Drewniane głośniki 2.0 od NATEC za … 30zł | NATEC PANTHER

No i kolejne głośniki 2.0 polskiej marki NATEC wjechały na warsztat. Dzisiaj przyjrzymy się modelowi NATEC PANTHER w drewnianej obudowie w cenie .. zaledwie 30zł. Czy tej kwocie możemy dostać dobrze działające głośniki? Sprawdźmy to!

 

Podobnie jak w modelu LYNX, tak i tutaj mamy eleganckie, czarno niebieskie, kartonowe pudełko.

 

 

Urządzenie charakteryzuje się mocą wyjściową po 3W (w RMSie) na głośnik z 52 mm przetwornikami i otworami bass reflex, impedancją na poziomie 4 Ohm, pasmem przenoszenia od 100 do 18000 Hz. Odstęp sygnału od szumu to 60 dB.

 

W komplecie znajdziemy instrukcje obsługi oraz zestaw głośników.

 

 

Głośniki jak na cenę około 30zł prezentują się zaskakująco dobrze.. baa.. nawet jestem w stanie stwierdzić, że wyglądają lepiej od droższych produktów z tej kategorii. Mamy tutaj czarną, drewnianą obudowę, a właściwie MDF – jest to nic innego jak płyta pilśniowa z włóknami drzewnymi. Cała konstrukcja jest mega solidna, wytrzymała, nic nie trzeszczy, wszystko jest idealnie dopracowane.

 

 

Na przodzie znajdziemy maskownicę membrany 3W-owego głośnika, a w dolnej części wypukłe logo NATEC. Przyznam, że front fajnie komponuje się z całością drewnianej obudowy – zdecydowanie dobre połączenie 😉 .

 

Góra, prawy i lewy bok to po prostu obudowa, bez żadnych dodatków i udziwnień.

 

 

Na tyle znajdziemy otwór bass reflexu oraz wychodzący z wnętrza kabelek.

 

 

Spód to tylko i wyłącznie stopki antypoślizgowe. W tym momencie warto również wspomnieć, że konstrukcja jest bardzo dobrze wyważona, a w połączeniu ze stopkami nie ma szans, aby głośniki ślizgały się na blacie.

 

 

Mamy tutaj również 1,5m przewód z potencjometrem głośności, który zakończony jest dwoma złączami – miniJack oraz USB, które służy do zasilania sprzętu (wystarczy podłączyć do portu USB w komputerze).

 

 

Jakość dźwięku w głośnikach oceniałbym raczej przeciętnie. Głośność co ciekawe jest ciut większa w porównaniu do poprzednio testowanego modelu LYNX, które kosztują około 40zł. Niskie tony (również bass) są słabo odczuwalne, aczkolwiek obecne – LYNX tutaj były zdecydowanie lepsze, a to tylko za sprawą dodatkowych membran wibrujących. Średnica, jak na cenę głośników, jest jak najbardziej okej – wokal jest bez problemu słyszalny, bez zniekształceń i szumów czy zagłuszeń przez pozostałe tony. Wysokie tony, czyli soprany są po prostu słabo podkreślone i mało odczuwalne.. no niestety tutaj nie mamy co liczyć na wyodrębnienie konkretnych instrumentów i granicy tych częstotliwości. Niemniej nie mamy tutaj na co narzekać. Dźwięk mimo wszystko jest akceptowalny – słuchałem na nich muzyki i myślę, że nie ma tragedii – uszy się nie męczą, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że odsłuch jest w miarę przyjemny. Pamiętajmy, że mamy do czynienia ze sprzętem za zaledwie 30zł .. w tej cenie nie znajdziemy nawet lepiej grającego głośnika bezprzewodowego, także szukając taniego audio do komputera, myślę że zdecydowanie warto 🙂 .

Tutaj łapcie mój filmik prezentujący jakość dźwięku – ale pamiętajcie, to co możemy zobaczyć na żywo jest przeważnie dużo lepsze 😀 :

 

 

 

 

PODUSMOWANIE

Zestaw głośników 2.0 NATEC PANTHER to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących sprzętu w niskiej cenie do obejrzenia filmików na YT, pogrania w gierki, posłuchania muzyki itd., ale nie oczekujących przy tym niesamowitych wrażeń. Jakość dźwięku jak za cenę około 30zł jest naprawdę dobra, a dla niektórych z pewnością nawet zaskakująco dobra!  Design i samo wykonanie zaskakuje tutaj najbardziej. Polecam 😉 .

 

 

Strona producenta NATEC:

http://natec-zone.com/product/glosniki-natec-panther-6w-rms-2-0-czarne

 

Aktualne ceny NATEC PANTHER:

https://www.ceneo.pl/71048891

OCENA

Jakość wykonania: 6/6

Ogólna jakość dźwięku: 5/6

Niskie tony (bass): 4/6

Średnica: 4+/6

Wysokie tony: 4/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5+/6

Cena: 6/6

Ocena ogólna: 5/6

 1,496 total views,  12 views today

Translate »