do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty. W połączeniu automatycznego uruchamiania kamerki po odpaleniu samochodu, wyłączeniu się jej wraz z wyłączeniem silnika i zapłonu, automatycznego wykrywania postoju czy wykrywania ruchu w razie potrzeby jest to genialne połączenie. Jedyne co trzeba zrobić w samochodzie to podłączyć kamerę do gniazdka zapalniczki lub innego gniazdka samochodowego, który będzie pod napięciem w chwili włączenia zapłonu. Nic tak naprwdę nie musimy więcej robić po dostosowaniu ustawień do własnych potrzeb i instalacji kamerki na szybie wszystko będzie działo się automatycznie. A co z instalacją? Nic przyjemniejszego niż w przypadku Xblitz GO se, ponieważ została tam zastosowana bardzo sprytna rzecz, a mianowicie sposób łączenia ze sobą kamerki z przyssawką na szybę i ladowarką. Jest to połączenie bardzo wygodne i szybkie w instalacji o czym się przekonacie po zakupie tego sprzętu!

 

 

Co jednak z minusami? Myślę, że jedynym i największym jest fakt, iż kamera łapie ostrość tylko w prawej części ekranu. Z lewej strony ekranu widać delikatnie rozmyte pole. Nie wiem czy to usterka mojego egzemplarza czy może tak ma być jednak trochę się zdenerwowałem, gdy nie potrafiłem się problemu pozbyć poprzez zmianę ustawienia kamerki w samochodzie czy też zmian w ustawieniach nagrywania. Nie jest to może rażąca usterka, ponieważ obraz jest czytelny jednak trochę przeszkadza. Cała reszta na ogromny plus.

 

 

Poniżej przykładowy filmik nagrany tą kamerką:

 

Cena? Około 359zł na dzień dzisiejszy. Jestem szczerze mówiąc zachwycony faktem, iż można mieć tak fajnie wykonane i przydatne urządzenie na pokładzie swojego samochodu. Cena może wydawać się dosyć wysoka jednakże myślę, że na to ile producent oferuje nam w zestawie i jaka jest tego jakość to polecam bardzo serdecznie Xblitz GO se każdemu, kto chciałby mieć wsparcie wideorejestratora w swoim samochodzie.

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę producenta:

https://xblitz.pl/

 

 

Tutaj możecie sprawdzić aktualne ceny Xblitz GO Se:

https://www.ceneo.pl/55259111

 

 

OCENA

Zestaw: 5+/6

Jakość wykonania: 5+/6

Jakość obrazu: 4+/6

Funkcje: 5+/6

Cena: 4+/6

Ocena ogólna: 5/6

 2,173 total views,  2 views today

Translate »